В’їзд до Угорщини з України

НА ЦІЙ СТОРІНЦІ ВИ МОЖЕТЕ ДІЗНАТИСЯ ПРО
Хто може в’їхати до Угорщини?
Пункти перетину кордону
Документи, необхідні для в’їзду
У разі відмови у в’їзді
Пункти допомоги на кордоні
Громадський транспорт до Будапешта
Інформація та житло у випадку надзвичайних ситуацій в Будапешті


У разі виїзду з України до Угорщини рішення про можливість в’їзду приймається угорською стороною з огляду на конкретну ситуацію. Прибуваючи на пункт перетину кордону, важливо мати при собі всі необхідні документи, які підтверджують право на в’їзд до Угорщини.

Якщо ви виїжджаєте з гуманітарних міркувань або маєте намір просити про захист, обов’язково повідомте про це прикордонну службу.

Хто може в’їхати до Угорщини?

Громадяни України

Якщо ви є громадянином України, особою, яка отримала захист в Україні до 24 лютого 2022 року, особою, визнаною в Україні особою без громадянства до 24 лютого 2022 року або членом сім’ї будь-кого з зазначених осіб (наприклад, чоловіком, дружиною, дитиною, батьками або братом чи сестрою до 18 років), вам, за загальним правилом, буде дозволений в’їзд до Угорщини, за умови, що вам не було заборонено в’їзд до країн Шенгенської зони. За наявності біометричного паспорта ви можете перебувати на території Шенгенської зони до 90 днів без оформлення візи. Протягом цього часу ви можете подати заяву на отримання тимчасового захисту в Угорщині або виїхати в іншу країну Шенгенської зони та подати заяву там.

За відсутності біометричного паспорта прикордонна поліція Угорщини перевірить інші документи (наприклад, національний паспорт, свідоцтво про народження, свідоцтво про реєстрацію місця проживання), аби підтвердити вашу особу. В разі позитивного рішення ви отримаєте посвідку на тимчасове проживання строком на 30 днів, яку можна поновлювати. Вона дозволяє легально перебувати в Угорщині та подати заяву на отримання тимчасового захисту. На цьому етапі вас можуть відвезти до міста Ньїрбатор, розташованого неподалік від кордону, для реєстрації в органі, що відповідає за надання притулку (Національне управління поліції у справах іноземців).

Іноземці, які не є громадянами України

Якщо ви не є громадянином України та тікаєте з України, ви повинні відповідати загальним умовам для отримання дозволу на в’їзд до Шенгенської зони. Це означає, що ви повинні мати дійсний проїзний документ і дійсну шенгенську візу, а також не мати заборони на в’їзд до країн Шенгенської зони. За наявності дозволу на проживання в країні ЄС вам можуть дозволити в’їзд до Угорщини з метою транзиту її територією до цієї країни. Перш ніж вирушати в подорож, дізнайтеся більше в органах країни, яка видала дозвіл на проживання.

Якщо станом на 24 лютого 2022 року ви перебували в Україні з дійсною посвідкою на проживання і відтоді не залишали Україну, вам може бути дозволено в’їзд з гуманітарних міркувань. Ви можете підтвердити факт перебування в Україні на підставі таких документів, як дійсна посвідка на проживання, свідоцтво про шлюб або свідоцтво про народження.

Якщо ви не належите до жодної з зазначених вище категорій і вважаєте, що повернення в Україну або на батьківщину може становити для вас загрозу, ви можете повідомити про це державні органи Угорщини та попросити про захист. Якщо вони вважатимуть, що відмова у в’їзді може становити ризик, вони дозволять вам в’їхати до Угорщини, а вашою справою займеться орган, який відповідає за надання притулку.

Пункти перетину кордону

Перетин кордонуМісцезнаходженняЧас роботи
Загонь — Чоп
(в тому числі поїздом)
4625 Záhony, Közúti határátkelő, 462500:00-24:00
Лоня — Дзвінкове4836, Lónya, Petőfi Sándor út 200.07:00-18:00
Барабаш — Косино4937, Barabás, Árpád út 201.07:00-19:00
Берегшурань — Астей4933, Beregsurány, (41-m) Határátkelőhely00:00-24:00
Тісабеч — Вилок4951, Tiszabecs, Határátkelő00:00-24:00

Інформацію про час в дорозі можна знайти на сайті поліції Угорщини, але зауважте, що це стосується лише в’їзду в Угорщину, а не виїзду з України.

Якщо ви перетинаєте кордон з Чопа до Загоні потягом, шукайте працівників УВКБ ООН на залізничному вокзалі та звертайтеся до них по допомогу! Працівники УВКБ ООН працюють щодня з ранку до вечора.

Документи, необхідні для в’їзду

В’їзд до Угорщини з України передбачає процедуру перетину кордону, яка вимагає наявності певних документів для забезпечення безперешкодного та законного в’їзду.

Біометричний паспорт: У разі наявності дійсного біометричного паспорта, ви можете перебувати на території Угорщини та Шенгенської зони до 90 днів без оформлення візи та подати заяву на отримання тимчасового захисту. Такий паспорт дозволяє безперешкодно проходити перевірку особи на кордоні.

Паспорт громадянина України та інші документи: якщо у вас немає біометричного закордонного паспорта, вам потрібно буде пред’явити паспорт громадянина України або інші документи, що підтверджують вашу особу, наприклад, свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження або будь-який інший відповідний документ, щоб підтвердити ваше право на в’їзд та отримання тимчасового захисту.

Дійсний дозвіл на проживання (якщо є): Якщо у вас є дозвіл на проживання, виданий державою-членом ЄС, вам може бути надане право на транзит територією Угорщини. Перевірте цю інформацію перед поїздкою в державних органах країни, яка надала вам такий дозвіл.

Віза (якщо є): Якщо ви не є громадянином України, а країна вашого походження вимагає наявності шенгенської візи для в’їзду в Угорщину, переконайтеся, що у вас є дійсна віза, видана державними органами Угорщини. Дізнатися більше про те, як подати заяву на отримання візи в Угорщину можна за посиланням: https://konzinfo.mfa.gov.hu/en/how-apply-visa

У разі відмови у в’їзді

У разі відмови у в’їзді ви маєте право оскаржити це рішення протягом 30 днів. Судовий орган, до якого вам потрібно звернутися, буде вказано в рішенні, яке вам надасть поліція. Якщо вам потрібна додаткова інформація або допомога, ви можете звернутися до УВКБ ООН.

Пункти допомоги на кордоні

Якщо ви прибуваєте з України до Угорщини, на кордоні присутні організації, які можуть допомогти вам з їжею, юридичною допомогою, пошуком транспорту, житла, предметів першої потреби тощо. Після перетину кордону запитайте, як дістатися до найближчого пункту допомоги. Ви також можете звернутися безпосередньо до таких організацій:

ОрганізаціяМісцезнаходженняE-mail Телефон 
Угорська благодійна служба Мальтійського ордену 4933 Beregsurány, II. Rákóczi Ferenc utca 1. [email protected]+36 70 659 8508
Служба допомоги Угорської реформатської церкви 4625 Záhony, Ady Endre út 79. [email protected] +36 80 296 844 

Громадський транспорт до Будапешта 

Якщо ви щойно прибули на кордон між Угорщиною та Україною, придбавши «квиток солідарності», ви можете безплатно проїхати у вагоні другого класу за деякими напрямками. Квитки можна придбати в касах на станціях відправлення. Якщо ви перетинаєте кордон поїздом, ви також можете придбати їх у потязі, пред’явивши документи, що посвідчують особу. Точний розклад можна знайти на сайті https://jegy.mav.hu.

Станція відправленняСтанція призначення
Станції та зупинки у напрямку Загонь — Ніредьгаза


Загонь (Záhony)
Тісабездед (Tiszabezdéd)
Тужер (Tuzsér)
Коморо (Komoró)
Кішварда-Хармасут (Kisvárda-Hármasút)
Кішварда (Kisvárda)
Айяк (Ajak)
Патрога (Pátroha)
Ґеґень (Gégény)
Демечер (Demecser)
Кек (Kék)
Ньїрбогдань (Nyírbogdány)
Кемече (Kemecse)
Шоштогедь (Sóstóhegy)
Шошто (Sóstó)
Ніредьгаза (Nyíregyháza)
Будапешт-Келеті (Budapest-Keleti)
Будапешт-Нюґаті (Budapest-Nyugati)
Кебанья-Кішпешт (Kőbánya-Kispest)
Зуґло (Zugló)
Будапешт-Келенфельд (Budapest-Kelenföld)
Гедьєшалом (Hegyeshalom)
Соб (Szob)
Хідаснеметі (Hidasnémeti)
Ньїрабрань (Nyírábrány)
Біхаркерештеш (Biharkeresztes)
Льокошгаза (Lőkösháza)
Будапешт-Келеті (Budapest-Keleti)
Будапешт-Нюґаті (Budapest-Nyugati)
Кебанья-Кішпешт (Kőbánya-Kispest)
Зуґло (Zugló)
Будапешт-Келенфельд (Budapest-Kelenföld)
Гедьєшалом (Hegyeshalom)
Соб (Szob)

Інформація та житло у випадку надзвичайних ситуацій в Будапешті

Інформацію та скерування на отримання тимчасового житла можна отримати в урядових офісах, так званих «Kormányablak», розташованих на залізничних вокзалах Келеті та Нюґаті. Це стосується надання житла на одну ніч, допомоги в пошуку житла на тривалий строк, інформації про тимчасовий захист, докладної інформації про регулярні прожиткові виплати та можливості працевлаштування в Угорщині, а також інших послуг, доступних для біженців. 

Урядові офісиАдресаЧас роботи
Залізничний вокзал Нюґаті1062, Budapest, Teréz körút 55.Понеділок: 08:00-18:00
Вівторок: 08:00-16:00
Середа: 11:00-19:00
Четвер: 08:00-16:00
П’ятниця: 08:00-14:00

Біженці, які щойно прибули з України до Будапешту, можуть зупинитися в Центрі розміщення на одну ніч при Угорській благодійній службі Мальтійського ордену.

НазваАдресаТелефон
Центр тимчасового розміщення біженців на одну ніч1117 Budapest, Galvani Utca 44/A🇺🇦 +36 70 659 8508 
🇭🇺 +36 30 583 0571