Розміщення біженців з України

НА ЦІЙ СТОРІНЦІ ВИ МОЖЕТЕ ДІЗНАТИСЯ ПРО
Умови для отримання права на субсидоване житло
Субсидії на проживання для роботодавців


З 21 серпня 2024 року набули чинності нові правила щодо розміщення біженців з України. Приватні постачальники послуг з розміщення, які приймають біженців більше не можуть укладати договори безпосередньо з урядом. Для розміщення біженців уряд укладає договір виключно з Угорською благодійною службою Мальтійського ордену (Мальта). Мальта може прийняти рішення про укладання договору з приватними постачальниками послуг з розміщення біженців.

Муніципалітети, як і раніше, мають право укладати договори з урядом для розміщення біженців.

Після 20 серпня уряд субсидуватиме витрати на проживання виключно для тих біженців з України, включаючи осіб з подвійним українсько-угорським громадянством, які прибули з “територій, постраждалих від війни” в Україні. Перелік цих територій доступний на сайті уряду та буде оновлюватися щомісяця.

Умови для отримання права на субсидоване житло

Право на субсидоване житло мають лише ті заявники тимчасового захисту з України, які прибули з «територій, що постраждали від війни»,та за умови, що вони подали заяву на отримання тимчасового захисту протягом одного місяця після свого прибуття.

  • На субсидію можна претендувати до винесення рішення органами влади.
  • Якщо особу було визнано тимчасового захисту, за субсидією можна звертатися до останнього дня місяця, наступного за місяцем визнання.
  • Якщо заяву про визнання було відхилено і рішення не підлягає оскарженню, субсидія на проживання не може бути призначена особі, яка подала таку саму заяву під час повторної процедури.

Після отримання статусу тимчасового захисту на субсидоване житло можуть претендувати тільки ті, хто прибув з “територій, постраждалих від війни” в Україні і відповідає одному з наступних критеріїв вразливості:

  • Вагітні жінки
  • Особи молодше 18 років разом з одним з батьків або опікуном (за умови, що батько/мати або опікун проживає в тому ж домогосподарстві)
  • Особи з інвалідністю разом з їхнім доглядачем
  • Особи старше 65 років

Особи з подвійним українсько-угорським громадянством мають право на субсидоване житло тільки за умови, що вони відповідають одному з наведених критеріїв вразливості і прибули з “територій, постраждалих від війни” в Україні.

Перевірити, чи особа прибула з територій, постраждалих від війни в Україні, можна за допомогою українських посвідчень особи або документів про реєстрацію місця проживання, отриманих через додаток Дія або Центри надання адміністративних послуг (ЦНАП).

Субсидії на проживання для роботодавців

Уряд організовує житлову субсидію для роботодавців, якщо вони надають житло найманим працівникам, які отримали тимчасовий захист або мають подвійне громадянство, за умови, що вони відповідають наступним критеріям:

  • Працівник є бенефіціаром тимчасового захисту або має подвійне громадянство.
  • Працевлаштування відбувається в Угорщині.
  • Трудовий договір укладається на визначений або невизначений термін, щонайменше на 20 годин на тиждень.

Крім того, якщо в одному домогосподарстві з працівником проживає неповнолітня особа віком до 16 років, вона повинна бути зарахована до державного навчального закладу до закінчення початкової школи, щоб працівник міг претендувати на житлову субсидію.

Власник житла та роботодавець повинні укласти договір про проживання працівника. Роботодавець повинен додати цей договір до заяви на отримання субсидії. Згідно з договором, роботодавець повинен спочатку розрахуватися з постачальником житла, і лише після цього він має право претендувати на житлову субсидію.

Заявка подається в електронному вигляді або в компетентному державному органі за формою, опублікованою на сайті Національної служби зайнятості (Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat). Субсидія виплачується роботодавцю щомісяця. Її розмір дорівнює щомісячній оплаті за проживання за договором оренди житла, але

  • Якщо житло знаходиться в так званому “привілейованому малому населеному пункті”, максимальна місячна сума становить 120 000 форинтів,
  • Якщо житло знаходиться в будь-якому іншому населеному пункті, максимальна місячна сума становить 80 000 форинтів.

Роботодавці більше не мають права на житлову субсидію, якщо виконується будь-яка з наступних умов:

  • розірвано трудові відносини;
  • роботодавець не виконує зобов'язання щодо субсидії;
  • не були дотримані правові умови надання субсидії;
  • розірвано договір оренди житла;
  • зарахування неповнолітньої особи віком до 16 років на державне навчання припиняється до закінчення початкової школи.

Для отримання додаткової інформації, будь ласка, відвідайте веб-сторінку Національної служби зайнятості.

Будь ласка, знайдіть відповідну постанову уряду тут.