Смерть члена сім’ї

НА ЦІЙ СТОРІНЦІ ВИ МОЖЕТЕ ДІЗНАТИСЯ ПРО
Як діяти у разі смерті члена сім’ї
Документи для організації поховання
Поховання в Угорщині
Поховання в Україні
Перевезення праху в Україну
Звернення до державних органів України
Фінансова допомога на поховання
Якщо ви не в змозі організувати поховання


Як діяти у разі смерті члена сім’ї

Відповідно до угорського законодавства факт смерті повинен бути підтверджений згідно з офіційною процедурою. Метою цієї процедури є визначення всіх важливих обставин смерті (наприклад, причини, часу, способу смерті). Її проводить компетентний лікар.

Якщо смерть настала в лікарні, то констатацію смерті проводить лікар, який лікував померлого.

Якщо смерть настала вдома, тоді сімейний лікар спільно з парамедиками дотримується належної процедури. Вкрай важливо якомога швидше повідомити про смерть сімейного лікаря або службу швидкої допомоги (за телефоном 112).

Після завершення процедури буде видано офіційний документ («halottvizsgálati bizonyítvány»), який засвідчує всі факти, що стосуються смерті. Це важливий документ, який знадобиться для поховання або транспортування померлого.

Присутній лікар організує тимчасове транспортування тіла. У вас є можливість самостійно обрати постачальника ритуальних послуг, який буде залучений для транспортування. В іншому випадку, лікар прийме рішення про постачальника послуг і повідомить вас про це. Витрати на транспортування, як правило, покривають члени сім’ї.

Знайти свого сімейного лікаря ви можете за допомогою нашого сайту з пошуку.

Документи для організації поховання

Щоб організувати поховання або перевезення померлого в Україну, вам потрібен лише зазначений вище документ.

Однак після смерті видається ще один офіційний документ («halotti anyakönyvi kivonat»). Він засвідчує факт смерті та може бути використаний як офіційне підтвердження для органів влади та постачальників послуг (наприклад, для закриття банківських рахунків або отримання страхових виплат). Такий документ видається відділом реєстрації актів цивільного стану («anyakönyvi hivatal») за місцем смерті. Зверніть увагу, що вам не потрібно повідомляти реєстратора про факт смерті. Це зобов’язаний зробити присутній лікар після завершення огляду.

Вам необхідно буде повернути будь-які документи, раніше видані державними органами Угорщини померлій особі (наприклад, дозвіл на проживання), а також показати реєстратору будь-які документи, що стосуються сімейного стану померлого (наприклад, свідоцтво про шлюб), якщо такі є.

За законом плата за видачу свідоцтва не стягується.

Поховання в Угорщині

Наразі в Угорщині не існує окремих правил щодо поховання іноземних громадян. Це означає, що ви можете вибрати тип поховання (тобто без кремації або з кремацією), кладовище і те, чи буде проведена релігійна церемонія, чи ні.

Однак, якщо ви обираєте поховання з кремацією, вам доведеться отримати додаткові документи. По-перше, необхідно отримати дозвіл від посольства/консульства України в Угорщині. По-друге, необхідно отримати дозвіл на кремацію в місцевому урядовому офісі. За законом плата за видачу такого дозволу не стягується.

Якщо ви звертатиметеся до ритуального агентства, воно візьме на себе вирішення всіх необхідних адміністративних питань в державних органах, а також організацію самого похорону.

Поховання в Україні

Якщо ви вирішили поховати померлого в Україні, вам знадобляться два додаткових дозволи.

По-перше, дозвіл від державних органів України. По-друге, вам потрібно буде отримати дозвіл від місцевого урядового офісу. За законом плата за видачу такого дозволу не стягується.

Зверніть увагу, що в Угорщині є низка ритуальних агентств, які пропонують також і міжнародні ритуальні послуги.

Перевезення праху в Україну

Прах померлого може бути перевезений з Угорщини в Україну без будь-якого дозволу державних органів Угорщини.

Звернення до державних органів України

Вам також слід звернутися по консультацію до державних органів в Україні, оскільки українське законодавство може встановлювати додаткові вимоги. Якщо громадянин України помер в Угорщині, консульський відділ Посольства України в Угорщині може надати інформацію про необхідні процедури для репатріації останків та отримання дозволу на поховання в Україні. Вони також можуть поінформувати вас про процедуру відкриття спадщини та про заходи щодо захисту майна померлого.

Для отримання додаткової інформації відвідайте вебсайт Посольства України.

Фінансова допомога на поховання

На жаль, в Угорщині не запроваджено загальної допомоги на ці цілі. Однак муніципалітети («önkormányzat») мають можливість в окремих випадках надавати допомогу на поховання у зв’язку з соціальними потребами. Кожен муніципалітет регулює умови надання такої допомоги, якщо вона передбачена. Тому точні критерії для отримання допомоги на поховання залежать від муніципалітету. Рекомендуємо звернутися до місцевого муніципалітету за додатковою інформацією.

Якщо ви не в змозі організувати поховання

Згідно з угорським законодавством, організувати поховання зобов’язані такі особи (у порядку їх перерахування): (а) особа, зобов’язана зробити це відповідно до договору (наприклад, постачальник ритуальних послуг); (b) особа, зобов’язана зробити це відповідно до заповіту померлого; (c) чоловік або дружина, які проживали разом з померлим до його смерті; та (d) інші близькі родичі.

Якщо таких осіб немає або вони проживають у невідомому місці, або якщо вони не виконують цей обов’язок, поховання організовує голова муніципалітету за місцем смерті.

Зверніть увагу, що якщо померлий мав тимчасовий захист або якщо смерть настала до того, як було прийнято рішення про надання захисту (статусу біженця або особи, яка потребує тимчасового захисту), витрати на поховання бере на себе держава Угорщина. В інших випадках муніципалітет має право вимагати відшкодування витрат від зазначених вище осіб.