Ласкаво просимо

UNHCR Україна - Допомога особам які постраждали від війни, внутрішньо переміщеним особам (ВПО), біженцям та шукачам притулку

Агентство ООН у справах біженців (UNHCR) створило сайт help.unhcr.org/ukraine для допомоги. 

Якщо ви є внутрішньо переміщеною особою в Україні, особою яка постраждала від конфлікту в Україні або особою, яка повернулася в Україну, натисніть тут для отримання більше інформації. 

Якщо ви є особою, яка повернулася в Україну з-за кордону натисніть тут щоб отримати інформації про послуги які вам доступні.

Якщо ви є біженцем, особою, якій надано додатковий захист, або заявником на отримання притулку в Україні, натисніть тут для отримання інформації щодо системи притулку в Україні. 

Якщо ви виїжджаєте з України і потребуєте інформації та підтримки, натисніть тут для отримання інформації про ситуацію в Україні, а також інформацію про те як отримати допомогу в інших країнах. 

Особам, які знаходяться в Україні, УВКБ ООН радить:

 • Залишатися проінформованим та на звязку (за допомогою радіо, ТВ та Інтернету) та слідувати офіційним порадам щодо вашої безпеки. Дослухайтеся до офіційних повідомлень від надзвичайних служб, місцевої влади, та слідуйте інструкціям, включно із тими, що стосуються комендантської години;
 • Тримайте копію (навіть цифрову) Ваших документів у безпечному місці. Заміна втрачених документів буде легшою, якщо Ви зможете надати копію документів у ДМС пізніше;
 • Отримати поради щодо підтримки дітям під час обстрілів можна отримати на цій сторінці.
 • УВКБ ООН робить все можливе, щоб продовжити надання своїх послуг та домопоги, а також щоб посилити їх. Щоб отримати більше інформації, будь-ласка зверниться до нашої HELP (Допомога) сторінки в Україні: Про УВКБ ООН в Україні – UNHCR Україна.
 • Отримати інформацію про гуманітарні послуги можна за цим посиланням.

  Важливо зазначити, що УВКБ ООН в Україні не задіяно у процедурах, повязаних із залишенням України, або у процедурах евакуації з України для будь-яких осіб. 

➡️ Інформація щодо ситуації в Україні
➡️ Список організацій, що готові надавати притулок
➡️ Державна служба України з надзвичайних ситуацій запустила інформаційній чат-бот у WhatsApp

Завжди уважно перевіряйте пропозиції щодо транспортування, проживання та роботи. Перш ніж прийняти будь-яку пропозицію, перевірте, що вона передбачає. Перегляньте наведене нижче відео, щоб отримати поради стосовно того, як залишатись в безпеці. 

Громадяни України, які подорожують або знаходяться в інших країнах, можуть звернутися до інформації, наведеної нижче щодо процедур отримання притулку, а також до ресурсів із інформацією про допомогу:

 • У Чеський Республіці, Зверніться, будь-ласка, до сторінки HELP (Допомога) УВКБ ООН https://help.unhcr.org/czech/ а також до урядової сторінки https://www.mvcr.cz/clanek/informace-pro-obcany-ukrajiny.aspx (номер гарячої лінії +420 974 801 802)
 • В Угорщині, зверніться, будь-ласка, до сторінки HELP (Допомога) УВКБ ООН в Угорщині https://help.unhcr.org/hungary/ а також до сторінки Угорської Гельсинкої Спілки https://helsinki.hu/Ukraine_Guide_2022_02_25_EN.pdf.
 • У Молдові,  зверніться, будь-ласка, до сторінки HELP (Допомога) УВКБ ООН https://help.unhcr.org/moldova/ та до сторінки державних органів щодо надання притулку  http://bma.gov.md/ro/content/%D0%B2%D0%B0%D0%B6%D0%BB%D0%B8%D0%B2%D0%BE , а також до цієї партнерської сторінки https://dopomoga.life/. Ви можете зв’язатися із офісом УВКБ ООН електронною поштою [email protected]
 • У Польщі, зверніться, будь-ласка, до сторінки HELP (Допомога) УВКБ ООН у Польщі https://help.unhcr.org/poland/ а також до польського урядового веб-сайту для громадян України https://www.gov.pl/web/udsc/ukraina-en (необхідно прокрутити сайт донизу, щоб отримати інформацію іншими мовами, також зверніть увагу на номер гарячої лінії +48477217575)
 • У Румунії, зверніться, будь-ласка, до сторінки HELP (Допомога) УВКБ ООН у Румунії https://help.unhcr.org/romania/ а також до веб-сайту нашого партнера, Румунської Національної Ради у справах біженців https://www.cnrr.ro/index.php/ro/
 • У Словаччині, зверніться, будь-ласка, до сторінки HELP (Допомога) УВКБ ООН у Словаччиніhttps://help.unhcr.org/slovakia/ та до словацького урядового веб-сайту для громадян України: https://ua.gov.sk/en.html.
 • У всіх інших країнахзверніться, будь-ласка, до сторінки HELP (Допомога) УВКБ ООН https://help.unhcr.org/ та оберіть відповідну країну.

Сторінка буде постійно оновлюватися.


>>> Для отримання додаткової інформації відвідайте: https://help.unhcr.org/ukraine/