Інформація для біженців з України

Якщо ви виїжджаєте з України, ви можете мати право на тимчасовий захист. Натисніть тут, щоб дізнатися більше про тимчасовий захист і як подати заяву (Українською мовою).

Якщо вам немає де зупинитися в Словенії,  Служба з питань забезпечення та інтеграції мігрантів (Англійська мова) можливо надасть вам житло. Більш детальну інформацію про це можна знайти тут (Українська мова).

Якщо ви не проживаєте в одному з державних центрів розміщення і не маєте фінансових можливостей для забезпечення себе, ви можете мати право на державну фінансову допомогу та/або субсидію на оренду житла. Для отримання додаткової інформації про те, як подати заявку та інші види державної підтримки, будь ласка, натисніть тут (Українська мова).

Основним державним органом, відповідальним за надання підтримки та захисту людям, які приїжджають з України, є Урядова служба з питань забезпечення та інтеграції мігрантів (Англійська мова). Ви можете зв’язатися з ним за посиланнями нижче:

Гаряча лінія для інформації та підтримки людей, які приїжджають з України

Якщо ви бажаєте добровільно повернутися в Україну, вам необхідно скасувати статус тимчасового захисту та повідомити про це відповідний адміністративний орган, який видав цей статус. Якщо ви отримували будь-яку фінансову допомогу та/або субсидію на оренду житла, вам необхідно повідомити про це урядовій службі з питань підтримки та інтеграції мігрантів. Більше інформації про добровільне повернення в Україну як особи, яка отримала тимчасовий захист, можна знайти тут (словенською мовою). Для отримання інформації про добровільне повернення, якщо ви шукач притулку, біженець, мігрант або ваша заява про надання притулку була відхилена, відвідайте нашу сторінку “Добровільне повернення” (анлійською мовою).

Куди звертатися за допомогою?

Нижче ви знайдете контактні дані організацій, які допомагають людям, що прибувають з України. 


Юридична інформація ⬇

Неурядова організація PIC – Правовий центр захисту прав людини і навколишнього середовища може надати вам безкоштовну юридичну інформацію про тимчасовий захист і притулок в Словенії, а також допомогти вам подати заяву про надання тимчасового захисту або інші заяви. Вони також можуть проконсультувати вас з питань, пов’язаних з інтеграцією, таких як освіта, працевлаштування, охорона здоров’я, возз’єднання сім’ї тощо.


Психосоціальна підтримка ⬇

Ви можете отримати безкоштовну психосоціальну підтримку від наступної організації, що спеціалізується на наданні допомоги шукачам притулку та біженцям:

Організація “Емма” – Центр допомоги жертвам насильства може допомогти вам, якщо ви стали жертвою ґендерно зумовленого насильства, або якщо ви хочете отримати психіатричну чи психосоціальну допомогу.

 • Безкоштовний телефон: 080 21 33
 • Тел.: +386 1 425 47 32
 • Веб-сайт: zavod-emma.si (Словенською мовою)
 • Email: [email protected]

Slovenska filantropija – Асоціація сприяння волонтерству може допомогти вам з орієнтаційною інформацією, пошуком житла та підтримкою в інтеграції.

Телефон довіри SOS для жінок і дітей, які пережили насильство, має притулок для жінок і дітей, які постраждали від насильства, гарячу лінію та групи самодопомоги для жінок, які зазнали насильства:

 • Безкоштовний телефон: 080 11 55 (Словенською, англійською, хорватською, боснійською, сербською та албанською мовами)
 • Веб-сайт: drustvo-sos.si (Словенською мовою)
 • Email: [email protected]

DNK – Асоціація ненасильницького спілкування пропонує програми для людей, які зазнали насильства, а також для осіб, які вчинили насильство:

 

Якщо ви живете за межами Любляни, радимо вам звернутися до місцевого Центру соціальної роботи. Він направить вас до локальної організації, яка надає психосоціальну підтримку або іншу допомогу.
Список всіх Центрів соціальної роботи можна знайти тут (словенською мовою).


Підтримка з питань протидії торгівлі людьми ⬇

Карітас Словенія пропонує кризовий притулок і безпечне житло жертвам торгівлі людьми.

Товариство Ključ – Центр протидії торгівлі людьми. Якщо ви стали жертвою торгівлі людьми, товариство Ключ може надати психосоціальне консультування, житло та реінтеграцію,

 • Безкоштовний телефон для допомоги: 080 17 22 (Словенською мовою)
 • Веб-сайт: drustvo-kljuc.si (Словенською мовою)
 • Email: [email protected]

Slovenska filantropija – Асоціація сприяння волонтерству надає інформацію та консультації щодо ризиків торгівлі людьми мігрантам, шукачам притулку та біженцям.

Більш детальну інформацію з корисними посиланнями можна знайти на урядовому веб-сайті англійською або словенською мовами.


Інтеграційна підтримка ⬇

Якщо у вас є питання щодо працевлаштування, освіти, охорони здоров’я, пошуку житла або доступу до послуг, а також інші питання інтеграції, ви можете звернутися до Словенської асоціації сприяння волонтерству.

Slovenska filantropija – Асоціація сприяння волонтерству
може допомогти вам з пошуком житла та підтримати з інтеграцією.

Інші організації, такі як Словенський Червоний Хрест або Карітас Словенії, можливо зможуть допомогти з питаннями інтеграції у вашому регіоні.

Червоний Хрест Словенії

Карітас Словенія


Екстрена допомога та інші корисні послуги ⬇

Якщо вам потрібна підтримка, пов’язана з вашим трудовим статусом або юридична консультація щодо вашого трудового договору, ви можете звернутися до

Delavska svetovalnica – Консультаційний офіс для працівників

 • Адреса: Dalmatinova 4, 1000 Ljubljana
 • Безкоштовний телефон: 01 43 41 293 or 080 14 34 (Словенською, англійською, хорватською, боснійською та сербською мовами)
 • Веб-сайт: www.delavskasvetovalnica.si (Словенською мовою)
 • Email: [email protected]

Якщо ви зіткнулися з порушенням прав людини або дискримінацією, ви можете звернутися за допомогою до

Amnesty International Словенія

 • Адреса: Dunajska cesta 5, 1000 Ljubljana
 • Тел.: +386 1 426 93 77
 • Веб-сайт: www.amnesty.si (Словенською мовою)
 • Email: [email protected]

Якщо ви перебуваєте у скрутному фінансовому становищі і хочете отримати гуманітарну допомогу, ви можете звернутися до Словенського Червоного Хреста та Словенського Карітасу. Червоний Хрест також допомагає у питаннях возз’єднання сімей, а Карітас пропонує кризовий притулок і безпечне житло жертвам торгівлі людьми.

Червоний Хрест Словенії

Карітас Словенія

Якщо ви лесбійка, гей, бісексуал, трансгендер, інтерсекс, квір, асексуал або сумніваєтеся у своїй сексуальній чи гендерній ідентичності, ви можете звернутися до Legebitra

 • Адреса: Trubarjeva 76a, 1000 Ljubljana
 • Тел.: +386 1 430 51 44
 • Веб-сайт: legebitra.si (Словенською мовою)
 • Email: [email protected]

Пов’язана інформація