Скарги та повідомлення про неправомірні дії

Що таке неправомірна поведінка?

Організація Об’єднаних Націй визначає неправомірну поведінку як «будь-яке недотримання співробітником своїх зобов’язань відповідно до Статуту Організації Об’єднаних Націй, Положень про персонал та Правил про персонал чи інших адміністративних норм, або недотримання стандартів поведінки, які очікуються від держслужбовців міжнародної організації». Зокрема, шахрайство, корупція, сексуальна експлуатація та насильство вважаються неправомірною поведінкою як з боку персоналу УВКБ ООН, так і з боку персоналу партнерів.

Якщо Вам відомо про можливий випадок неправомірної поведінки, пов’язаної з УВКБ ООН, або у Вас є занепокоєння чи підозри щодо такого випадку, будь ласка, повідомте про це безпосередньо на адресу Офіса генерального інспектора УВКБ ООН (МПО) у штаб-квартирі УВКБ ООН:

Електронна пошта: [email protected]
Онлайн-форма скарги: IGO Online Complaint Form | UNHCR (Англійською мовою)
Поштова адреса: UNHCR, 94 Rue de Montbrillant, 1202 Geneva, Switzerland

Ваш звіт буде розглянутий з обережністю і зберігатиметься в суворій конфіденційності. Для отримання додаткової інформації, будь ласка, відвідайте: https://www.unhcr.org/inspector-generals-office.html (Англійською мовою)

Що таке шахрайство?

Шахрайство – це будь-яка дія, спрямована на навмисне введення в оману іншої особи з метою отримання вигоди.

Усі послуги УВКБ ООН є безкоштовними. Не довіряйте нікому і ніяким організаціям, які просять Вас оплатити послуги УВКБ ООН або його партнерів. Повідомляйте про шахраїв, які пропонують Вам фінансову або іншу допомогу, підроблені документи або фальшиві заяви в обмін на гроші або інші послуги. Будь ласка, негайно повідомляйте про таку поведінку до УВКБ ООН за адресою [email protected].

Що таке корупція?

Корупція – це діяння, пов’язане з пропозицією, наданням, отриманням або вимаганням (прямо чи опосередковано) чогось цінного з метою неправомірного впливу на дії іншої сторони.

Усі послуги УВКБ ООН є безкоштовними. Не довіряйте нікому, хто просить Вас оплатити послуги УВКБ ООН або його партнерів. Якщо від Вас вимагають будь-яких послуг (у тому числі сексуального характеру), будь ласка, негайно повідомте про це УВКБ ООН за адресою [email protected].

Що таке сексуальна експлуатація?

Сексуальна експлуатація означає будь-яке фактичне або спроба зловживання уразливістю становища, владою або довірою в сексуальних цілях, включаючи, але не обмежуючись, отримання грошової, соціальної або політичної вигоди від сексуальної експлуатації осіб, що перебувають під опікою.

Що таке сексуальне насильство?

Сексуальне насильство означає фактичні фізичні дії сексуального характеру або загрози таких дій, чи то із застосуванням сили, чи то в нерівних або примусових умовах.

Сексуальне насильство є неприйнятною поведінкою і заборонено для всіх співробітників ООН та НУО-партнерів.

Про відповідні занепокоєння слід повідомляти негайно!

Ваше повідомлення повинно містити наступну інформацію:

  • Що сталося? Детально опишіть, що вам відомо про інцидент або інциденти.
  • Хто вчинив можливе правопорушення? Чи знаєте ви, що до цього був причетний хтось інший? Будь ласка, вкажіть повні імена, посади та організацію, якщо це можливо.
  • Коли і де стався інцидент або інциденти? Будь ласка, вкажіть дату та час, якщо це можливо.

Ваше повідомлення буде розглядатися з обережністю і зберігатиметься в суворій конфіденційності.


Related information

<< Back to Slovenia homepage
>> Select another country on our Help page