УВКБ ООН в Словенії

Яка роль УВКБ ООН у Словенії?

Словенія є учасницею Конвенції ООН про статус біженців 1951 року і Протоколу до неї 1967 року, і уряд несе відповідальність за розгляд заяв про надання притулку і прийняття рішення про те, чи може хтось отримати статус біженця в Словенії. Таким чином, в Словенії УВКБ ООН не реєструє біженців, не приймає і не обробляє заяви про надання притулку або переселення, а також не видає документи біженця. За це відповідає уряд.

Роль УВКБ ООН у Словенії полягає в тому, щоб допомагати, консультувати та відстоювати перед урядом та неурядовими організаціями наступне:

  • Забезпечити доступ шукачів притулку до території ЄС та процедур надання притулку;
  • Моніторинг та покращення умов прийому шукачів притулку та забезпечення поважного ставлення до них, особливо у випадках, коли вік, стать, різноманітність та особливі потреби викликають занепокоєння;
  • Забезпечити, щоб процедури визначення статусу біженця були справедливими та ефективними, а законодавство про притулок і робота органів, що надають притулок, відповідали міжнародним правовим стандартам;
  • Запровадити дієву політику і програми інтеграції та розселення, а також сприяти створенню соціального клімату, який би приймав біженців і відкидав ксенофобію та расизм.

Як зв’язатися з УВКБ ООН в Словенії?

Словенія підпадає під Регіональне представництво УВКБ ООН у Центральній Європі в Будапешті, Угорщина. Зверніть увагу, що УВКБ ООН не пропонує жодних зустрічей або індивідуальних консультацій у Словенії, і ми радимо вам звернутися за підтримкою до відповідного державного органу (англійська мова) або неурядової організації в Словенії (словенська мова). Ви також можете відвідати нашу сторінку “Куди звертатися за допомогою” (англійська мова). Ви можете зв’язатися з УВКБ ООН за наведеними нижче контактними даними, якщо у вас виникнуть будь-які питання щодо його ролі в Словенії.

Регіональне представництво УВКБ ООН у Центральній Європі

  • Адреса: Felvinci út 27, 1027 Budapest, Hungary
  • Email: [email protected]
  • Веб-сайт: www.unhcr.org/ceu (Англійська мова)
  • Телефон: +36 1 336 3060

Related information