Yardım ve hizmetler

Aşağıdaki hizmetlere ilişkin bilgiler İnsan Hakları Birliği kuruluşu ile yapılan işbirliği sayesinde derlenmiştir.

⬇️Hizmetlerin konumlarını, iletişim bilgilerini, çalışma saatlerini ve kullanılan dilleri görmek için her kuruluşun adına tıklayın.

İnsan Hakları Birliği: Mülteciler ve yabancılar için hukuki danışmanlık; nefret suçu, nefret söylemi, ayrımcılık ve hoşgörüsüzlük mağdurları için hukuki, psikolojik ve sosyal hizmetler. 

Slovakya İnsani Yardım Konseyi: Hukuki danışmanlık; Sosyal danışmanlık; Konaklama, tıbbi hizmetler, okullar, maddi destek bulma konusunda yardım; Kurum ziyaretlerinde tercümanlık ve yardım; Psikolojik destek; Çocuk ve aile dostu alanlar.

CARITAS – Slovakya Katolik Yardım Kuruluşu: Malzeme desteği; Psikososyal danışmanlık; Konaklama, iş bulma ve okula kayıt konularında yardım; Kişilere kurumlara eşlik etme, ulaşım, tercümanlık ve çeviri konularında yardım; Çocuklar için gündüz bakımı; Atölye çalışmaları, eğitim kursları (BT becerileri dahil), dil kursları (Slovakça ve İngilizce); Yaz kampları, geziler, turlar, sosyal etkinlikler.

TENENET: Sosyal danışmanlık; Okul bulma konusunda yardım; Konaklama konusunda yardım; İş bulma konusunda yardım; Devlet kurumlarına, hastanelere vb. ziyaretlerde tercümanlık ve yardım; Çocuklar, engelliler ve toplumsal cinsiyete dayalı şiddet mağdurlarına da dahil olmak üzere psikososyal destek; Çocuklar ve engelli bireyler için tıbbi danışmanlık; uzman doktorlara yönlendirme; Engelli veya özel ihtiyaçları olan çocukları olan aileler için Zvolen şehrinde konaklama; Çocuklar, yaşlılar ve engelliler için etkinlikler; Gerektiğinde mültecilere ulaşabilecek mobil ekipler aracılığıyla 7/24 kriz müdahalesi.  

Uluslararası Göç Örgütü – Göç Bilgi Merkezi: Emek sömürüsü mağdurlarına da dahil olmak üzere ücretsiz adli yardım; iş hukuku danışmanlığı.


İlgili bilgiler

<< Slovakya ana sayfasına geri dönün
>> Yardım sayfamızdan başka bir ülke seçin