Тимчасовий захист

Уряд Республіки Польща надає тимчасовий захист переміщеним особам з України. Якщо ви НЕ є переміщеною особою з України, відвідайте сторінку Доступ до міжнародного захисту

Детальну інформацію про тимчасовий захист та посилання на доступні ресурси можна знайти на вкладках нижче:


Важливі ресурси для Вас і Вашої родини

Уряд Польщі створив для переміщених громадян України офіційний веб-сайт, телефонну лінію та електронну пошту:

Для отримання актуальної інформації від уряду Польщі для іноземних громадян, які прибули з України, натисніть тут.

Ви також можете безпосередньо зв’язатися з Агенством ООН до справ біженців з будь-яких питань за допомогою:

 • Безкоштовної консультаційної лінії: 800 012 948 (понеділок-п’ятниця, 8:30 – 16:30)
 • Електронної пошти: [email protected]


Грошовa допомога УВКБ ООН

Цільова допомога для найбільш вразливих категорій людей

Увага: Програму грошової допомоги УВКБ ООН закрито, нові заявки більше не приймаються. У грудні 2023 р. було завершено реєстрацію заявників. Якщо ви не отримали відповідного повідомлення від УВКБ ООН до грудня 2023 року, вам більше не варто очікувати на запрошеннязв’язку із закриттям програми).

Що таке Грошова програма УВКБ ООН?

УВКБ ООН надавало багатоцільову грошову допомогу особливо вразливим сім’ям біженців та окремим особам.  Програма була розроблена для надання адресної допомоги, щоб допомогти біженцям задовольнити основні потреби. Підтримку отримали понад 320 000 біженців. 

Хто мав право на участь у Програмі?

Кожен випадок оцінювався індивідуально, а остаточне рішення приймалося УВКБ ООН за результатами особистої співбесіди. Однак, щоб претендувати на допомогу, особа повинна була відповідати наступним мінімальним критеріям: 

 1. Заявник є шукачем притулку, біженцем, особою, яка має гуманітарний або інший статус пов‘язаний з захистом; і  
 2. Oсоба має одну з таких потреб у захисті: (наприклад, сім’я з принаймні однією дитиною (до 18 років) або особою похилого віку (55 років і старше, дитина без супроводу дорослих або розлучена з батьками, вагітна жінка, особа з інвалідністю або особа з серйозними захворюваннями); і
 3. Oсоба є економічно вразливою (наприклад, не має регулярного джерела доходу, яке могло б покрити її основні потреби; і не отримувала раніше грошової допомоги від жодної організації в Польщі, що може бути перевірено УВКБ ООН, за винятком 300 злотих від польського уряду або допомоги на дитину 500+).

Чи можу я подати заявку?

Грошову програма УВКБ ООН закрито. Якщо ви не отримали повідомлення від УВКБ ООН до грудня 2023 року, вам більше не слід очікувати запрошення через закриття програми.

Додаткова інформація 

Якщо Вам потрібна додаткова інформація, Ви можете зв’язатися з УВКБ ООН за телефоном 800 012 948 (понеділок-п’ятниця, 8:30-16:30). 

 Зверніть також увагу, що Ви можете знайти інформацію про доступну допомогу, яку пропонує Уряд Польщі, у буклеті Асоціації правового втручання. 


Перебування у Польщі

ЛЕГАЛЬНІСТЬ ПЕРЕБУВАННЯ

Якщо ви є громадянином України або подружжям громадянина України та виїхали з України 24 лютого 2022 року або пізніше, ваше перебування в Польщі є законним до 30 червня 2024 року, за умови, що до цієї дати не буде видано інших положень. Однак зауважте, що за певних обставин ваше перебування може бути законним до наступних дат:

 • якщо ви відвідуєте дошкільний навчальний заклад, виконуєте шкільні обов’язки або берете участь у освітній діяльності в системі освіти України за допомогою дистанційного/онлайн-навчання, ваше законне перебування буде продовжено до 31 серпня 2024 року. Це продовження також стосується батьків або законних опікунів діти до 18 років, які підпадають під цю категорію.
 • o якщо ви почали навчання в певних професійно-технічних школах або складали іспит на атестат зрілості в додаткову дату (повторний іспит), ваше перебування буде законним до 30 вересня 2024 року. Це продовження також стосується батьків або законних опікунів дітей віком до 18 років, які підпадають під ця категорія.

МІЖНАРОДНИЙ ЗАХИСТ

Через спеціальні правила, адаптовані до ситуації, що склалася, подавати офіційну заяву про надання статусу біженця не потрібно.

Особи, які подали заяви про міжнародний захист (статус біженця), можуть відкликати ці заяви, щоб скористатися положеннями Закону.

DIIA.PL

Diia.pl – це документ, що підтверджує легальне перебування осіб, які отримали тимчасовий захист в наслідок війни в Україні на території Польщі та дозволяє їм подорожувати в межах Європейського Союзу, а також перетинати його зовнішні кордони.

Електронний документ Diia.pl дозволяє підтвердити найважливішу інформацію про іноземця, як-от: ім’я та прізвище, номер PESEL, рік і місце народження, громадянство, також додається фотографію іноземця для зручності користування.

Будь-який громадянин України старше 13 років та його дружина/дружина можуть користуватися додатком mObywatel, який надає доступ до документа diia.pl. З 5 червня 2023 року діти віком до 13 років можуть бути зареєстровані в додатку mObywatel своїх батьків/законних опікунів. Більше інформації ви можете знайти тут: Diia.pl для дітей у додатку mObywatel.

За додатковою інформацією звертайтеся до Центру правової допомоги Галини Нєц на лінію допомоги біженцям з України: +48 725 449 374 або відвідайте веб-сайт www.pomocprawna.org


Доступ до послуг

Особи, які недавно прибули з України і потребують допомоги, можуть звернутися до приймального пункту чи пункту інформації

З кордону можна прибути до приймального пункту, або до будь-якого пункту інформації на вокзалах.

На сайті уряду Польщі для новоприбулих з України (ua.gov.pl) можна знайти інформацію про:

Ви також можете звернутися за допомогою або послугами через веб-сайт уряду Польщі: https://pomagamukrainie.gov.pl/

Послуги для жінок і дівчат

Centrum Praw Kobiet (Центр Прав Жінок)
Інформаційна, загальна та спеціалізована підтримка всіх жінок, які постраждали від гендерно зумовленого насильства (ГН), у тому числі тих, що втекли з України. Національна гаряча лінія:

 • +48 800 10 77 77 (українська мова), Понеділок – п’ятниця 10:00-18:00

Feminoteka (Фемінотека)
Гаряча лінія для жінок і підлітків, що зазнали насильства, в тому числі сексуального. Перенаправлення для отримання психологічної, соціальної та юридичної допомоги.

 • +48 888 887 988 (українська та російська мови), Понеділок – п’ятниця 14:00-19:00
 • +48 888 883 388 (польська мова), Понеділок – п’ятниця 11:00-19:00

FEDERA (ФЕДЕРА)
Гаряча лінія з питань сексуального та репродуктивного здоров’я для ВСІХ.

 • +48 22 635 93 93 (польська мова), Понеділок – п’ятниця 16:00-22:00
 • +48 573 185 626 (українська, польська мова), Понеділок, середа, п’ятниця 17:00-21:00 (для юридичних консультацій)

Люди з обмеженими можливостями та їх опікуни

Якщо Ви є особою з обмеженими можливостями або її опікуном, звертайтесь до Асоціації Мудіта (Whatsapp 48 539 866 471, пн-пт, 0.00-18.00, [email protected]), щоб отримати підтримку з наступних питань:

 • отримання інформації (висновки, компенсації тощо)
 • перебування в центрі прийому (Краків, Варшава)
 • допомога в пошуку житла або лікування, спеціалізованого догляду
 • участь у групах підтримки для опікунів
 • отримання спеціалізованого обладнання (наприклад, колясок)

Для отримання довідки про інвалідність та групу інвалідності спочатку зверніться до лікаря, який видасть Вам довідку на спеціальному бланку (повідомте лікаря, що вам потрібен документ для надання довідки про інвалідність). З такою довідкою (не довше 30 днів) та українськими документами, якщо вони у Вас є, зверніться до комісії з винесення рішення щодо інвалідності, де Ви заповните коротку заяву. На електронну пошту має надійти  виклик на комісію, яка оцінить ваш стан.

Детальну інформацію для людей з інвалідністю можна знайти в путівнику Асоціації правової інтервенції українською та польською мовами.

Послуги для ЛГБТK+ спільноти

LAMBDA Warsaw🏳️‍🌈

Психологічні консультації, правова допомога та притулок для біженців з України, які зазнали насильства чи дискримінації за ознаками психосексуальної орієнтації або гендерної ідентичності.

Телефон: 📞 +48 22 628 52 52, Понеділок – п’ятниця, 12:00-14:00 (польська мова), 16:00-18:00 (українська, російська мова)
Ел. пошта: [email protected]; ukraina@lambdawarszawa.org
Веб-сайт: http://lambdawarszawa.org/ukrainaгрупи в інших містах можна знайти нижче: https://ukraina.paradarownosci.eu/

Курси польської мови

Безкоштовний курс польської мови для вихідців з України, підготовлений Національним агентством академічних обмінів (NAWA): натисніть тут.

Безкоштовний курс польської мови eTutor: натисніть тут.

Повітові служби зайнятості організовують безкоштовні курси польської мови для громадян України, які мають статус безробітного. Щоб дізнатися більше, зверніться до найближчої повітової служби зайнятості.


Важлива інформація про медичні послуги та щеплення

Медичні послуги

Щеплення


Єдність та возз'єднання сім'ї

Інформація для людей з України щодо возз’єднання родини та пошуку зниклих безвісти:

Додаткова інформація про єдність сім’ї та возз’єднання сім’ї для осіб, які втікають з України:


Переселення до США, Канади чи іншої країни

Будь-яка особа, яка бажає переїхати в іншу країну, повинна безпосередньо перевірити процедуру на веб-сайті посольства цієї країни щодо процедури

 • УВКБ ООН не проводить переселення за межі Польщі і не може допомогти з поїздкою
 • УВКБ ООН у Польщі не проводить процедури надання статусу біженця для переселення


Читайте також: