ثبت نام و ارائه اسناد و مدارک

روند ثبت نام اولین گام در ایجاد ارتباط بین پناهجویان و کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهنده‌گان است. در صورتیکه شما به دلیل خطرات جانی به کشورتان برگشته نمی‌توانید و میخواهید حمایت بین المللی توسط سازمان UNHCR بدست بیاورید، شما اولاً باید ثبت نام نمائید. در روند ثبت نام، معلومات شما و خانواده‌تان در ضمن دلایل ترک و فرار از کشور تان توسط سازمان UNHCR ثبت می‌گردد.


چگونه در سازمان UNHCR ثبت نام کنیم؟⬇

در صورتیکه میخواهید به سازمان UNHCR به منظور پناهده‌گی ثبت نام نمائید، لطفاً معلومات ذیل را به ایمیل آدرس [email protected] ارسال کنید و یا بالای آدرس ذیل کلیک کنید.

آدرس: https://enketo.unhcr.org/fmYrpTgM

بعد از اینکه معلومات شما دریافت گردید، کارمند سازمان UNHCR در رابطه به موارد بعدی با شما تماس خواهند گرفت:

 • نام مکمل (نام و نام خانواده‌گی)
 • تابعیت یا ملیت
 • اعضای خانواده و فامیل شما در اندونزی
 • آدرس فعلی شما در اندونزی
 • نمبر تلفون
 • وضعیت ویزه اندونزی (کاپی یا عکس پاسپورت و صفحه که در آن ویزه نصب است)

لطفاً به یاد داشته باشید که سازمان UNHCR به منظور ثبت نام، فقط کسانی را می‌پذیرد که مدت اعتبار ویزه شان به پایان رسیده باشد و نتوانند آنرا دوباره تمدید کنند.

در صورتیکه شما توسط بخش مهاجرت بازداشت شده‌اید و میخواهید ثبت نام کنید، در صورت امکان لطفاً با سازمان UNHCR با استفاده از شماره

(021) 2964 3602

تماس بگیرید.


به منظور ثبت نام، با سازمان UNHCR تماس گرفتم، انتظار چه چیزی را باید داشته باشم؟⬇

سازمان UNHCR به منظور یک مصاحبه کوتاه با شما تماس خواهد گرفت.

قبل از روند ثبت نام، از شما بعضی سوالات مقدماتی پرسیده خواهد شد.

سازمان UNHCR در مورد تاریخ مصاحبه ثبت نام و داشتن آماده گی و مدارک لازم، برای شما اطلاع خواهد داد. مصاحبه ثبت نام در جریان یک هفته بعد از اولین تماس تلفونی برگزار خواهد شد، این بسته‌گی به موجودیت و وقت ترجمانان دارد.

من قبلاً روند ثبت نام را با UNHCR تکمیل کرده‌ام و میخواهم معلومات خویش را تغییر بدهم.


من ثبت سازمان ملل هستم، چطور میتوانم معلومات خود را تجدید کنم؟ ⬇

چطور می‌توانم معلومات تماس (آدرس و/یا نمبر تلفون) خویش را تغییر بدهم؟

در صورتیکه شما نمبر تلفون و یا آدرس جدید دارید، با استفاده از فورم “تغییر آدرس و معلومات تماس” که آدرس آن ذیلاً ارائه شده، میتوانید از سازمان UNHCR بخواهید تا معلومات تماس و آدرس تان را به‌روز کند.

آدرس: https://enketo.unhcr.org/KaOG4PRw

و یا جزئیات آدرس جدید و شماره تماس خویش را به آدرس ایمیل [email protected] بفرستید. با اطمینان خاطر، سازمان UNHCR معلومات شما را در سیستم خویش تغییر خواهد داد.

چطور می‌توانم عضو جدید فامیل (طفل نوزاد و یا عضو فامیل که جدیداً به اندونزی رسیده است) را شامل پرونده خود نمایم؟

اگر شما میخواهید عضو جدید خانواده‌ خویش را در سازمان UNHCR ثبت کنید، لطفاً معلومات ذیل را به آدرس ایمیل [email protected] ارسال کنید؛ و یا بالای آدرس ذیل کلیک کنید.

آدرس: https://enketo.unhcr.org/fmYrpTgM

بعد از اینکه معلومات شما دریافت گردید، کارمندان سازمان UNHCR در رابطه به موارد بعدی با شما تماس خواهند گرفت.

برای طفل نوزاد:

 • شماره پرونده شما
 • کاپی اطلاعیه تولدات از جانب بیمارستان
 • عکس طفل نوزاد با پس زمینه رنگ سفید
 • آدرس فعلی شما در اندونزی و یک شماره تلفون فعال

برای اعضأ جدید خانواده که به اندونزی رسیده است.

 • شماره پرونده شما
 • لیست اعضأ جدید خانواده
 • آدرس فعلی شما در اندونزی و یک شماره تلفون فعال
 • وضعیت ویزه اعضأ جدید خانواده (کاپی پاسپورت و صفحه ویزه)

سازمان UNHCR به منظور ثبت نام، فقط کسانی را می‌پذیرد که مدت اعتبار ویزه شان به پایان رسیده باشد و نتوانند آنرا دوباره تمدید کنند.

چطور میتوانم پرونده خود را مدغم و یا جدا بسازم؟

هرگاه میخواهید پرونده خود را به دلیل ازدواج و یا ادغام خانواده مدغم سازید، و یا پرونده خود را به دلیل طلاق جدا سازید، لطفاً معلومات ذیل را با اسناد و مدارک کمکی آن به سازمان UNHCR با استفاده از ایمیل آدرس [email protected] ارسال نمائید.

 • شماره و یا شماره های پرونده های تان
 • اسناد و مدارک ازدواج، طلاق و سایر
 • آدرس مکمل و معلومات تماس شما

کارمندان سازمان UNHCR به منظور تائیدی طی یک مصاحبه مختصر با شما تماس خواهند گرفت.

چطور میتوانم در مورد معلومات شخصی خود با UNHCR تجدید نظر کنم؟

هرگاه شما فکر میکنید که معلومات شخصی شما نزد UNHCR بطور درست ارائه نگردیده است، لطفاً سازمان UNHCR را ذریعه یک ایمیل به آدرس [email protected] اطلاع دهید. طی این ایمیل معلومات دقیق خویش را با کاپی اسناد و مدارک کمکی از قبیل ذیل ارائه نمائید.

 • شماره پرونده تان
 • تذکره | پاسپورت | کارت تولد | نکاح خط | اسناد و مدارک رسمی تحصیلی
 • آدرس مکمل و معلومات تماس شما

 

کارمندان سازمان UNHCR به منظور تائیدی طی یک مصاحبه مختصر با شما تماس خواهند گرفت.

 

لطفاً توجه داشته باشید که سازمان UNHCR هیچ نوع صلاحیت و اختیاری برای تغییر هویت شما ندارد. این سازمان فقط معلومات را در سیستم مطابق به اسناد هویت ارائه شده تغییر خواهد داد.

به یاد داشته باشید که درخواست شما همیشه مورد تائید قرار نخواهد گرفت.

در صورتیکه کارت و یا مدرک UNHCR من مفقود گردیده باشد و یا مدت اعتبار آن به پایان برسد، چه باید کرد؟ آیا میتوانم کارت جدید اخذ نمایم؟

اگر مدت اعتبار کارت/مدرک شما به پایان رسیده باشد، لطفاً شماره پرونده که در روی کارت/مدرک تان نوشته شده است، را با نمبر تلفون تان ذریعه این فورم و یا ایمیل آدرس [email protected] به ما ارسال نمایید.

کارمندان سازمان UNHCR به منظور تائیدی طی یک مصاحبه مختصر با شما تماس خواهند گرفت.

 

در صورتیکه کارت/مدرک شما مفقود شده باشد، لطفاً هرچه عاجل موضوع را به نزدیکترین حوزه پولیس گزارش دهید. از جانب پولیس برای شما یک نامه صادر خواهد شد؛ لطفاً یک کاپی/عکس این نامه را با شماره شناسائی UNHCR و شماره تلفون خود به آدرس ایمیل [email protected] ارسال نمایید. سازمان UNHCR به منظور اقدامات بعدی با شما تماس خواهند گرفت.

لطفاً به یاد داشته باشید که به دلیل محدودیت های ویروس کرونا، ما فقط میتوانیم یک کاپی الکترونیکی مدرک شما را ذریعه ایمیل، و یا تحت شرایط خاص از طریق واتسآپ برای تان ارسال کنیم. کاپی فزیکی آن در زمانی‌که امکان پذیر باشد، در اختیار شما قرار خواهد گرفت.


من کاپی الکترونیکی کارت خود را دریافت کرده‌ام؛ کارت‌ام را چه وقت دریافت خواهم کرد؟ ⬇

به دلیل وضعیت فعلی ویروس کرونا، سازمان UNHCR نمیتواند کارت فزیکی شما را بطور حضوری در دسترس شما قرار دهد. سازمان UNHCR و دفاتر همکار آن برنامه‌ریزی کرده اند تا توزیع کارت ها را در ربع چهارم سال 2021 میلادی (بین ماه های سپتمبر و دسمبر) اجرأ نمایند. در صورت امکان، ما ممکن توزیع کارت را در جریان برنامه های واکسن برای پناهنده‌گانی که برای دریافت واکسن دور اول و یا دوم خود ثبت نام کرده اند تسهیل نماییم. در مورد زمان و موقعیت توزیع کارت جدید UNCHR شما، بعداً برای تان اطلاع خواهیم داد. فعلاً، مدارک اصلی در دفتر نگهداری میشود تا زمانیکه وضعیت تغییر نموده و فرصت مساعد گردد تا توزیع کارت ها بطور مصئون و منظم صورت گیرد.

پناهنده‌گان و پناهجویان میتوانند از کاپی الکترونیکی مدرک UNHCR خود و نامه آگاهی دهی سازمان ملل درین زمینه به منظور دسترسی به خدمات عامه و حمایوی استفاده نمایند.

به منظور دریافت کارت خود، کدام اسناد و مدارک را باید با خود بیاورم؟

کارت قبلی شما که مدت اعتبار آن به پایان رسیده است، را باید دوباره تسلیم نموده و کارت جدید خود و اعضأ خانواده خود را بدست بیاورید. بناً، لطفاً کارت قبلی خویش را بطور فزیکی نگهداشته و در زمان اخذ کارت جدید، آنرا تسلیم نمائید.

اگر کارت قبلی‌ام مفقود شده باشد، میتوانم کارت جدید بدست بیاورم؟

هرگاه به دلیل مفقودی کارت قبلی تان نتوانید آنرا تسلیم سازمان UNHCR نمائید، شما نیاز دارید تا از اداره پولیس یک تصدیق مفقود شدن کارت تان را اخذ نمائید.

همچنان، قبل از اینکه کارت فزیکی برای شما توزیع میگردد، معلومات شما با استفاده از بایومتریک تائید و تصدیق میگردد.

چگونه کارت‌ام را دریافت خواهم کرد؟

کارت های جدید فقط توسط حداقل یکی از اعضای خانواده که مندرج یک شماره پرونده باشند، تسلیم شده میتواند. جهت اخذ کارت های اعضای خانواده که دارای شماره پرونده متفاوت اند، لازم است تا ایشان بطور حضوری موجود باشند تا کارت خویش را اخذ نمایند. تسلیمی کارت به نماینده قابل قبول نمی‌باشد مگر اینکه دلایل موجه صحی و بهداشتی موجود باشد.

من دور اول واکسن خود را دریافت کردم و همچنان فقط کارت خود را تسلیم شدم، چه زمانی بقیه اعضای خانواده‌ام کارت های خود را تسلیم میشوند؟

به احتمال زیاد، ما توزیع کارت را در جریان دور دوم واکسین ها دوباره تسهیل خواهیم کرد. بناً، لطفاً بطور حتمی کارت های قبلی بقیه اعضای فامیل که مندرج یک پرونده اند و یا تصدیق مفقودی آنرا از اداره پولیس با خود بیاورید.


معلومات مرتبط << Back to Indonesia homepage برگشت به صفحه اصلی اندونزی >> Select another country on our Help page کشور دیگری را از صفحه کمک ما انتخاب کنید