Охорона здоровя

Якщо ви вимушені були покинути Україну через війну, зміст цієї сторінки на вас не поширюється. Будь ласка, зверніться до наступних сторінок для отримання додаткової інформації:
▸ Ласкаво просимо
▸ Інформація для новоприбулих з України
▸ Тимчасовий захист
▸ Вам менше 18 років?
Інформація для батьків та сімей щодо зарахування дитини до дитячого садка та школи на 2022/2023 навчальний рік

Якщо у вас є статус біженця або особи, що потребує додаткового захисту в Угорщині:

Перші шість місяців після отримання статусу

Ви маєте право на отримання безкоштовних медичних послуг протягом шести місяців після отримання статусу. Безкоштовні медичні послуги включають медичні скрінінги та огляди, загальну медицину, та спеціалізовану допомогу в екстрених випадках. Соціальні працівники притулку, де ви перебуваєте, зазвичай оформляють для вас медичну картку (TAJ kártya угорською), проте деколи карту не встигають виготовити до моменту, коли ви повинні залишити центр. В цьому випадку ви отримаєте документ формату А4 під назвою «Hatósági Bizonyítvány» (угорською). За допомогою цієї довідки ви зможете отримати саму картку, після переїзду до Будапешта чи інших міст. Якщо соціальні працівники закладу не оформлять вам медичну картку, вам необхідно зробити це самостійно в органі місцевого самоврядування (за місцем постійної реєстрації). Перелік установ місцевого самоврядування можна знайти на цьому веб-сайті угорською мовою. Зверніть увагу, що прийом ведеться за момереднім записом.

Якщо вам потрібна допомога, ви можете зв’язатися з асоціацією Менедек на їхньому веб-сайті англійською мовою.

Після закінчення перших 6 місяців

Після закінчення початкового 6-місячного періоду ви можете отримати страховку (що покриває всі медичні витрати) через працевлаштування, або оплачуючи її щомісяця, або, якщо ви не можете оплатити її, будучи «соціально потребуючим». Це буде доступно вам, якщо ваш місячний дохід не перевищує певну суму, а саме:

§ для сімей: місячний дохід на людину не перевищує 34 200 форинтів (близько 94 євро)

§ для одиноких осіб: місячний дохід не перевищує 42 750 форинтів (близько 118 євро)

§ і ви та ваша родина не маєте жодного майна.

У цьому вам можуть допомогти соціальні працівники Асоціації Менедек. Ви можете зв’язатися з ними на їхньому веб-сайті англійською мовою.

Якщо у вас є трудовий договір, роботодавець повинен сплатити необхідний внесок на соціальне страхування. Роботодавці зобов’язані вимагати номер соціального страхування для біженців. Ви повинні переконатися, що роботодавець зареєстрував вас у податкових органах, але у вас немає іншого завдання щодо цього.

Якщо у Вас немає соціальної потреби, і ви не працюєте на законних підставах, ви повинні будете сплачувати щомісячний медичний внесок у розмірі 8 000 форинтів (близько 22 євро). Для цього вам потрібно мати зареєстровану постійну адресу не менше одного року.

Система медичного страхування

Лікарі загальної практики / Лікарі

У кожному районі/селі/селі є свій лікар загальної практики (лікар). Будь ласка, відвідайте цей веб-сайт, щоб знайти свого місцевого лікаря (угорською).

Спеціалізована допомога

Якщо у вас є направлення від лікаря загальної практики, поговоріть з ним безпосередньо про рекомендації щодо того, до якого спеціаліста звернутися, а також ви можете знайти інформацію про доступну спеціалізовану допомогу угорською мовою на цьому веб-сайті.

Щоб отримати інформацію про національну службу охорони здоров’я в Угорщині англійською мовою, перегляньте цей сайт.

Лікарняне обслуговування

На цьому сайті є огляд лікарень у Будапешті відповідно до їх району та розташування угорською мовою.

Стаціонарне лікування

Для отримання додаткової інформації про стаціонарне лікування угорською мовою, будь ласка, перейдіть на цей сайт (угорською).