Перегляд статусу

Якщо ви вимушені були покинути Україну через війну, зміст цієї сторінки на вас не поширюється. Будь ласка, зверніться до наступних сторінок для отримання додаткової інформації:
▸ Ласкаво просимо
▸ Інформація для новоприбулих з України
▸ Тимчасовий захист
▸ Вам менше 18 років?
Інформація для батьків та сімей щодо зарахування дитини до дитячого садка та школи на 2022/2023 навчальний рік

Що таке перегляд статусу?

Якщо ви отримали статус біженця або статус особи, що потребує додаткового захисту в Угорщині виданий після 1 червня 2016 року, імміграційний орган влади може переглядати ваш статус кожні три роки. Це означає, що орган влади повторно перевірить, чи все ще діють умови для надання вам продовження статусу. Орган влади також може перевірити ваш статус, якщо у нього є підстави вважати, що умови для отримання статусу більше не виконуються, або якщо ваша країна походження вимагає екстрадиції. Результат перегляду статусу може призвести до того, що ваш статус залишиться незмінним або його скасують.

Якщо розпочато перегляд статусу, імміграційний орган влади повинен повідомити вас про це письмово вашою рідною мовою або мовою, яку ви добре розумієте. Переконайтеся, що ви завжди повідомляєте імміграційну службу про свою поточну адресу, тому що вони надсилають туди офіційні повідомлення. Неотримання повідомлення (оскільки ви проживаєте в іншому місці) не звільняє вас від процедури та дотримання її термінів. Якщо ви не з’явитеся вчасно на слухання, якого вимагає орган, є ризик, що негативне рішення може бути прийняте щодо вашого статусу. Уповноважений орган влади також попросить вас надати причини, чому ваш статус має бути продовжено, і довести, що немає підстав для виключення вас із статусу, і вам доведеться пройти особисту співбесіду. Тривалість процедури не повинна перевищувати 60 днів. Якщо орган влади вирішує позбавити вас статусу біженця/або статусу особи, що потребує додаткового захисту, у вас буде 8 днів, щоб подати апеляцію на це рішення в імміграційний орган особисто. Ця заява потім буде направлена ​​до суду. Вирішуючи вашу апеляцію, суд повинен провести з вами особисте слухання і прийняти рішення протягом 60 днів.

Закон стверджує, що ваш статус може бути відкликаний органом влади, якщо ви добровільно відвідаєте або повернетесь до країни свого походження або до країни, звідки Ви тікали (що означає, що ви знову користуєтесь захистом своєї країни), або ви підтримуєте своє первинне громадянство, або отримали нове громадянство і користуєтеся захистом цієї країни, або орган влади вважає причину, на основі якої Вам надали статус, більше недійсною. Статус також скасовується, якщо ви вирішите відмовитися (повернути) свій статус у письмовій формі, або якщо на думку органу, умови, що підтверджують вашу заяву про притулок, навіть не існували, коли ви подали заяву про притулок, або орган влади вважає, що ви не надали частину важливої інформації чи ввели орган влади в оману чи використали підроблені документи.

Якщо Вам було надано статус з забороною на видворення (гуманітарний захист), він буде переглядатися органом влади щороку. У випадку, якщо ви не з’явилися перед органом влади після повідомлення про це, орган може автоматично скасувати такий статус.

Хто може допомогти з процедурою перегляду статусу?

Для отримання додаткової інформації та допомоги зверніться до веб-сайту Угорського Гельсінського комітету (інформація англійською, арабською, фарсі, пашту, російською, іспанською, урду) або електронною поштою на [email protected] або до Асоціації Менедек на їхньому веб-сайті англійською мовою.