Притулок є формою міжнародного захисту
Притулок є формою міжнародного захисту.
Якщо ви боїтеся повернутися до країни свого походження (або до країни попереднього проживання, якщо ви не маєте громадянства), тому що вам загрожує серйозна небезпека з причин, пов’язаних з вашою расою, релігією, національністю, політичними переконаннями або вашою приналежністю до певного соціального прошарку або через те, що ви тікаєте від війни, катування або нелюдського та/або такого, що принижує гідність ставлення, ви можете подати заяву на надання притулку (міжнародного захисту) у Франції.
У Франції органи влади відповідають за розгляд заяв про надання притулку (міжнародний захист) і вирішують, чи може особа скористатися захистом. Тому у Франції УВКБ ООН не реєструє біженців, не розглядає заяви про надання притулку (міжнародний захист) і не видає документи на біженців.
Увага :
- Особи, які бажають подати заяву на надання притулку у Франції, перебуваючи в країні свого громадянства або в третій країні, можуть звернутися до французького посольства або консульства в цій країні та подати заяву на отримання візи для притулку. Ви можете отримати інформацію про візу для притулку тут.
- Якщо ви перебуваєте в країні Європейського Союзу, і якщо у вас є близькі члени сім’ї у Франції, ви можете приєднатися до них згідно з регламентом «Дублін III», якщо ви заповнюєте певні критерії. Ви можете знайти більше інформації тут.
Щоб подати заяву на отримання притулку у Франції
Щоб подати заяву на отримання притулку у Франції, ви повинні спочатку звернутися до структури першого прийому для шукачів притулку (SPADA), асоціації, яка допоможе вам записатися на прийом в єдиному офісі префектури вашого місця проживання.
Якщо ви живете в Парижі або Іль-де-Франс, ви повинні спочатку зв’язатися з французьким офісом імміграції та інтеграції (OfII) по телефону, щоб записатися на прийом в SPADA.
Клопотання про міжнародний захист необхідно подавати до єдиної служби для шукачів притулку (GUDA) територіальної юрисдикції, де буде зареєстровано вашу заяву.
Французьке відомство із захисту біженців та осіб без громадянства (OFPRA), французька організація з питань міжнародного захисту, розгляне ваш запит, проведе співбесіду та вирішить, чи надавати вам захист, відповідно до французького, європейського та міжнародного законодавства. OFPRA може прийняти рішення:
- надання статусу біженця;
- не визнавати статус біженця та надавати перевагу додаткового захисту;
- відхилити клопотання про надання притулку (а також статус біженця та переваги додаткового захисту);
Якщо ви виїжджаєте з Франції до іншої країни Європейського Союзу, не маючи на це дозволу, поки ваша заява про міжнародний захист все ще розглядається у Франції, органи влади цієї країни можуть відправити вас назад до Франції відповідно до Дублінського регламенту III. Те саме стосується, якщо до прибуття у Францію ви попросили захист в іншій європейській країні. У цьому випадку французька влада має право відправити вас назад до цієї країни. Ви можете знайти більше інформації про це тут.
Якщо ви отримали негативне рішення від OFPRA
Якщо ви отримали негативне рішення від OFPRA, ви маєте право оскаржити це рішення в Національному суді притулку (CNDA).
Терміни оскарження мають бути дотримані. Перед CNDA надання правової допомоги (звернення до адвоката) відбувається автоматично, якщо ваша апеляція не є неприйнятною. CNDA підтвердить рішення (відмову) або скасує його, надавши міжнародний захист.
УВКБ ООН не є частиною національної процедури міжнародного захисту у Франції, і тому не може скасувати негативні рішення або призупинити примусове повернення до країни походження.
Для отримання додаткової інформації про процедуру міжнародного захисту ви можете відвідати цю сторінку. Ви також знайдете посібник для шукачів притулку, виданий Міністерством внутрішніх справ, доступним кількома мовами, а також розділ із поширеними запитаннями.