Процедура переселення

Переселення дозволяє біженцям легально та безпечно в’їхати в третю країну. Переселення передбачає відбір і переміщення біженців із держави, в якій вони звернулися за захистом, до іншої держави, яка приймає їх як біженців зі статусом постійного проживання. Проте доступними є лише кілька місць. Кожна країна самостійно визначає кількість місць переселення та країни, з яких будуть прийматися біженці. Щороку кількість охочих переселитися значно перевищує кількість вільних місць.

Переселення не є юридичним правом.

Заявки на переселення подаються з країни, в якій ви або член сім’ї/родич проживаєте як біженець. У цій країні УВКБ ООН відповідає за визначення необхідності переселення та вирішення питання про те, чи слід передати справу на переселення. УВКБ ООН визначає людей для переселення відповідно до критеріїв уразливості, визначених у Довіднику з переселення. Потім органи з питань притулку/міграції країн переселення вирішують, які випадки приймати для переселення. Це рішення, серед іншого, ґрунтується на розподілі країнами переселення їх квоти/місць переселення.

Представництво УВКБ ООН у Франції не несе відповідальності за відбір людей для переселення з третьої країни. Якщо у вас зараз триває процедура переселення або ви хочете отримати інформацію про переселення, ви можете зв’язатися з УВКБ ООН у країні, де ви зараз проживаєте.

Програми переселення з Франції немає.

Для отримання додаткової інформації про переселення та про те, як воно працює, ви можете відвідати веб-сторінку УВКБ ООН з питань переселення. УВКБ ООН також має брошуру з поширеними запитаннями про переселення, доступну тут.