Допомога особам без громадянства

Особа без громадянства – це людина, яку не вважають громадянином будь-якої держави відповідно до її законодавства.

  • Процес врегулювання правового становища ОБГ необхідно розпочати з процедури встановлення особи. Для цього слід подати заяву до підрозділу МВС Росії в письмовій формі за місцем фактичного проживання. Про прийняття заяви до розгляду видається довідка. Термін проведення процедури становить 3 місяці (може бути продовжений на 3 місяці). За результатами складається висновок про встановлення особи, і його копія видається заявнику на його прохання.
  • Тимчасове посвідчення особи особи без громадянства в Російській Федерації (ТПО ОБГ) – документ, виданий особі без громадянства на підтвердження її особи і тимчасового перебування в Російській Федерації. Заяву подають до територіального органу федерального органу виконавчої влади у сфері внутрішніх справ після завершення процедури встановлення особи (для осіб, яких утримують у спеціальній установі – через адміністрацію установи). Разом із заявою необхідно подати висновок про встановлення особи. Термін видачі документа: протягом десяти робочих днів з дня подання заяви про видачу. Посвідчення видається на 10 років.
  • ВУЛ ОБГ дає право здійснювати трудову діяльність без дозволу на роботу або патенту і звернутися із заявою про видачу РВП без отримання квоти, а також використовувати можливості подальшої правової інтеграції, включно з отриманням громадянства РФ.

Якщо у вас немає дійсного паспорта і жодна держава не визнає вас своїм громадянином, партнерські організації УВКБ ООН можуть надати вам юридичну консультацію, щоб допомогти врегулювати свій статус. За юридичною допомогою ви можете звернутися до однієї з них. Контакти доступні за цим посиланням.