ЦЕНТРИ ПРИЙОМУ

Відповідно до Закону про міжнародний та тимчасовий захист іноземців ви маєте право на житло, яке надає держава, якщо ви потребуєте житла.

ДЕ МОЖНА РОЗМІСТИТИСЬ?

Якщо ви подали заяву про надання притулку, ви матимете право на розміщення в центрі прийому (Центр надання притулку в Спужі або в Бозаї). Проживання в будь-якому з цих закладів буде запропоновано вам Міністерством внутрішніх справ під час реєстрації наміру про надання притулку. Ви можете вирішити залишитися в обраному вами місці проживання та оплатити витрати на проживання та проживання. У цьому випадку або якщо ви покидаєте заклад, наданий Урядом, ви зобов’язані повідомити Управління з питань притулку про місце та адресу проживання протягом трьох днів після вибору чи зміни вашого місця та адреси проживання.

Якщо ви маєте тимчасовий захист і не маєте коштів самостійно забезпечити житло, ви можете подати заяву на державне житло до Міністерства внутрішніх справ, Управління з питань інтеграції в Подгориці. У разі схвалення розміщення буде запропоновано в готелі Sato в Сутоморе, Бар.

ЩО ОЗНАЧАЄ ПРИЙОМ?

Прийом включає в себе: проживання, харчування та одяг, надання транспорту – якщо це потрібно для процедури за заявою про міжнародний захист або користування іншими правами, а також одноразову фінансову допомогу.

Якщо ви вирішите знайти житло самостійно, ви все одно матимете право на освіту, послуги з охорони здоров’я в державних установах, одноразову фінансову допомогу, а також безкоштовну правову допомогу.

ЧИ МОЖНА ОБМЕЖИТИ ПРАВО НА ПРИЙОМ АБО ПОЗБАВИТИ МЕНЕ ЦЬОГО ПРАВА? Право на прийом може бути обмежене або відмовлено, якщо ви: а) не перебуваєте в Центрі прийому, до якого ви були призначені; б) залишаєте Центр прийому більш ніж на 24 години без попередження; в) маєте засоби для забезпечення належного рівня життя; г) порушуєте правила перебування та правила внутрішнього розпорядку Центру прийому;

Якщо ваше право на прийом та проживання обмежене або вам відмовлено, ви отримаєте письмове рішення Міністерства внутрішніх справ. Ви маєте право подати позов на це рішення до Адміністративного суду Чорногорії протягом 8 днів з дня винесення зазначеного рішення.