ЦЕНТРИ ПРИЙОМУ

ДЕ МОЖНА РОЗМІСТИТИСЬ?

Ви матимете право на розміщення, тобто на проживання в Центрі прийому (Центр притулку в м. Спуж (Spuž)) або будь-якому іншому закладі, що фінансується урядом Чорногорії. Ви можете вирішити залишитися в місці проживання на свій вибір і покрити витрати на житло та проживання. У такому випадку, або якщо ви залишаєте заклад, наданий Урядом, ви зобов ‘язані повідомити Управління з питань надання притулку про місце та адресу проживання протягом трьох днів після вибору або зміни місця та адреси проживання.

ЩО ОЗНАЧАЄ ПРИЙОМ?

Прийом включає в себе: проживання, харчування та одяг, надання транспорту – якщо це потрібно для процедури за заявою про міжнародний захист або користування іншими правами, а також одноразову фінансову допомогу.

Якщо ви вирішите знайти житло самостійно, ви все одно матимете право на освіту, послуги з охорони здоров’я в державних установах, одноразову фінансову допомогу, а також безкоштовну правову допомогу.

ЧИ МОЖНА ОБМЕЖИТИ ПРАВО НА ПРИЙОМ АБО ПОЗБАВИТИ МЕНЕ ЦЬОГО ПРАВА? Право на прийом може бути обмежене або відмовлено, якщо ви: а) не перебуваєте в Центрі прийому, до якого ви були призначені; б) залишаєте Центр прийому більш ніж на 24 години без попередження; в) маєте засоби для забезпечення належного рівня життя; г) порушуєте правила перебування та правила внутрішнього розпорядку Центру прийому;

Якщо ваше право на прийом та проживання обмежене або вам відмовлено, ви отримаєте письмове рішення Міністерства внутрішніх справ. Ви маєте право подати позов на це рішення до Адміністративного суду Чорногорії протягом 8 днів з дня винесення зазначеного рішення.