Munkahelyi kizsákmányolás, házi rabszolgaság és emberkereskedelem

EZEN AZ OLDALON
Vegye igénybe a rendelkezésre álló segítséget


A munkaerő-kizsákmányolás, a házi rabszolgaság és az emberkereskedelem áldozatai számára van segítség. Jelentheti ezeket a bűncselekményeket a rendőrségen vagy erre szakosodott civil szervezeteknél, hogy tájékozódhasson az elérhető támogatásokról.

Ön vagy valakiket, akit ismer, munkahelyi izsákmányolás, házi rabszolgaság és emberkereskedelem áldozata lehet, ha

  • Önt vagy őket erőszakkal vagy ürüggyel hozták Magyarországra vagy Magyarországon belül utaztatják, és munkára kényszerítik
  • Önt vagy őket szexre vették rá erővel vagy kényszerítették
  • Ön vagy ők nem léphetnek kapcsolatba családjával és barátaival
  • Az Ön vagy az ők munkáltatója visszatartja a fizetést
  • Ön vagy ők nem mozoghatnak szabadon, saját akaratukból
  • Önt vagy őket arra kényszerítik, hogy akaratuk ellenére dolgozzanak
  • Az Ön vagy az ők útlevelét vagy dokumentumait elvették
  • Fennáll a veszély, hogy kárt okoznak Önnek, családjának, vagy az ő családjuknak
  • Ön vagy ők arra kényszerülnek, hogy alkalmatlan vagy megalázó körülmények között éljenek
  • Az Ön vagy az ők munkáltatója nem biztosítja a munkavállalók foglalkoztatásához szükséges dokumentumokat
  • Valaki szervadományozására kényszeríti Önt vagy őt.

Az emberkereskedelem áldozatainak joguk van a segítséghez, beleértve:

  • a megfelelő és biztonságos szállást,
  • a pszichológiai és anyagi segítségnyújtást,
  • hozzáféréshez az orvosi kezeléshez és a vonatkozó információkhoz,
  • tartózkodási engedélyhez való hozzáféréshez.

Vegye igénybe a rendelkezésre álló segítséget

OrganizationPhoneE-mailHow can they help?
Mentőszolgálat (rendőrség, mentő)112 (ingyenes)Hívás azonnali életveszély, vagy bűncselekmény elkövetésének gyanúja esetén, ha az életét vagy testi épségét veszélyeztető helyzet áll fenn, vagy ha gyermek van veszélyben
OKIT / Országos Kríziskezelő és Információs Telefonszolgálat+36 80 20 55 20 (ingyenes 0-24, magyar/angol)[email protected]Emberkereskedelem és nemi alapú erőszak áldozatainak segítése, szükség esetén elszállásolásuk megszervezése.
Esély a családoknak 2005 / Esély a családoknak 2005+36 96 204 168[email protected]Ideiglenes szállás és komplex személyre szabott támogatás magyar/ukrán
Baptista Szeretetszolgálat / Baptist Aid+36 20 239 2297[email protected]Átmeneti szállás, rehabilitáció, utógondozás.
ÁSK / Áldozatsegítő Hotline:+36 80 225 225 (ingyenes 0-24, magyar)[email protected]Az áldozatok tájékoztatása jogaikról, kötelezettségeikről és lehetőségeikről, érzelmi és pszichológiai támogatás, jogi tanácsadás és gyakorlati segítségnyújtás.
UNHCR+36 80 984 583 (Ingyenes hívószám hétfőtől péntekig 8:00-17:00, Eng / Rus / Ukr)[email protected]Az embercsempészet menekült áldozatainak segítséget nyújtó szervezetekhez való átirányítás.
Kék Vonal Gyermekkrízis Alapítvány+36 80 984 590 (ingyenes ukrán / orosz, kedden és csütörtökön 16.00-20.00 között)[email protected]Ha bajba jutott gyerek vagy, ha veszélyben érzed magát, segíthetnek átgondolni, mitévő légy. Az Alapítvány akkor is tud segíteni, ha úgy érzed, hogy el akarsz menni, vagy már elhagytad otthonodat. Névtelenül hívhatod ingyenes gyermeksegélyvonalukat.
Helyi háziorvos vagy más egészségügyi szolgáltató112 (Ingyenes, sürgős orvosi szükség esetén hívja.)Keresse meg lakóhelye nevét, és adja hozzá a „háziorvos” vagy a „kórház” kifejezést.Egészségügyi problémáival forduljon a helyi háziorvoshoz vagy a legközelebbi egészségügyi szolgáltatóhoz.
NANE / Nők a Nőkért Együtt az Erőszak Ellen Egyesület+36 80 505 101 (Ingyenes, hétfőn, kedden és csütörtökön 18.00-22.00, kedden és szerdán 12.00-14.00)[email protected]A tolmácsszolgálat a 1812-es telefonszámon érhető el hétfőtől péntekig 8:00 és 16:30 között. A tolmácsok segítenek orvosának fordítani ukrán/orosz nyelvről magyar nyelvre.
Cordelia Alapítvány+36 1 349 1450 (magyar / angol)Közvetlen kapcsolatfelvétel a weboldalukon keresztül (kattintás) vagy a [email protected] oldalonA bántalmazott nők és gyermekek támogatása.
Menedék Egyesület+36 20 450 7245Ingyenes mentálhigiénés ellátás a traumát túlélők számára. Angol és ukrán nyelven vagy tolmács segítségével francia, szomáliai, arab, perzsa, dari, pastu nyelven.
Munkaügyi FelügyelőségAz érintett iroda telefonszámát ide kattintva találja.[email protected]A bejelentések, panaszok ingyenesen benyújthatók személyesen, telefonon, postai úton vagy elektronikusan.

Ha nyelvi akadályokkal szembesül, tolmácsot foglalhat a Nemzetközi Migrációs Szervezetnél (IOM) hétfőtől péntekig 9.00 és 17.00 óra között. A regisztrációhoz kérjük kattintson ide. Kérjük, előzetesen kérjen a támogatási szolgáltatást.