اطلاعات برای مردم افغانستان

 افغانستان اعطا می کند. برای کسب معلومات بیشتر در مورد فرمان بین وزارتی که اعطای ویزا به منظور پذیرش بشردوستانه برای افغان ها را تنظیم می کند اینجا را کلیک کنید.

برای بدست آوردن معلومات و کمک در میدان هوایی بین المللي ګوارولیوس میتوانید به دفتر کمک بشري با پنا هندګان و مهاجران مراجعه نمایید، این دفتر با پناهندګان کمک رایګان ارایه میکند و با پنا هندګان راهنمایی و ارجاع به شبکه های کمکی، اجتماعي و به پناګاه های عمومي معرفي میکند.
آدرس :  ترمینل دوم ۲ ــ B Asaــ Mezaninoــ دفترشماره ۱۱۶
ساعات کاری: همه روزه از ساعت 7 صبح تا 7 بعد از ظهر
شماره تماس: ۰۰۵۵۱۱۲۴۴۵۴۷۱۹
ایمیل آدرس: [email protected]

سرپناه اضطراری و موقت
وقتی به برازیل می‌رسید، اگر جایی برای اقامت ندارید، گزینه‌هایی برای پناه ګاه ها ازطرف شبکه های عمومی دولتی و سازمان‌های جامعه مدنی وجود دارد. مهمتر از همه، این گزینه‌ها موقتی هستند، اغلب به اشتراک گذاشته می‌شوند و/یا بربخش ها تقسیم می‌شوند (به عنوان مثال، پناهگاه زنانه، پناهگاه مردانه، پناهگاهای فامیلي). به طورعام، گزینه های کمی برای پناهگاه های فامیلي وجود دارد.
در شهر سائوپائولو، شما میتوانید نهادهای دولتی و سازمان‌های جامعه مدنی را که شرکای کمیساریای عالي ملل برای پناهندګان کی در فهرست زیر هستند، جستجو کنید. برای معلومات بیشتر اینجا را کلیک کنید.

آخرین اطلاعات در ۶ اکتبر ۲۰۲۳


تفهیم بهتر از تغییرات در فرمان جدید در زمینه ویزه های بشردوستانه برای افغان ها

فرمان جدید چه زمانی لازم الاجرا می شود؟

در ۲ اکتبر ۲۰۲۳.

هنوز هیچ راهنمایی از سوی دولت در مورد نحوه رسیدگی به درخواست‌های ویزای دریافتی تا 1 اکتبر ۲۰۲۳ وجود ندارد، یعنی اینکه آیا آنها مطابق با مقررات قبلی مورد تجزیه و تحلیل و برسی قرار می‌گیرند یا اینکه تحت پوشش قوانین جدید قرار خواهند گرفت.

چه کسانی واجد شرایط استفاده از ویزای موقت هستند؟

افرادی که به دلیل حوادث ۱۵ آگوست ۲۰۲۱افغانستان را ترک کردند.

مراحل جدید اعطای ویزای بشردوستانه چیست؟

 1. از ۲ اکتوبر ۲۰۲۲، افغان ها دیگر نمی توانند با مراجعه حضوری به سفارت های برزیل برای ویزاهای بشردوستانه درخواست دهند.
 2. برای درخواست ویزای بشردوستانه، شخص باید نام خود را توسط وزارت عدلیه و امنیت عمومی به وزارت امور خارجه ارائه کند. مقامات برزیلی هنوز در حال تعیین مراحل این فرآیند هستند.
 3. اعطای ویزه به ظرفیت پناهگاه سازمان های جامعه مدنی بستگی دارد که دولت فدرال با آنها توافقنامه خاصی را منعقد خواهد کرد.
 4. پس از بررسی موارد توسط وزارت امور خارجه، نسبت به اعطای (یا عدم اعطای) ویزای بشردوستانه به فرد علاقه مند اطلاع داده می شود.

این که سازمان های جامعه مدنی باید ظرفیت پناهندگی داشته باشند به چه معناست؟

برای دریافت ویزای بشردوستانه، ضروری است که یک سازمان جامعه مدنی بتواند شما را در برزیل حمایت کند. مقامات برزیلی هنوز در حال تعیین معیارهایی برای انتخاب سازمان هایی هستند که به این افراد در برزیل پناه داده و به آنها کمک می کنند. این اطلاعات در طول هفته های آینده در دسترس خواهد بود

آیا سازمان های جامعه مدنی می توانند اسامی افراد واجد شرایط دریافت ویزا را به دولت برزیل توصیه کنند؟

در حال حاضر، هنوز هیچ سازمان جامعه مدنی ثبت شده در دولت برزیل وجود ندارد که مجاز به پذیرایی از افراد باشد که طبق فرمان جدید ایجاد شده است.

ویزای بشردوستانه را از کجا می توان اعطا کرد؟

ویزا فقط در سفارت های برزیل در اسلام آباد و تهران صادر می شود.

دریافت ویزا در سفارتخانه ها و مقرهای کنسولی برزیل در ترکیه، امارات متحده عربی، روسیه یا قطر مانند گذشته امکان پذیر نیست.

برای درخواست ویزای بشردوستانه به چه مدارکی نیاز دارم؟

‏I – سند مسافرتی معتبر؛

‏II – فرم درخواست ویزا تکمیل شده؛

‏III – اثبات وسیله حمل و نقل برای ورود به خاک برزیل؛

‏IV – گواهی سابقه جرمی صادر شده از سوی افغانستان یا در صورت عدم امکان اخذ آن،

اعلامیه عدم سابقه جرمی در هر کشوری.

مهم: شما باید این مدارک را در روز مصاحبه کنسولی در سفارت برزیل در تهران و اسلام آباد به همراه داشته باشید.

به یاد داشته باشید: در حال حاضر، این پروسه هنوز برقرار نیست، زیرا هنوز به مقرراتی بستگی دارد که دولت برزیل برای ثبت سازمان های جامعه مدنی ایجاد خواهد کرد.

مدت اعتبار ویزای بشردوستانه چقدر است؟

ویزای بشردوستانه به مدت ۱۸۰ (یکصد و هشتاد) روز برای یک بار ورود در برزیل معتبر خواهد بود. پس از ورود به برزیل، فرد حداکثر ۹۰ (نود) روز فرصت دارد تا خود را به پلیس فدرال معرفی کند و درخواست پناهندگی یا درخواست مجوز اقامت برای اهداف بشردوستانه را ارائه دهد.

من هنوز اعضای خانواده ای در ایران و پاکستان دارم که دوست دارم برای زندگی با من به برزیل بیایند. آیا راه های دیگری برای دریافت این مجوز وجود دارد؟

آره. درخواست ویزای الحاق خانواده همچنان در سفارتخانه های اسلام آباد و تهران بر اساس قوانینی که قبلاً برای این مراحل وجود داشت، موجود است


پنا هندګي دوباره

توجه: هیچ برنامه برای انتقال مجدد برای کشورهای دیگر از برازیل وجود ندارد. سازمان ملل برازیل (UNHCR ) جابجاکردن پناهندگانی را که در برازیل هستند به کشورهای دیگر انجام نمی دهد. اگر می خواهید به کشورهای دیگری بروید، باید خودتان به مرجع قنسولی مربوطه مراجعه کنید.


آسناد و خدمات درشهر سائوپاولو

هنگامی که در برازیل باشید ، افرادی که از ویزای بشردوستانه برازیل بهره مند می شوند، این حق را دارند که به منظور پذیرش بشردوستانه، درخواستی به رسمیت شناختن وضعیت پناهندگی یا اقامت موقت کنند.

شما می توانید به نهادهای دولتی و سازمان های جامعه مدنی که شرکای کمیساری عالی سازمان ملل برای پناهندگان هستند برای کمک در مورد آسناد خود و همچنین خدمات کومک های حقوقی رایگان، مراقبت های روانی اجتماعی و درس های زبان پورتګالي مراجعه نمایید. مانند:

 • کاریتاس ساوپاولو (Caritas , sao Paulo ) – کمک های حقوقی، کومک های اجتماعی و کمک های روانی اجتماعی، درس های زبان پرتګالي و کاریابی را فراهم میسازد.
  • تماس از طریق وتسپ: ۰۰۵۵۱۱۹۷۶۳۰۸۰۲۳
  • آدرس:

 

 • Missao paz وظیفه صلح : کمک های حقوقی، کومک های اجتماعی و کمک های روانی اجتماعی، درس های زبان پرتګالي و کاریابی را فراهم میسازد.
  • تماس از طریق وتسپ: ۰۰۵۵۱۱۳۳۴۰۶۹۵۰
  • آدرس: Rua Glicerio, 225- Liberdade

 

 • مرکزومرجع کمک با مهاجران (CRAI) – کمک های حقوقی، اجتماعی و کمک های روانی اجتماعی را فراهم میسازد.
  • تماس از طریق وتسپ و مراجعه : ۰۰۵۵۱۱۲۳۶۱۳۷۸۰/ ۰۰۵۵۱۱۲۳۶۱۵۰۶۹
  • آدرس: Rua Major Diogo,834- Bela Vista

 

 • مرکز ادغام و شهروندی مهاجران (CIC) – کمک های حقوقی، دسترسی به حقوق و تعلیمات .
  • شماره تماس و وتسپ : ۰۰۵۵۱۱۳۱۱۵۲۰۴۸
  • آدرس : Rua Barra Funda, 1.020- Santa Cecilia

 

 

 برای پیدا کردن از مرجع های شریک سازمان ملل برای مهاجرین در مکان های دیګر اینجا را کلیک کنید.


مطالب اطلاعاتی

برای دسترسی به اطلاعات کافیست روی تصویر زیر کلیک کنید.