В’їзд та притулок у Ліхтенштейні


Будьте уважні до можливого насилля під час подорожі. Для отримання додаткової інформації ознайомтесьз цією сторінкою.


Проїзд по території Шенген зони та поза її межі

Громадяни України та володарі дозволу на проживання в Україні можуть подорожувати по Шенген зоні без біометричних проїзних документів або візи протягом періоду до 90 днів.

Багато європейських країн пропонують безкоштовний транспорт тим, хто втікає з України.  За більш детальною інформацією стосовно цього та стосовно захисту у країнах-членах ЄС звертайтесь до цієї сторінки: Інформація для людей, які втікають від війни в Україні | Європейська комісія (europa.eu)

Якщо Ви бажаєте поїхати до Сполучених Штатів Америки чи до Канади, ми просимо Вас звернутися до посольств відповідних країн у тій країні, де Ви наразі перебуваєте.  Якщо у Вас є члени родини у Сполученому Королівстві та Ви бажаєте возз’єднатися з ними, можете відвідати наступний веб-сайт.

Будь ласка, зверніть увагу, що УВКБ ООН не має повноважень на переселення чи перевезення Вас та Вашої родини з Ліхтенштейну до будь-якої іншої країни. 

Притулок в Ліхтенштейні

В Ліхтенштейні процедура надання притулку здійснюється національною владою. УВКБ ООН не відіграє офіційної ролі в процедурі надання притулку та, зазвичай, не втручається до розгляду індивідуальних заяв про надання притулку.

З усіх питань, що стосуються процедури надання притулку, ми радимо вам звертатися в Управління у справах іноземців та паспортів (Ausländer- und Passamt) Ліхтенштейна: https://www.llv.li (німецькою мовою) Додаткову інформацію можна знайти тут: https://www.llv.li/en/national-administration/migration-and-passport-office/information-ukraine

З питань розміщення або юридичних консультацій з процедури надання притулку в Ліхтенштейні радимо звертатися до Ради у справах біженців Ліхтенштейна: https://www.fluechtlingshilfe.li/ Питання можна відпавляти електронною поштою: [email protected] або за телефоном +423 388 12 90.

15 березня 2022 року влада Ліхтенштейна активувала спеціальний статус захисту для ситуації в Україні, так званий статус тимчасового захисту. З цим статусом біженці з України після короткого адміністративного процесу отримують право на проживання в Ліхтенштейні строком на 1 рік (з можливістю продовження), без необхідності проходити стандартну процедуру отримання притулку.

Якщо Ви вже знаходитесь у Ліхтенштейні та хочете подати заяву на отримання цього статусу захисту, Ви можете зателефонувати до місцевих  міграційних органів за телефоном +423 236 6141 або надіслати електронний лист  за адресою: [email protected] щоб записатися на прийом. Крім того, Ви можете звернутися до відділу у справах іноземців та паспортів (Ausländer- und Passamt) в часи роботи або до відділу поліції, однак там може знадобитись час на очікування. Після отриманя статусу тимчасового захисту Ви зможете отримати безкоштовне житло, якщо Ви не в змозі розміститися в приватному порядку.

Неукраїнські громадяни, які шукають захисту, які мали діючу посвідку на проживання в Україні до початку воєнних дій, отримують статус тимчасового захисту, якщо вони не можуть безпечно та на постійній основі повернутися до своєї країни або країни походження.

Якщо Ваше клопотання про надання тимчасового захисту відхилено, але Ви не можете безпечно повернутися в свою країну походження, Ви можете подати клопотання про надання притулку. Після цього Ваша заява буде розглянута відповідно до стандартної процедури надання притулку.

За подальшою інформацією звертайтесь до наступної веб-сторінки Ausländer- und Passamt (APA) – Vorübergehende Schutzgewährung (S) (llv.li) та до цього документу (німецькою мовою).

Інформація українською мовою доступна тут.

Інформація російською мовою доступна тут: APA Infoblatt Status S für Homepage R (llv.li)

Якщо вам потрібна юридична консультація стосовно вищевикладеного, ви можете зв’язатися з контактною особою Адвокатської асоціації Ліхтенштейну за електронною поштою [email protected] чи за телефоном +423 232 99 32.

Воз’єднання членів родини:

У Ліхтенштейні возз’єднання родин для одержувачів тимчасового захисту можливе з подружжям / зареєстрованими партнерами та неповнолітніми дітьми (до 18 років). Ці члени родини можуть приєднатися до одержувачів тимчасового захисту в Ліхтенштейні і самі отримають тимчасовий захист після прибуття. З питань, що стосуються возз’єднання родини, звертайтеся в міграційні органи Ліхтенштейну: Телефон: +423 236 6141 / Електронна пошта: [email protected].

Якщо Ви не знаєте, де знаходиться Ваша родина, Ви можете звернутися до Ліхтенштейнського Червоного Хреста на електронну пошту [email protected] або за телефоном 00 423 222 0130.

Подорожуєте до Ліхтенштейну зі своїми хатніми тваринам?

Вам дозволяється брати з собою собаку або кішку, але Ви повинні якомога швидше зареєструвати їх в Управлінні контролю харчових продуктів і ветеринарії (Amt für Lebensmittelkontrolle und Veterinärwesen (ALKVW): Postplatz 2 9494 Schaan, [email protected] ). Ми не можемо гарантувати, що Ви зможете розміститися разом зі своїм домашнім улюбленцем. Ви отримаєте відповідні форми від влади Ліхтенштейну і Ради у справах біженців Ліхтенштейну при в’їзді в країну.