Вам менше 18 років, і Ви приїхали з України? Якщо так, то ця інформація для Вас! Ви знайдете офіційну інформацію про корисні послуги для дітей та молоді, яким довелося покинути Україну і які зараз знаходяться в Швейцарії або Ліхтенштейні. Ці послуги можуть підтримати вас у ці важкі часи.
Я тільки що прибув до Швейцарії, що мені робити?
Дуже важливо, щоб Ви зареєстрували своє прибуття в швейцарських органах влади, аби Ви могли отримати всю необхідну Вам допомогу. Зверніться до найближчого федерального міграційного центру з надання притулку (BAZ), в якому є можливості для розгляду клопотань. Адреси можна знайти тут: Адреси (admin.ch)
До державного секретаріату з питань міграції (SEM) можна звернутись на електронну пошту [email protected].
Якщо Ви прибули до Швейцарії без супроводу, обов’язково повідомте про це владу і поясніть, де знаходяться Ваші батьки і Ваша родина, якщо Вам це відомо. Якщо у Вас виникли проблеми під час Вашої подорожі, будь ласка, поділіться цією інформацією
Я тільки що прибув до Ліхтенштейну, що мені робити?
Дуже важливо, щоб Ви зареєстрували своє прибуття в органах влади Ліхтенштейну, аби Ви могли отримати всю необхідну Вам допомогу. Зверніться до Aliens and Passport Affairs office (Ausländer- und Passamt), розташованого за адресою Städtle 38, 9490 Vaduz, в робочий час або до відділу поліції
До влади Ліхтенштейну також можна звернутися на електронну пошту [email protected] або за телефоном +423 236 6141
Якщо Ви прибули до Ліхтенштейну без супроводу, обов’язково повідомте про це владу і поясніть, де знаходяться Ваші батьки і Ваша родина, якщо Вам це відомо. Якщо у Вас виникли проблеми під час Вашої подорожі, будь ласка, поділіться також і цією інформацією.
Якщо Ви не знаєте, де знаходиться Ваша родина, Ви також можете звернутися до Службу розшуку Швейцарського Червоного Хреста. У них є гаряча лінія по ситуації в Україні: 0041 58 400 43 80 або до них можна звернутися на електронну пошту: [email protected] Якщо Ви знаходитесь в Ліхтенштейні, Ви можете звернутися до Ліхтенштейнського Червоного Хреста на електронну пошту [email protected] або за телефоном 00 423 222 0130 |
Якщо Вам потрібна допомога, Ви також можете звернутися до наступних організацій, які мають досвід надання допомоги молодим людям. Краще спочатку поговоріть зі своїми батьками або дорослою людиною, якій довіряєте, але Ви також можете самостійно зв’язатися із зазначеними організаціями.
- Social Service International Switzerland: Звертатися за номером телефону гарячої лінії 0041 22 731 67 00 (у Женеві) та 0041 44 366 44 77 (у Цюриху) або через їхконтактну форму
- Save The Children: Звертатися за номером 0041 44 267 74 70 або на електронну пошту [email protected]
- Ombuds Office Children’s Rights Switzerland: звертатись за телефоном +41 52 260 15 55 чи на електронну пошту [email protected]
До відділення УВКБ ООН у Швейцарії та Ліхтенштейні можна звертатися на електронну пошту [email protected] або за телефоном 0041 31 309 60 80.
Важливі поради
- Уважно стежте за своїми документами, що засвідчують особу (наприклад, ID картка або паспорт), і показуйте їх тільки представникам влади або надійних організацій.
- Завжди тримайте при собі контактні дані Вашої родини або батьків.
- Допомога безкоштовна для всіх людей. Ніхто не має права змушувати Вас працювати або просити про сексуальні або будь-які інші послуги (речі або гроші) в обмін на допомогу.
- Не довіряйте людям, яких Ви не знаєте і які не належать до жодної надійної організації, які пропонують забрати Вас з вашої родини, щоб дати Вам місце для проживання, для роботи або навчання. Не приймайте ці пропозиції, якщо Ви не почуваєтесь комфортно.
- Ніхто не має права погано поводитися з Вами. Якщо хтось заподіяв Вам біль, торкався Вас або обійшовся з Вами так, що Ви відчули себе некомфортно або злякалися, або якщо Ви боїтеся, що хтось це зробить, повідомте про це дорослій людині, якій Ви довіряєте, або одній з організацій, згаданих вище. Якщо хтось із Ваших знайомих зіткнувся з тим, що хтось заподіяв йому біль, попросіть його звернутися за допомогою. ПАМ’ЯТАЙТЕ, що це не Ваша провина, Ви не винні. Важливо, щоб Ви отримували необхідну Вам підтримку. Вам не потрібно соромитися або боятися просити про допомогу.
- Це нормально відчувати себе засмученим після того, як Вам довелося покинути свою країну і побачити або почути стільки жахливих речей. Можливо, Вам буде важко викинути з голови те, що Ви побачили або пережили. Ви можете бути розлучені з людьми, яких любите, і хвилюватися за них або хвилюватися за те, що буде далі. Вам може здаватися, що все не знайоме. Поговоріть з кимось, кому Ви довіряєте, про те, як Ви почуваєтесь. Не вагайтеся звертатися за допомогою.