Працевлаштування та освіта

Можливості працевлаштування

В Ірландії особи, що шукають прихисток можуть подати заяву на отримання дозволу на доступ до ринку праці за певних умов. Ви можете мати право на отримання цього дозволу, якщо через 6 місяців ви ще не отримали рекомендацію першої інстанції щодо вашої заяви про міжнародний захист. Це стосується заяв, отриманих 18 січня 2021 року або після цієї дати. До цього ви повинні були чекати 9 місяців.

Цей дозвіл дозволить вам отримати доступ до працевлаштування та самозайнятості. Він буде дійсний протягом 12 місяців для заявок, отриманих 18 січня 2021 року або після цієї дати. Остаточне рішення означає, що ви завершили всі процедури оскарження. Додаткову інформацію про це можна знайти тут.

Корисні Посилання:

Освіта

Початкова та середня освіта

Усі діти повинні отримувати освіту у віці від 6 до 16 років (або до досягнення ними 3 років навчання другого рівня).

Після закінчення початкової освіти учні переходять на післяпочаткову (другого рівня) освіту. Вони вступають до молодшого циклу середньої освіти, який триває 3 роки. Наприкінці цього циклу студенти з’являються на іспит для молодшого атестата. Потім студенти переходять до старшого циклу, який триває 2 або 3 роки і веде до того, що студенти здають на іспит по закінченню навчання.

Діти з особливими освітніми потребами через інвалідність отримують додаткову підтримку або у власній школі, або в спеціальних школах.

є додатковими ресурсами в школах для дітей, які не розмовляють англійською. Діти можуть мати безкоштовний доступ до підтримки рідної мови.

Дорослі можуть мати доступ до курсів англійської мови та навчання грамотності дорослих, які надаються місцевою Радою з освіти та підготовки (Education and Training Board (ETB)). Наявність і тривалість цих занять визначається місцевим ETB.

Подальша освіта

Люди зі статусом біженця або додатковим захистом, які мають гуманітарну дозвіл на перебування або залишаються в якості батьків дитини, народженої в Ірландії, можуть отримати доступ до затверджених курсів «Post-Leaving Cert». Вони також можуть брати участь у програмі можливостей професійної підготовки (VTOS), якщо вони відповідають звичайним вимогам VTOS. Докладніше про доступ до курсів додаткової освіти для громадян, які не є громадянами ЄС, можна прочитати тут.

Освіта третього ступеня

Люди зі статусом біженця або додатковим захистом, а також особи, які мають гуманітарний дозвіл на перебування, мають право на безкоштовну освіту третього рівня (університет або коледж), якщо вони проживають в Ірландії протягом 3 років або більше. Вони також можуть мати право на гранти третього рівня. Інформація про їх право на безкоштовні збори є на studentfinance.ie 

Особи, які мають дозвіл на перебуваня в країні на правахдитини, народженої в Ірландії, не мають права на безкоштовні платичи гранти на утримання.

Стипендії та підтримка

Багато закладів третього рівня в Ірландії є членами мережі Universities and Colleges of Sanctuary Network. University of Sanctuary Ireland (UoSI) — це ініціатива, яка заохочує та відзначає передову практику університетів, коледжів та інститутів, які вітають біженців, шукачів притулку та інших мігрантів у своїх університетських спільнотах та сприяють вихованню культури прийому та інклюзії для всіх тих, хто шукає притулку. Багато з цих установ пропонують низку стипендій та іншу підтримку шукачам притулку та біженцям. Для отримання додаткової інформації відвідайте цю сторінку.

Ірландська рада у справах біженців керує схемою невеликих грантів, яка надає фінансову допомогу людям у процесі захисту для отримання додаткової освіти. Вони також випускають інформаційний буклет, що містить інформацію про вищу освіту в Ірландії та стипендії та можливості, які пропонують університети та коледжі для людей, які отримують притулок. Для отримання додаткової інформації відвідайте цю сторінку.