Поселення осіб, що шукають прихисток

В Ірландії, особи, що шукають прихисток обслуговуються в центрах розміщення Direct Provision.

Спочатку особи, що шукають прихисток будуть розміщенні у центрі в Дубліні приблизно на 14 днів з метою орієнтації, надання інформації, добровільного медичного огляду, оцінки потреб та допомоги на перших етапах подання заяв на притулок, перш ніж будуть переміщенні у різні центри по всій країні залежно від індивідуальних обставин та можливостей центру. Центри є базовими і забезпечують вам місце для проживання та харчування. Ви матимете право подати заявку на отримання медичної картки, яка надає вам безкоштовний доступ до медичних послуг.

Якщо у вас є де жити в Ірландії, наприклад, з другом, чоловіком/дружиною або членом сім’ї, це також можливо.

Однак, якщо у вас немає де жити і вам необхідно поселитися в центрі Прямого Забезпечення, вас направлять до Служби Розміщення Міжнародного Захисту (IPAS), коли ви подасте заяву про надання притулку до Управління Міжнародного Захисту (IPO) для розміщення в центрі.

Мешканці центрів Прямого Забезпечення отримують щотижневу допомогу в розмірі 38,80 євро або 29,80 євро на дитину від Департаменту Соціального Забезпечення. Інша допомога від Департаменту, наприклад, вартість проїзду в автобусі для відвідування зустрічей, надається на розсуд працівника місцевої соціальної служби. Щоб скористатися цією підтримкою, ви повинні отримати персональний ідентифікаційний номер (PPS). Вам слід відвідати найближчий центр реєстрації PPS (повний список центрів доступний на веб-сайті Департаменту Соціального Захисту Населення з необхідною документацією для отримання номера PPS). Ця документація включає паспорт або свідоцтво про реєстрацію в Міністерстві Юстиції та Рівності (імміграційна картка), підтвердження вашої адреси та, якщо є, підтверджуючі документи про народження, роботу, безробіття, місце проживання, податкові зобов’язання або історію освіти. Ви також повинні бути готові пояснити, чому вам потрібен номер PPS для того, щоб отримати тижневу надбавку.