Державні установи

Управління Міжнародної Охорони (УМО) 

Управління Міжнародної Охорони (International Protection Office) відповідає за розгляд заяв про міжнародний захист (тобто заяв про надання притулку). Незалежність офіцерів IPO, які приймають рішення щодо заяв про надання прихистку, захищається ірландським законодавством. Щоб подати заяву щодо надання притулку в Ірландії, окрім місць визнаних пунктом в’їзду (наприклад, аеропорту чи морського порту), необхідно особисто звертатися до офісу УМО. 

 • УМО відповідає за наступні послуги: 
 • Реєстрація осіб, що шукають прихисток та надання цим особам Посвідчень на Тимчасове Проживання  
 • Розгляд заяв про надання прихистку та надання рекомендацій щодо надання певним особам статусу біженця чи додаткового захисту 
 • Розгляд для Міністра Юстиції  Дозволу на Перебування 

Контакти: 

 • Телефон: +353 (0)1 602 8000 

Апеляційний Трибунал з Питань Міжнародного Захисту (АТПМЗ) 

АТПМЗ (International Protection Appeals Tribunal) є незалежним апеляційним трибуналом. Він розглядає звернення осіб, яким Управління міжнародного захисту (IPO) рекомендує не отримувати міжнародний захист (тобто статус біженця або додатковий захист). 

АПТМЗ відповідає за наступні послуги: 

 • Слухання та розгляд апеляцій щодо негативних рішень про надання притулку 
 • Слухання та розгляд апеляцій відповідно до Дублінського регламенту 

Контакти: 

Імміграційна служба доставки (ISD)

Імміграційна служба відповідає за виконання функцій міністра юстиції та рівноправності щодо притулку, імміграції (включаючи візи) та питань громадянства.

ІНІС (INIS) відповідає за ряд послуг, у тому числі:

• Візи до Ірландії для громадян країн, що не входять до ЄС/ЄЕЗ та Швейцарії.

• Обробка заяв на отримання громадянства

• Добровільне повернення

Контактні дані різних служб ISD доступні тут: https://www.irishimmigration.ie/contact-immigration-service-delivery/

Ірландська Комісія з Прав Людини та Рівноправ’я  (ІКПЛР) 

Ірландська комісія з прав людини та рівноправ’я (The Irish Human Rights and Equality Commission) є національною інституцією Ірландії з прав людини та рівноправ’я, уповноважена урядом захищати та заохочувати права людини та рівноправ’я в Ірландії та будувати культуру поваги до прав людини, рівності та міжкультурного взаєморозуміння в державі. Хоча фінансується державою, вона не залежить від уряду. 

ІКПЛР відповідає за наступне: 

 • Надання інформації Ірландській громаді щодо прав людини та доступних засобів правового захисту відповідно до законодавства про рівність та права людини в Ірландії 
 • Внесення рекомендацій до Уряду щодо заходів, які зміцнюють, захищають і відстоюють права людини та рівність у державі 
 • Надання практичної допомоги, у тому числі правової допомоги за певних обставин, особам, які відстоюють свої права 

Контакти: 

Національне Імміграційне Бюро Гарда (НІБГ) 

Усі лиця без ірландського громодянства, які не є громадянами країни-члена Європейського Союзу, Європейської Економічної Зони чи Швейцарії, повинні зареєструватися в Національному імміграційному бюро Гарда, якщо вони мають намір залишатися в Ірландії довше 3 місяців і завжди повинні при собі мати дійсне реєстраційне свідоцтво у вигляді Kартки Дозволу на проживання в Ірландії (IRP). Національне Імміграційне Бюро Гарди (GNIB) здійснює депортації, прикордонний контроль та розслідування нелегальної імміграції.

НІБГ відповідає за наступні послуги: 

 • Імміграційний дозвіл на перебування в Ірландії більше 90 днів 
 • Реєстраційні послуги після отримання дозволу на перебування в Ірландії 
 • Видача дозволів на проживання в Ірландії (IRPs) 

Контакти: 

 Служби розміщення для міжнародного захисту   (СРМЗ) 

Служби розміщення міжнародного захисту  (International Protection Accommodation Service) відповідають за постачання та загальний розподіл житла наданого державою та інших послуг для осіб, які потребують прихистку та можливих жертв торгівлі людьми. 

СРМЗ відповідає за наступні послуги: 

 • Організація проживання та інших необхідних послуг  для осіб, які потребують прихистку та можливих жертв торгівлі людьми 
 • Розміщення осіб, які потребують прихистку в центрах прийому в Дубліні на початковий строк для орієнтації, добровільного медичного огляду, оцінки потреб та допомоги на перших етапах розгляду заяв про надання прихистку 
 • Контроль роботи центрів розміщення та координація надання послуг у центрах 

Контакти:  

Тусла, Агентство у справах дітей та сім’ї 

Тусла (Tusla) є спеціальним державним органом, що відповідає за захист дітей. Він надає послуги захисту дітей, початкової інтервенції та підтримки сім’ї в Ірландії. До цього входить і відповідальність за догляд за неповнолітніми без супроводу, які перебувають в Ірландії з проханням про надання притулку. 

Котакти:  

Громадська інформаційна рада 

Громадська інформаційна рада (Citizens Information Board) є статутним органом, який підтримує видачу інформації, консультацій та захисту щодо широкого спектру державних та соціальних послуг. Він має власний веб-сайт “Citizens Information ”, який містить інформацію про державні послуги та права жителів, а також підтримує добровільну мережу інформаційних центрів для громадян по всій країні та телефонну службу “Citizens Information ”.

Щоб знайти інформаційний центр громадян поблизу вас, завітайте сюди: http://centres.citizensinformation.ie/ 

Контакти:  

Більше інформації