Агентство ООН у справах біженців (UNHCR) у Грузії хоче повідомити українських біженців у Грузії про поточну програму грошової допомоги незахищеним біженцям та біженцям з особливими потребами.
UNHCR цим фінансовим внеском доповнює урядову схему допомоги, яка пропонується українцям, яких просять залишити державні готелі.
Наша фінансова допомога не обмежується українцями, які проживають у державних готелях, але також доступна для незахищених українців та українців з особливими потребами, які зараз живуть у різних помешканнях у Грузії.
Ця допомога UNHCR надається в рамках існуючої програми грошової допомоги біженцям і шукачам притулку з інших країн і базується на тих же критеріях вразливості.
З січня 2022 року через програму грошової допомоги UNHCR підтримує біженців з особливими потребами, серед яких понад 2500 українців.Фінансовою допомогою UNHCR керує наш партнер World Vision Georgia, який також збирає додаткове фінансування, щоб допомогти більшій кількості сімей.
На прохання уряду, UNHCR разом з World Vision Georgia додасть власну фінансову допомогу до 3-місячної допомоги, встановленої державою для українців (300 ларі на сім’ю + 45 ларі на особу) протягом не менше 2 місяців і виділить 235 ларі на місяць на особу з урахуванням існуючих критеріїв уразливості.
Усі заявки на отримання фінансової допомоги слід подавати до World Vision Georgia та зв’язуватися за номером +995 577 045645 або +995 577 258479 у робочі дні.
Проживання в готелі протягом тривалого часу не є довгостроковим вирішенням проблеми ні для країни перебування, ні для сімей біженців.Фінансова допомога дає людям свободу пересування та можливість жити подалі від дорогих центрів міст.
Такий підхід використовують і в інших країнах, де приймають велику кількість біженців.
Сума допомоги грузинського уряду українцям така ж, як і сума, яку держава пропонує своїм громадянам-біженцям.
Через значне зростання цін біженцям дуже важко прожити лише на цю допомогу, і тому міжнародна спільнота підтримає та доповнить фінансову допомогу, виділену на підтримку біженців.Наша фінансова допомога призначена для біженців з уразливими та особливими потребами.
Згодом для більшості біженців буде важливо знайти роботу та стати незалежними в Грузії. Знайти доступне житло, роботу та навчання для біженців є викликом.
UNHCR прагне допомогти біженцям у тісній співпраці з World Vision Georgia та іншими міжнародними та місцевими партнерами, а також з центральним урядом і муніципалітетами.
Якщо вимагатиме ситуація, ми будемо виступати за мобілізацію додаткових ресурсів.
UNHCR представлено в Тбілісі, Кутаїсі та Батумі через лідерів групи спільноти біженців та World Vision Georgia. За додатковими запитаннями, будь ласка, зв’яжіться з нами на гарячу лінію UNHCR з понеділка по п’ятницю в робочі години: + 995 32 2185123
Перетин кордону
Поради для тих, хто планує подорож за кордон: Перевірте наявність паспорта або іншого документа, що посвідчує особу. Якщо ви не маєте жодного документа, беріть із собою недіючі або пошкоджені, копії, чи фото документів.
Зважаючи на спрощену процедуру в’їзду в Грузію для громадян України, відсутність будь-яких документів не має стати перешкодою для перетину кордону. Якщо маєте таку можливість, будь ласка, заздалегідь проконсультуйтеся з Департаментом патрульної поліції 📞(032) 241-42-42.
Перетин кордону
Громадяни України можуть в’їхати в Грузію без візи та лишатися в країні протягом 1 повного року.
За більш детальною інформацією завітайте, будь ласка, на веб-сторінку консульства: https://geoconsul.gov.ge/en
Умови для в’їзду в Грузію
В’їзд в Грузію дозволений для всіх, хто тікає від війни в Україні.
Станом на сьогодні в’їзд дозволено і громадянам, які подорожують без дійсного проїзного документа (біометричного паспорта). Якщо ви подорожуєте з дітьми, рекомендовано мати з собою хоча б свідоцтво про народження дитини.
Тим, хто не має діючого паспорта, рекомендовано брати з собою будь-який документ, що посвідчує особу. Проте, навіть відсутність таких документів не є перешкодою для в’їзду громадян України в Грузію. Якщо маєте таку можливість, будь ласка, заздалегідь проконсультуйтеся з Департаментом патрульної поліції (032) 241-42-42
У випадках перетину кордону дитиною без супроводу наступні кроки мають координуватися компетентним органом у співпраці з поліцією. Дитина вважається такою, що подорожує без супроводу, якщо вона прибула до кордону без документу, що підтверджує законний статус.
В таких випадках, будь ласка, звертайтесь до Дитячої лінії допомоги: 111
Після перетину кордону
Після перетину кордону кожен громадянин України має право обрати місто для проживання в Грузії.
Державні і громадські організації можуть надавати гуманітарну та базову матеріальну підтримку за місцем проживання. Будь ласка, перейдіть за посиланням для перегляду доступних послуг: http://www.dopomoga.ge/
!Увага! Інформація щодо доступних послуг зібрана не УВКБ ООН, тому УВКБ ООН не несе відповідальності за її достовірність.
Домашні тварини
Кордон Грузії дозволено перетинати з тваринами навіть без наявного паспорту і документів про вакцинацію. При цьому, домашні тварини мають відповідати наступним критеріям:
- мають бути здоровими;
- мають пройти профілактичну вакцинацію, діагностичне обслідування та відповідні процедури;
- мають супроводжуватись ветеринарним сертифікатом або паспортом тварини.
Міжнародний паспорт для собак та котів має містити таку базову інформацію:
- дані про тварину (інформація для ідентифікації);
- дані про власника тварини;
- адресу проживання;
- дані про ветеринарні процедури, що проходила домашня тварина (з відповідними датами):
- дані про щеплення від сказу;
- дані щодо лікування від екто- та ендопаразитів.
Застереження
Не передавайте нікому свої документи, власність та не користуйтеся неофіційними перевізниками.
Якщо вас залякують, будь ласка, зверніться на цілодобову лінію підтримки жертв торгівлі людьми: 📞: 116 006.
Перебування в Грузії
Перебування в Грузії: Якщо ви громадянин України, ви можете залишатися на території Грузії протягом одного року. Для того, щоб перебувати на території Грузії довше на легальних підставах, протягом року ви маєте обрати, чи подаватимете заяву на одну із форм проживання, або заяву на отримання притулку.
Заява на отримання притулку
Якщо ви потребуєте притулку (міжнародного захисту), ви маєте право звернутися до будь-якої державної агенції чи оформити письмовий запит на отримання притулку в Грузії на державному кордоні, або у відділі у справах міжнародного захисту Міграційного департаменту Міністерства внутрішніх справ Грузії.
По закінченні процедури оформлення притулку ви отримаєте статус біженця чи гуманітарний статус, або ж вам може бути відмовлено у наданні такого статусу.
Примітка. Наявність статусу біженця чи гуманітарного статусу не є перешкодою для подорожей за кордон. Також, у будь-який момент, людина може відкликати заяву на отримання притулку, чи подати заяву про зупинення статусу біженця чи гуманітарного статусу.
Департамент – головний державний орган, що відповідає за процедури отримання притулку і реєстрації тих, хто шукає притулку.
Номер телефону: 📞 (+995) 598 08 00 97
Адреса: Грузія, Тбілісі, вул. Міхеіла Гахокідзе, 16
Приймальні години: Понеділок – П’ятниця/9:00-18:00
Електронна пошта: [email protected]
Більше інформації щодо прав та обов’язків доступно за посиланням: https://help.unhcr.org/georgia/applying-for-asylum/
Більше інформації щодо законодавчого регулювання питань з надання притулку доступно за посиланням: https://www.refworld.org/cgi-bin/texis/vtx/rwmain/opendocpdf.pdf?reldoc=y&docid=5d00a6c14
Державна фінансова допомога
Постанова Уряду № 1254 «Про заходи соціально-економічної підтримки громадян України та осіб, які мають право на постійне проживання в Україні, які в’їхали на територію Грузії у зв’язку з воєнними діями в Україні», набула чинності 1 серпня, і Уряд оголосив, 22 жовтня, його продовження до травня 2023 року. Постанова в першу чергу стосується всіх українських біженців, які розмістилися в готелях, і передбачає фінансову допомогу в розмірі 300 ларі на сім’ю та 45 ларі на особу. Постанова також поширюється на всіх прибулих після 15 липня, яким буде надано екстрену допомогу з розміщенням на 10 днів, і, якщо вони будуть визнані вразливими, біженці отримають такий самий вид фінансової допомоги (300 ларі на сім’ю та 45 ларі на особу). У рамках розширеного Указу всі, хто раніше отримував допомогу від Уряду, продовжуватимуть отримувати допомогу до травня 2023 року без подальшого переоцінки.
Ті, хто потребує, також можуть подати заявку на термінове житло. За додатковою інформацією звертайтеся за телефоном «гарячої лінії» 1505 МОЗ.
Робота
Громадяни України мають такий самий доступ до ринку праці, як і громадяни Грузії (за виключенням державних службовців). Вони можуть бути найняті за контрактом, або оформлені за угодою.
Вакансії українською мовою доступні на таких веб-сайтах:
http://www.dopomoga.ge/?category=28
Додатково, будь ласка, проконсультуйтеся з організацією-партнером УВКБ ООН – World Vision Georgia, щоб дізнатися про можливості отримання роботи:
Тел.: 📞(+995) 577045645
Адреса: Грузія, Тбілісі, вул. Жулі Шартава, 67Б
Сторінка у Facebook: https://www.facebook.com/multiservicecentregeorgia/
Веб-сайт: https://www.wvi.org/georgia
Охорона здоров’я
Громадян України, які прибули до Грузії з 01 лютого по 15 квітня 2022 року, долучено до програми охорони здоров’я, що охоплює наступне:
- Імунізація;
- Туберкульоз та ВІЛ/СНІД, спеціалізовані ліки включно;
- Здоров’я матері та дитини, допологовий догляд та скринінг немовлят включно;
- Психічне здоров’я;
- Діабет, ліки включно;
- Діаліз;
- Лікування пацієнтів з рідкісними захворюваннями та тих, кому показана постійна замісна терапія;
- Нове лікування від коронавірусу – КОВІД-19, включно з тестуванням, вакцинацією, стаціонарним лікуванням та лікуванням на дому;
- За направленням – послуги невідкладної допомоги, пологи та екстрена імунізація включно.
Телефонуйте 📞1505 для отримання більш детальної інформації
На додаток до надаваних державою послуг, будь ласка, перейдіть за посиланням аби переглянути список послуг, що надаються приватними організаціями: http://www.dopomoga.ge/?category=23
Школи
Згідно з рішенням Уряду Грузії, внаслідок вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року, школярі, які не мають змоги продовжити отримання загальної освіти в українських школах, і які виявили бажання продовжити освіту в Грузії, будуть зараховані до шкіл за спрощеною процедурою.
Школярі можуть бути зараховані до того класу, в якому вони навчалися у загальноосвітніх закладах України до 24 лютого 2022 року.
На всій території Грузії доступні консультації психологів для дітей шкільного віку з України.
Детальна інформація доступна за телефоном гарячої лінії Міністерства освіти: 📞(995 32) 2 200 220.
Якщо ви потребуєте допомоги в зарахуванні дітей до школи, будь ласка, зверніться до організації-партнера УВКБ ООН – World Vision Georgia:
Тел.: 📞(+995) 577045645
Адреса: Грузія, Тбілісі, вул. Жулі Шартава, 67Б (67b Zhiuli Shartava Str., Tbilisi, Georgia)
Сторінка у Facebook: https://www.facebook.com/multiservicecentregeorgia/
Веб-сайт: https://www.wvi.org/georgia
КОВІД-19
Уся важлива і актуальна інформація щодо КОВІД-19 та пов’язаних із ним обмежень в Грузії доступна за посиланням: https://stopcov.ge/
Допомога від ГО
WV Грузія
Психосоціальна підтримка дітей та дорослих.
Музична терапія для дітей щонеділі.
Сесії з групової терапії в готелях, що приймають українців.
Консультації психологів.
Адреса: Тбілісі, вул. Жулі Шартава, 67Б
Телефон: 📞(+995 322) 15 75 15
Електронна адреса: [email protected]
Care Caucasus
Багатоцільові грошові гранти.
Гігієнічні набори.
Адреса: Тбілісі, вул. Шалва Нутсубідзе, 14Б
Телефон: 📞(+995 ) 592 95 33 01
Електронна адреса: [email protected]
Веб-сайт: http://care-caucasus.org.ge/
Жіноча асоціація ВПО “Consent” (IDP Women Association “Consent“)
Мобільна медична допомога в готелях, що приймають українців.
Психосоціальні заходи для молоді за межами Тбілісі.
Адреса: пр-т Цариці Тамари, Тбілісі
Телефон: 📞(+995 322) 34 49 82
Веб-сайт: https://www.idpwa.org/
ГО інновацій та розвитку Bridge (NGO Bridge Innovation and Development)
Можливості з працевлаштування та поселення в Ахметі.
Надання офісних приміщень для різноманітних заходів.
Адреса: Тбілісі, тупик Маріка Бараташвілі, 8
Телефон:📞 (+995 322) 18 03 60
Електронна адреса: [email protected]
Website: http://www.bridge.org.ge/
Американські друзі Грузії (AFG)
Програми з реабілітації мистецтвом (арт-реабілітація) для дітей та жінок.
Освітні заходи для дітей.
Адреса: вул. Нутсубідзе, 77 (Nutsubidze Street # 77)
Телефон:📞 (+995 322) 39 71 74
Веб-сайт: https://www.afgeorgia.org/
Червоний Хрест Грузія
Консультації і надання довідкових послуг
Переклад і розповсюдження інформаційних матеріалів з психосоціальної та освітньої інформації
Гаряча лінія: 📞(+995 322) 501 105 (from 10:00 to 18:00)
Електронна адреса: [email protected]
Сторінка у Facebook: GeorgiaRedCross
Веб-сайт: www.redcross.ge
ГО “Empathy”
Послуги з підтримки психічного здоров’я, психологічна, психіатрична та медична допомога включно.
Допомога жертвам тортур та насилля, діагностика/медична експертиза наслідків та дослідження випадків.
Адреса: 0160, Тбілісі, вул. Канделакі, 23 (23 Kandelaki street, 0160, Tbilisi)
Телефон: 📞 (+995 322) 38 10 15
Електронна адреса: [email protected]
Rights Georgia
Юридичні консультації
Адреса: 11a Akaki Gakhokidze Street, Tbilisi
Гаряча лінія: 📞+995 599 111 405
Електронна адреса: [email protected]
Веб-сторінка: www.rights.ge
Save the Children International
Програма соціальної, емоційної та освітньої підтримки в рамках двох просторів, дружніх до дітей (CFS), розташованих у Тбілісі для дітей з України.
Психосоціальна підтримка батьків дітей, які відвідують CFS в одному приміщенні.
Адрес: улица А. Мицкевича, 27б, Тбилиси
Телефон: 📞 (+995 322) 23 25 20
Веб-сторінка: https://georgia.savethechildren.net/
Адреса дошкільного класу для дітей 5-6 років: вулиця Чіаурелі № 18, дитячий садок №93 Дні та години роботи: понеділок-п’ятниця 10:00 -17:30 / Харчування: чотириразове.
Адрес детского пространства для детей 3-15 лет: улица Палиашвили №38 (А), детский сад №1 Дни и часы работы: суббота-воскресенье 11:00 – 14:00 / Закуски: предоставляются
Адрес детского пространства для детей 3-15 лет: улица Цхра Дзьма Херхулидзе, №58. Дни и часы работы: 14:00 – 18:00 Школа №220 / Перекусы: предоставляются
Я хочу дістатися країни ЄС
Ви можете скористатися авіасполученням із Грузії. В Грузії працюють 3 міжнародні аеропорти:
- Міжнародний аеропорт Тбілісі – https://www.tbilisiairport.com/
- Міжнародний аеропорт Кутаїсі – https://www.kutaisi.aero/
- Міжнародний аеропорт Батумі – https://batumiairport.com/
Консульства та посольства в Грузії
Огляд контактної інформації консульств та посольств в Грузії доступний за посиланням: https://mfa.gov.ge/getattachment/MainNav/EmbassiesRepresentations/ForeignEmbassiesMissionsGeorgia/DIPLOMATIC-LIST_31-01-22.pdf.aspx
Важливі посилання
- Інформація щодо КОВІД-19: https://stopcov.ge/
- Список державних та приватних організацій, що надають допомогу: http://www.dopomoga.ge/
- УВКБ ООН сторінка допомоги: https://help.unhcr.org/
Важливі контакти
в екстрених ситуаціях
📞 112
Служба 112 безкоштовна та об’єднує різні організації з надання допомоги в Грузії, а саме: патрульна поліція, пожежна та рятувальна служби, медичні послуги.
Представництво УВКБ ООН в Грузії
Адреса: Грузія, Тбілісі, пр-т Олександра Казбегі, 2А (2a Aleksandre Kazbegi Ave. Tbilisi Georgia)
Телефон: 📞+995 32 2185123
Електронна адреса: [email protected]
Посольство України в Грузії
Адреса: Грузія, Тбілісі, пр-т І. Чавчавадзе, 76Г (76g I.Chavchavadze Ave.,Tbilisi Georgia)
Телефон: 📞+810-99532-311161 / +810-99532-311454
Відділ у справах міжнародного захисту Міграційного департаменту Міністерства внутрішніх справ Грузії
Адреса: Грузія, Тбілісі, вул. Міхеїла Гахокідзе, 16 (16, Mikheil Gakhokidze Street, Tbilisi, Georgia)
Телефон: 📞(+995) 598 08 00 97