Процедура надання притулку в Грузії

Якщо ви потребуєте міжнародного захисту, ви маєте право звернутися до будь-якого державного органу чи Міністерства внутрішніх справ Грузії (далі — Міністерство) та висловити бажання подати заяву на отримання притулку в Грузії.

Після того, як ви подасте заяву на отримання притулку до Міністерства, протягом наступних 4 місяців з вами буде проведено співбесіду щодо вашого клопотання про отримання притулку. Як правило, ваша заява на отримання міжнародного захисту розглядається Міністерством протягом 6 місяців, але залежно від складності справи період розгляду може бути продовжений на 9 місяців; загалом адміністративна процедура не перевищуватиме 21 місяця з дати подання заяви.

Співбесіда

Міністерство проводить співбесіду з вами або з дорослими членами вашої родини, які вас супроводжують. Перед початком співбесіди уповноважені посадові особи Міністерства роз’яснять процедуру надання притулку та ваші права.

Ви повинні бути готові до індивідуальної співбесіди. Протягом усієї процедури надання притулку ви повинні говорити правду, надавати детальну інформацію про причини звернення за міжнародним захистом та пред’являти всі наявні документи (тобто посвідчення особи та цивільні документи, документи про освіту чи роботу та інші документи, що маєте при собі).

Співбесіда та пов’язані з нею письмові/аудіозаписи є конфіденційними, це означає, що інформація про вас не буде передана нікому, крім уповноважених посадових осіб, які розглядають вашу заяву, або інших державних органів Грузії, залучених до процедури надання притулку.

Ви маєте право на послуги перекладача під час співбесіди. Ви маєте право замінити перекладача, якщо не можете його/її зрозуміти.

Що потрібно взяти з собою на співбесіду?

Ви повинні принести до Відділу з питань міжнародного захисту Департаменту міграції всі наявні письмові документи, що підтверджують вашу заяву на отримання притулку, якщо такі є:

  • Особисті документи (наприклад, паспорт, посвідчення особи, проїзний документ);
  • Цивільні документи, чи довідки (наприклад, свідоцтво про народження та/або шлюб та/або розлучення, документ про опікунство);
  • Документи про отримання освіти (наприклад, атестати, дипломи);
  • Документи про роботу (наприклад, посвідчення, трудова книжка);
  • Членські квитки (наприклад, про належність до політичної партії, громадської організації, профспілковий квиток);
  • Будь-які інші доступні документи, пов’язані з вашою заявою на отримання міжнародного захисту.

Рішення

Міністерство може надати вам статус біженця чи гуманітарний статус, або відхилити вашу заяву на отримання міжнародного захисту. Відповідне рішення буде надане вам у письмовій формі зрозумілою вам мовою.

Звернення

Якщо Міністерство приймає рішення відмовити вам, ви маєте право оскаржити це рішення у суді протягом 1 місяця з моменту отримання рішення. Ваша скарга буде розглянута Тбіліським міським судом (перша інстанція) та Тбіліським апеляційним судом (друга інстанція). Для отримання безкоштовної правової допомоги ви можете звернутися до Служби правової допомоги Грузії. За юридичною консультацією ви також можете звернутися до Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) у Тбілісі.

Ви можете знайти більш детальну інформацію про те, що робити у випадку, якщо вашу заяву на отримання притулку буде відхилено, тут.

Хто дізнається, що ви подали заяву на отримання притулку в Грузії?

Інформація про вас, а також про вашу заяву на отримання міжнародного захисту є конфіденційною і не буде передана ЗМІ, іншим організаціям, громадянам Грузії та/або державним органам і громадянам вашої країни походження без вашої письмової згоди.


Пов’язана інформація

Інформаційна брошура «Прошу притулку в Грузії»: English | русский | عربى | فارسی Türk