Добровільна репатріація та повернення

Добровільна репатріація часто є кращим варіантом для переміщених осіб.

Основним сенсом добровільної репатріації є безпечне та гідне повернення.

Повертайтеся безпечно

Повернення, яке відбувається за умов юридичної безпеки (наприклад, амністії або публічні гарантії особистої безпеки, доброчесності, відсутності дискримінації та страху переслідування або покарання після повернення), фізичної безпеки (включаючи захист від збройних нападів, а також відсутність замінованих ділянок по маршруту, або принаймні відмежування та позначення таких ділянок), а також матеріального забезпечення (доступ до землі чи засобів до існування).

Повертайтеся з гідністю

Поняття гідності менш очевидне, ніж поняття безпеки. Словникове визначення поняття «гідність» містить елементи «серйозний, зібраний, гідний честі та поваги». На практиці ж, це поняття має значити, що біженці не піддаються насильству; що вони можуть повертатися беззастережно, і у разі спонтанного повернення можуть робити це у своєму власному темпі; що вони не будуть свавільно відокремлені від членів сім’ї; що до них ставитимуться з повагою та повним визнанням з боку державних органів влади, включаючи повне відновлення їхніх прав.

Якщо біженці добровільно висловлюють бажання повернутися в країну походження, вони повинні особисто звернутися до УВКБ ООН за консультацією. Якщо, на основі оцінки, повернення до країни походження можливе, УВКБ ООН підтримає добровільну репатріацію.

Добровільне повернення

Міжнародна організація з міграції (МОМ) координує програму сприяння добровільному поверненню та реінтеграції (AVRR), згідно з якою процедура може бути спрощена.

Ви можете звернутися до МОМ та отримати інформацію про програму добровільного повернення. Як правило, ви не можете покинути територію Грузії, якщо проти вас триває кримінальне провадження або якщо ви відбуваєте покарання в Грузії.


Додаткова інформація:

інформаційна брошура AVRR