В’їзд та перебування

Важливе оновлення: інформація щодо Червоно-Біло-Червона – Карта плюс (RWR+):
BBU-website
BMI-website

дозвіл на проживання (тимчасовий захист) для осіб з України буде автоматично продовжено до 4 березня 2025 року. Ви вже зареєстровані в Австрії та маєте зареєстровану адресу проживання (Meldezettel)?   У такому випадку ви автоматично отримаєте ID-картку («Ausweis für Vertriebene») поштою. Подавати заяву не потрібно. Важливо: якщо ви змінили свою адресу в Австрії, вам необхідно зареєструвати свою нову адресу (Meldezettel). Додаткову інформацію можете знайти на веб-сайті BFA.

Якщо Ви подорожуєте через Австрію

Ви можете в’їхати в Австрію і мати доступ до первинної або базової допомоги, напр.: отримати нужденний притулок. Ви не зобов’язані реєструватися.

Якщо Ви бажаєте залишитися в Австрії 

За наявності у Вас українського громадянства або статусу захисту в Україні, Ви і члени Вашої сім’ї за певних передумов маєте право на так званий тимчасовий захист.

Просимо Вас зареєструватися в поліції . Для цього Вам необхідно звернутися до визначених поліцейських відділків і пунктів прибуття (реєстраційні установи).

Як тільки Вас зареєстровано, Ви отримуєте доступ до первинної допомоги , до якої входить: тимчасове проживання, медичне страхування, харчування.

Ви отримаєте також посвідчення  – “Посвідчення переміщеної особи”. Це посвідчення забезпечує Вам доступ до ринку праці. Зазвичай це посвідчення відправляють поштою за Вашою адресою. Тому Вам перш за все завжди необхідно зареєструвати Ваше місце проживання (довідка про реєстрацію місця проживання – Meldezettel). Просимо звернути увагу, що поштове відправлення посвідчення переміщеної особи за Вашою адресою займе певний час.

Ви проживали на території України, але не маєте ані українського громадянства, ані статусу захисту в Україні? У разі можливості повернення на Вашу батьківщину, Ви маєте право легального перебування в Австрії до моменту виїзду. Можливо, Вас зацікавить інший документ про дозвіл на перебування в Австрії? Для з’ясування таких питань, а також питань щодо процедури надання притулку, просимо звертатися до неурядових організацій (НУО), що пропонують відповідну юридичну підтримку. Тут Ви знайдете необхідні контактні дані.

Корисні посилання (лінки) :