Інформація про країну

Ірландія

Острів Ірландія знаходиться на північному заході континентальної Європи та на заході від Великобританії. Острів розділений на дві частини: Ірландію (іноді її називають «Республікою Ірландія») і Північну Ірландію, яка входить до складу Сполученого Королівства. Ірландія є членом Європейського Союзу.

Валюта: євро

Офіційні мови: ірландська та англійська

Столиця: Дублін

Клімат: Ірландія має м’який клімат і часті дощі. Хоча може бути досить холодно, температура рідко буває екстремальною, а снігопади трапляються нечасто. Години сонячного світла змінюються протягом року. Взимку отримує приблизно вісім годин світлового дня. Влітку отримує до 17 годин світлового дня. В Ірландії практикується «літній час» (DST), що означає, що влітку годинники переводять на одну годину вперед, тому вечірній світловий час триває довше.

Географія: Ірландія відома своїми зеленими пагорбами та красивою береговою лінією. Міста невеликі, але різноманітні та жваві.

Безпека: Ситуація з безпекою в Ірландії відносно гарна, а політична ситуація стабільна. Однак рекомендується дотримуватися звичайних запобіжних заходів. У разі виникнення будь-якої небезпеки зателефонуйте за номерами 112 або 999 або зверніться до найближчого відділення поліції. Поліцію в Ірландії називають «An Garda Síochána». Поліція Ірландії заслуговує на довіру. Вони подбають про вашу безпеку і зроблять все, щоб допомогти вам. Це важливо щоб ви повідомляли про будь-яку небезпеку чи загрозу.

Загалом, ми рекомендуємо завжди бути уважним і уникати ризикованих ситуацій. Якщо ви стали жертвою нападу, пам’ятайте, що ваше життя є найважливішим фактором. Не опирайтеся і віддавайте те, що від вас просять.

Культура

Основні речі, які потрібно знати про ірландську культуру

В Ірландії існує свобода віросповідання, тобто всі люди мають право сповідувати різні релігії. 78,3% населення Ірландії є римо-католиками (перепис 2016 року).

Національними видами спорту Ірландії є херлінг і гальський футбол, але по всій країні грають у багато інших видів спорту (регбі, футбол, теніс, крикет, плавання, легка атлетика, гімнастика тощо).

Популярні ірландські вирази

  • Fáilte (вимовляється «fall-cha») – ірландське слово, що означає «ласкаво просимо»
  • Craic (вимовляється як «crack») – ірландське слово, що означає «весело»
  • Sláinte (вимовляється як «slawn-cha») – означає «добре здоров’я» і використовується як тост перед вживанням напою.