Подорож і прибуття в Ірландію

Громадянам України не потрібна віза для поїздки в Ірландію. Проте неукраїнським членам сім’ї та іншим особам, які залишають територію України, може знадобитися віза. Дізнатися, чи потрібна вам віза, можна тут. Особам, на яких поширюється дія рішення про тимчасовий захист, у разі потреби, ірландська віза  або ірландська транзитна віза має надаватися  безкоштовно. 

Люди, які мають право на отримання Тимчасового захисту (Temporary Protection), отримують лист із докладним описом статусу Тимчасового захисту в Державі та дозволу на імміграцію. Для більшості тих, хто прибуває, цей процес відбувається в Дубліні, в центрі Сітівест (Citywest).

Лист про Тимчасовий захист дозволить людям якнайшвидше отримати доступ до всієї необхідної підтримки. Команда Міністерства юстиції зустріне тих, хто прибуває із Шербура, Франція, на поромі в порт Рослер (Rosslare Harbour) по понеділках, четвергах та суботах. Ті, хто прибуває в Дублін літаком, будуть доставлені до Сітівесту (Citywest) автобусом прямо з аеропорту.

Тим, хто прибув до Ірландії до 9 березня або не зміг зареєструватися для отримання тимчасового захисту після прибуття, після прибуття було надано початковий 90-денний імміграційний дозвіл; люди, яких це стосується, повинні спробувати зареєструватися для отримання тимчасового захисту до закінчення терміну дії цього дозволу.

Інформацію про те, хто має право на тимчасовий захист, можна знайти тут.

Особи, які потребують тимчасового захисту або номера PPS

Особи, які прибили до Ірландії після 24 лютого і не отримали Тимчасового захисту (Temporary Protection) після прибуття, повинні з’явитися до регіональних центрів у Дубліні, Корку, Лімеріку для отримання листа про Тимчасовий захист.

Наразі відкрито три регіональні хаби підтримки українських сімей за наступними адресами:

• Корк – Центр PSC та PPSN міста Корк, Департамент соціального захисту, Ганновер-стріт, Корк, T12 PX62 (Cork City PSC and PPSN Centre, Department of Social Protection, Hanover Street, Cork, T12 PX62)

• Дублін – будівля гільдії, Корк-стріт, Дублін 8, D08 XH90 (Guild Building, Cork Street, Dublin 8, D08 XH90)

• Лімерік – 2-й поверх, Riverstone House, 23-27 Henry Street, Limerick City, V94 R7YE (2nd Floor, Riverstone House, 23-27 Henry Street, Limerick City, V94 R7YE)

Регіональні центри з підтримки українських сімей працюють за вказаними локаціями у такі години:

Понеділок9.15 – 17.00
Вівторок9.15 – 17.00
Середа9.15 – 17.00
Четвер10.30 – 17.00
П’ятниця9.15  – 16.30

Для отримання більш детальної інформації про роботу центрів, будь ласка, натисніть тут і для більш детальної інформації про соціальну підтримку, будь ласка, натисніть тут.

Ці центри пропонують особисті зустрічі з людьми, переміщеними з України щодо таких питань.:

  • пріоритетне отримання та розгляд заявок на присвоєння ППС номера (PPS Numbers) та отримання фінансової підтримки.
  • видача листів Тимчасового захисту всім, хто має право на їх отримання, у разі якщо раніше такий лист не був отриманий.
  • надання інформації та рекомендації щодо інших центрів.

Люди, які не мають права на тимчасовий захист

Ті особи, які не мають права на тимчасовий захист, повинні враховувати свої індивідуальні обставини та використовувати 90-денний період для впорядкування свого статусу або через звичайні імміграційні канали (наприклад, на підставі сімейних зв’язків) або шляхом звернення за міжнародним захистом.

Офіційна інформація

Щоб отримати загальну інформацію про підтримку та послуги, доступні під час перебування в Ірландії, відвідайте цей веб-сайт.

Імміграційні питання для осіб, переміщених з України, див. у документі «Часті питання» Міністерства юстиції.

Інформацію про розміщення та соціальне забезпечення див. у документі «Часті питання» Департаменту у справах дітей, рівноправності, інвалідності, інтеграції та молоді та інформації для громадян.

Посібник для батьків та опікунів з України щодо підтримки благополуччя їхніх дітей дивіться за посилання тут.

Для отримання актуальної офіційної інформації з питань імміграції завітайте на сайт https://www.irishimmigration.ie

Для підтримки людей ЛГБТК+, які були змушені залишити Україну, будь ласка, дивіться інформацію за посиланням тут.

Зверніть увагу, що уряд Ірландії все ще координує національні дії у відповідь, і додаткова інформація буде надана в належний час.

Для отримання інформації про ваші права в Європейському Союзі та подорожі Європейським Союзом відвідайте цей веб-сайт Європейської Комісії.

Гаряча лінія

Ірландська рада у справах біженців

Ірландська рада у справах біженців має довідкову службу українською мовою. Ви можете зв’язатися з ними з понеділка до п’ятниці з 10:00 до 13:00 за телефоном +353 (1) 913 1528.

Гаряча лінія є конфіденційною, незалежною та надає інформацію. Ви можете прочитати про це тут.

Національна служба підтримки студентів та дослідників (The National Student and Researcher (NSR))

Цей орган доступний для допомоги українським студентам та дослідникам, які хочуть продовжити свою вищу освіту в Ірландії.

Ті, кому потрібна допомога, можуть звертатися за електронною поштою або телефоном:
[email protected]  або +353 (0)1 474 7788.

Докладніша інформація про роботу служби знаходиться за цим посиланням.


Гаряча лінія допомоги жінкам (Women’s Aid Helpline)

Телефонуйте (01) 913 1528 з 9.00 до 13.00 з понеділка по п’ятницю, якщо Ви українка в Ірландії, яка зазнала домашнього насильства.

Більше інформації про роботу цієї лінії можна прочитати за посиланням тут.