Возз’єднання сім’ї

Що таке возз’єднання сім’ї?

Возз’єднання сім’ї є способом зберегти єдність сім’ї у випадках, коли сім’я біженця проживає за межами Ірландії.

Якщо вам надано декларацію про статус біженця або додатковий захист, ви можете протягом 12 місяців після отримання цієї декларації звернутися до Міністра Юстиції та Рівноправ’я за дозволом певним членам вашої сім’ї в’їхати та проживати в Ірландії з вами, або якщо вони вже в Ірландії, тоді проживати і залишатися тут з вами.

Після розслідування та рішення Міністра, члену сім’ї надається дозвіл на проживання в Ірландії на визначений період не менше 1 року, а в разі поновлення – не менше 2 років.

Хто визначається як член сім’ї для цілей возз’єднання сім’ї?

Якщо ви є повнолітнім заявником, члени вашої сім’ї визначаються  (i) ваш чоловік (дружина) або цивільний партнер, за умови, що шлюб або цивільне партнерство було чинним, коли ви подали заяву про міжнародний захист; (ii) ваша дитина, за умови, що вони молодші 18 років і неодружені на момент, коли ви подаєте заявку на возз’єднання сім’ї.

Я дитина без супроводу. Хто для мене є членом сім’ї у процесі возз’єднання сім’ї?

Ваші батьки та ваші брати та сестри за умови, що не досягли 18 років і не одружені. Ваша сім’я визначається на момент, коли ви подаєте заяву на возз’єднання сім’ї.

Як я можу подати заявку на возз’єднання сім’ї?

Після отримання декларації про статус біженця або додаткового захисту ви можете подати заяву на возз’єднання сім’ї в письмовій формі до Відділу возз’єднання сім’ї, Ірландської служби натуралізації та імміграції, 13/14 Burgh Quay, Dublin 2.

Яка процедура подання заявки на возз’єднання сім’ї?

Ви повинні подати заяву на возз’єднання сім’ї протягом 12 місяців з моменту отримання від міністра декларації про статус біженця або про надання додаткового захисту. Наприклад, якщо вам було видано декларацію про статус біженця 1 березня 2017 року, ви повинні подати заяву на возз’єднання сім’ї до 1 березня 2018 року.

Ви повинні подати письмову заяву до Відділу возз’єднання сім’ї, INIS та надати таку інформацію:

  • Ваше ім’я, ідентифікаційний номер особи та адреса;
  • Дата, коли міністр надав вам статус біженця або додатковий захист;
  • Для кожного члена сім’ї: ім’я, зв’язок з вами, дата народження, громадянство та поточна адреса.

Також у листуванні може бути корисно надати копію вашої декларації про статус біженця або додаткового захисту. Після цієї заявки ви отримаєте анкету, яку потрібно заповнити від Відділу возз’єднання сімей. На цьому етапі вас також попросять надати оригінали документів, що стосуються членів вашої сім’ї, їхні свідоцтва про народження, національні посвідчення особи та паспорти, а також дві нещодавно підписані кольорові фотографії на паспорт. Можливо, вам також доведеться надати свій проїзний документ і документальне підтвердження вашої поточної адреси. Залежно від ваших індивідуальних обставин, можливо, вам також доведеться подати свідоцтво про шлюб, якщо ви бажаєте возз’єднатися зі своїм чоловіком чи дружиною, або іншу відповідну інформацію чи документальне підтвердження.

Після того, як ви заповните та подасте анкету, відділ возз’єднання сім’ї розгляне вашу заяву, і ви отримаєте Після того, як ви заповните та подасте анкету, Відділ Возз’єднання Сім’ї розгляне вашу заяву, і ви отримаєте лист з рішенням. Якщо возз’єднання вашої сім’ї буде схвалено, ви отримаєте в листі рішення про надання дозволу дату, до якої член(и) вашої сім’ї повинні в’їхати та/або проживати в країні. Важливо, щоб ви організували їхню поїздку до цієї дати, бо якщо члени вашої сім’ї не в’їдуть в Ірландію раніше або в цю дату, тоді дозвіл на возз’єднання сім’ї втрачає чинність.  

Особа, якій надано дозвіл на перебування, не має права на возз’єднання сім’ї відповідно до Закону про міжнародний захист. Він/вона може подати заяву на возз’єднання сім’ї за допомогою звичайних імміграційних процедур; однак застосовуватимуться інші критерії.

Я член сім’ї, який нещодавно отримав дозвіл возз’єднатися з членом моєї родини в Ірландії. Які мої права?

Ви маєте дозвіл на в’їзд та/або проживання в Ірландії на термін не менше одного року, а в разі поновлення – не менше двох років. Як член сім’ї, ви маєте ті самі права, що і ваш спонсор, за умови, що міжнародний захист спонсора діє і ви проживаєте в державі.

.

.