Пошук притулку в Албанії

Біженець –  той хто був змушений тікати зі своєї країни через переслідування, конфлікт або насильство. Вони невзмозі повернутися додому через обґрунтоване переслідування   (через расову приналежність, віру, національність, політичні погляди, членство в певній соціальній групі) також/ або порушення прав людини.

Для того щоб отримати біженство або іншу форму прихистку в Албанії вам необхідно прохати притулок.  Поки буде прийматися рішення у вашій справі, ви матимете статус шукача притулку.

Якщо ви:

  • дитина віком до 18 років без супроводу батьків
  • батько/ мати -одинак, що подорожує з дітьми
  • одинока  жінка, що подорожує одна
  • особа з інвалідністю або хронічним захворюванням
  • літня людина
  • жертва торгівлі людьми або ви побоюєтесь, що  будете змушені працювати або здійснювати секс послуги  в Албанії проти вашої волі
  • людина в нестабільному психологічному стані
  • або якщо ви вважаєте, що у вас або у когось, з ким ви подорожуєте, є інші індивідуальні обставини, що  потребують особливої уваги, підтримки або захисту

➡️ Будь ласка, повідомте співробітника прикордонної та міграційної поліції по вашому прибуттю в країну, задля забезпечення надання спеціалізованих сервісів.

Прохання притулку

Ваше прохання про надання притулку необхідно подати до Албанської прикордонної та міграційної поліції. Після в’їзду в країну з вами буде проведено співбесіду з одним із службовців, вас будуть запитувати чи бажаєте ви попросити притулку в Албанії.

Співбесіди повинні проводитися зрозумілою вам  мовою, і ви маєте право на особисте інтерв’ю. Ви також взмозі заявити про свій намір просити притулку будь-коли і  у будь-якого прикордонного службовця до або під час співбесіди.

Шукачі притулку що  нелегально потрапили в Албанію, не будуть притягатися до відповідальності за це правопорушення  при умові, що вони з’явяться до прикордонної та міграційної поліції протягом 10 днів після прибуття в країну.

Після того, як ви попросите притулку, ви можете бути розміщені в Національному центрі прийому шукачів притулку, в іншому призначеному місці або в місці за вашим вибором.

Якщо ви не просите прихистку в Албанії і не володієте діючими проїзними документами, вас вважатимуть незаконним мігрантом. Найвірогідніше вас по-просять повернутися до країни, з якої ви щойно приїхали, протягом 7-30 днів, в залежності від наказу на видворення виданого прикордонною та міграційною поліцією.  Якщо ви відмовитеся від цього вас буде переведено до закритого центру. Ви маєте право підписувати документи стосовно вашого видворення зрозумілою вам мовою.

Процедура надання притулку

Процедура надання притулку починається з подання письмової заяви для надання притулку до Управління з питань притулку та громадянства в Тирані.  На даному етапі вас попросять надати особисту інформацію, таку  як ваше ім’я, адреса та національність. Від вас також очікується пояснення причин, чому ви залишили країну і чому бажаєте попросити притулку в Албанії.

Другий етап – це співбесіда, під час якої ви детальніше пояснюєте причини для надання притулку представнику Управління з питань притулку та громадянства. Важливо надання повного звіту того що з вами сталося і чого ви побоюєтеся в разі повернення до вашої країни. Ця співбесіда повинна відбутися якомога найшвидше після подачі вашої заяви про надання притулку.

Управління з питань притулку та громадянства повинно ухвалити рішення по вашій справі протягом 6 місяців з моменту подання заяви. За певних обставин цей термін може бути продовжений, спершу, на три місяці, і максимально до 21 місяця. Рішення повинно бути надіслано в письмовій формі протягом 5 днів з дня його прийняття.

IВ разі надання статусу біженця

If you are granted refugee status, or another form of protection status, including subsidiary protection, you will enjoy Якщо вам був наданий статус біженця або інша форма захисту, включаючи додатковий протекторат, ви отримаєте певні права передбаченні  Законом про притулок.

Апеляція

В разі відмови статусу біженця, ви маєте право подати апеляцію протягом 15 днів з моменту повідомлення про прийняте рішення. Апеляція спочатку розглядатиметься Національною комісією з питань притулку та біженців.  В разі негативного рішення за вами залишається право передати свою справу до суду.

Допоки не буде прийнято остаточного рішення компетентним судом, після адміністративних рішень, прийнятих органами, відповідальними за надання притулку, ви маєте право залишатися в Албанії у статусі шукача притулку.

 Якщо  на всіх етапах ваша апеляція була відхилена, вам буде видано розпорядження про видворення та вимагатимуть виїзду з Албанії.