Якщо ви є біженцем з України в Швеції, будь ласка, відвідайте офіційний інформаційний портал шведської влади з практичною інформацією шведською, українською та російською мовами.
Люди, які прибувають з України, можуть мати право на тимчасовий захист у Швеції. Зокрема, ви можете мати право на тимчасовий захист у Швеції, якщо ви залишили Україну 24 лютого 2022 року або пізніше і є:
- громадянином України, який проживав в Україні до 24 лютого 2022 року,
- іноземцем або особою без громадянства в Україні, яка мала статус біженця або інший статус міжнародного захисту або посвідку на постійне проживання в Україні, або
- членом сім’ї будь-кого з перерахованих вище осіб.
Згідно з шведськими правилами «членом сім’ї» вважаються наступні особи:
- чоловік/жінка або партнер,
- неповнолітня дитина, яка не перебуває у шлюбі,
- інші близькі родичі, які проживали в тому самому домогосподарстві і перебували на утриманні громадянина України або іноземця, або особи без громадянства, які мали статус біженця або інший статус міжнародного захисту в Україні.
Якщо ви в’їхали до Швеції з 30 жовтня 2021 року по 23 лютого 2022 року і продовжили залишатися у Швеції після в’їзду, ви також матимете право на тимчасовий захист, якщо будете відповідати будь-якій із зазначених вище вимог.
Для отримання інформації про те, як і де подати заяву на отримання тимчасового захисту в Швеції, будь ласка, відвідайте веб-сайт Шведського міграційного агентства, доступний українською, англійською, російською та шведською мовами.
Шведський центр прав біженців (Asylrättcentrum) має веб-сайт із інформацією для осіб, які втекли з України та шукають захисту в Швеції (ви можете вибрати мову в правому верхньому куті сторінки, натиснувши на «Вибрати мову»).
Люди, які не мають права на тимчасовий захист
Якщо ви не маєте права на тимчасовий захист, у вас є можливість подати заяву на надання притулку або залишитися в Швеції на інших підставах, навіть якщо термін дії вашого безвізового режиму або візи закінчився. Тут ви можете дізнатися, як ви можете подати заяву на надання притулку.
Якщо ви перебуваєте в Болгарії, Угорщині, Італії, Молдові, Польщі, Румунії, Словаччині, будь ласка, знайдіть на сайті Digital Blue Dot інформацію про права і послуги, а також про те, де можна отримати допомогу. Сайт також доступний українською та російською мовами.