Натисніть нижче для отримання додаткової інформації:
Яким чином я можу подати заяву щодо надання притулку в Сербії?
Ви можете звернутися щодо надання притулку одразу після першого контакту з прикордонною поліцією. Процедура щодо пошуку притулку в Сербії наступна:
- Іноземець може «висловити намір шукати притулок в Сербії» на території Сербії або на прикордонних пунктах (включаючи аеропорт Нікола Тесла в місті Белград, аеропорт в місті Ніш та аеропорт в місті Кралево);
- Після того як ваш намір шукати притулок в Сербії буде зафіксовано офіційними представниками Міністерства внутрішніх справ, вам буде видано довідку про реєстрацію наміру шукати притулок;
- Очікується, що шукач притулку відправиться до призначеного йому центру для шукачів притулку або ж повідомить Управління з питань притулку, що він / вона бажає залишитися в приватному помешканні;
- Після прибуття до центру / приватного помешкання шукач притулку повинен подати заяву щодо надання притулку до Управління з питань притулку, яке потім видає йому/ їй документ, що посвідчує особу;
- Управління з питань притулку має прийняти рішення щодо заяви протягом трьох місяців з моменту її подання, у вказаний період проводиться одне або декілька слухань для встановлення всіх фактів і обставин, що мають значення для ухвалення рішення. Зазначений термін може бути продовжено до дев’яти місяців.
Для отримання додаткової інформації щодо процедури надання притулку відвідайте цю брошуру.
Я являюсь особою, що отримала статус біженця / субсидіарний захист. Чи можу я подати заяву на возз’єднання з членами сім’ї, які перебувають у моїй країні походження або в іншій / третій країні? Які мої права та обов'язки?
Після отримання офіційного статусу в Сербії ви можете подати заяву на возз’єднання сім’ї.
Для отримання більш докладної інформації, будь ласка, зверніться до:
Центр досліджень та соціального розвитку – IDEAS
Телефон: +381 (0) 64 824 65 19
Електронна пошта: [email protected]; [email protected]
Адреса: Tomaša Ježa, 10/4, Beograd, Srbija, 11111 (Томаша Єжа, 10/4, Белград, Сербія, 11111)
Графік роботи: 09:00 – 17:00, пн – пт (юридичні консультації, судове представництво, екстрадиція, затримання, інтеграція)
Веб-сайт: www.ideje.rs
Соціальні мережі: https://www.facebook.com/ideje.rs; https://www.instagram.com/ideascentar
Як я можу повернутися до своєї країни походження?
Якщо ви бажаєте повернутися до своєї країни походження, ви можете ознайомитися з програмою допомоги у добровільному поверненні та реінтеграції (AVRR), яка підтримує мігрантів у добровільному поверненні до країн походження або до третіх країн, де вони постійно проживають. Сприяння у добровільному поверненні та реінтеграції – це послуга з управління міграцією, що пропонується мігрантам і урядам, та яку надає Міжнародна організація з міграції (IOM). Вона спрямована на впорядковане, гуманне та економічно ефективне повернення та реінтеграцію мігрантів, які не можуть або не бажають залишатися в приймаючих / транзитних країнах та бажають добровільно повернутися до своїх країн походження. Програма добровільного повернення здійснюється в тісній співпраці з державними установами та спільнотами мігрантів.
Для отримання додаткової інформації про процедуру AVRR перегляньте посилання.
Яким чином я можу подати заяву на переселення з Сербії в іншу країну? Чи може UNHCR (УВКБ ООН) відправити мене в іншу країну?
Біженці не мають права на переселення із Сербії. Остаточні рішення щодо переселення ухвалюють приймаючі країни, а не UNHCR (УВКБ ООН) чи влада Сербії. Сербія не вважається країною, звідки необхідне переселення. UNHCR (УВКБ ООН) у Сербії не має програми переселення.
Чи існують організації, які можуть мені допомогти з моєю заявою щодо надання притулку?
Якщо вам потрібна допомога в поданні заяви щодо надання притулку, будь ласка, звертайтеся:
Центр досліджень та соціального розвитку – IDEAS
Телефон: +381 (0) 64 824 65 19
Електронна пошта: [email protected]; [email protected]
Адреса: Tomaša Ježa, 10/4, Beograd, Srbija, 11111 (Томаша Єжа, 10/4, Белград, Сербія, 11111)
Графік роботи: 09:00 – 17:00, пн – пт (юридичні консультації, судове представництво, екстрадиція, затримання, інтеграція)
Веб-сайт: www.ideje.rs
Соціальні мережі: https://www.facebook.com/ideje.rs;
Яким чином я можу отримати інформацію про доступ до соціальної допомоги, охорони здоров'я, освіти, працевлаштування, житла, реєстрації народження чи смерті?
For information and advice, please contact:
Crisis Response and Policy Centre – CRPC
Phone number: +381 (0) 60 099 1634
Email: [email protected]
Address: 33 Orfelinova St., 11030 Belgrade, Serbia
Working hours: 09:00-17:00, Mon-Fri
Website: https://www.crpc.rs/
Social Network: https://www.facebook.com/CRPCngo/
OR
Serbian Commissariat for Refugees and Migration – KIRS
Website: https://kirs.gov.rs/eng/asylum/about-asylum
Phone number: + 381 (0) 64 828 3171