Програма Зимової грошової допомоги  


Що являє собою Зимова програма грошової допомоги УВКБ ООН в Румунії?

УВКБ ООН надає одноразову грошову допомогу у розмірі 720 лей на особу для покриття витрат, пов’язаних із зимовим періодом, українцям та громадянам третіх країн, які перемістилися через конфлікт, що триває в Україні. Не всі, хто реєструється для участі в програмі, будуть схвалені для отримання допомоги. 


Хто має право на отримання зимової грошової допомоги від УВКБ ООН?

Ви та ваша сім’я маєте право на отримання зимової грошової допомоги, якщо ви відповідаєте наступним критеріям: 

 1. Переміщені з України (громадяни України, особи без громадянства та громадяни третіх країн) внаслідок впливу міжнародного конфлікту; 
 2. Зареєстровані у статусі тимчасового захисту в Румунії щонайменше тридцять (30) днів. Інформацію Генерального директорату з питань імміграції для отримання цього статусу можна знайти тут 
 3. Проживали в Румунії щонайменше 30 днів до реєстрації в УВКБ ООН для отримання зимової грошової допомоги; 
 4. Зареєстровані в УВКБ ООН, але раніше не проходили співбесіду для реєстрації в УВКБ ООН за програмою допомоги “Гроші для захисту”; або не отримували виплату за програмою Зимової грошової допомоги 2023, або сім’я ще не зареєстрована в УВКБ ООН;
 5. Не отримуєте багатоцільову грошову допомогу або ваучери з інших джерел в Румунії (еквівалент 600 RON або більше) або в інших країнах Європи, де УВКБ ООН надає аналогічну грошову допомогу.

  ТАКОЖ
 6. Сім’я відповідає хоча б одній з наступних категорій: 
  • Маєте інвалідність та/або серйозне захворювання; 
  • Одинокі  батьки, які не мають іншого дорослого, здатного працювати в сім’ї; 
  • Маєте дорослого понад 60 років і не маєте іншого працездатного члена сім’ї; 
  • Маєте чотирьох і більше членів сім’ї в домогосподарстві;
  • Самотня молода людина віком від 18 до 21 року.

Якщо ви не відповідаєте вищезазначеним критеріям, ви не будете запрошені на співбесіду.

Як я можу записатися на зустріч? 

 • Біженці, які відповідають критеріям, можуть записатися на прийом за посиланням: ТУТ
     
 • Вам зателефонують і запросять відвідати найближчий центр реєстрації УВКБ ООН для короткої перевірки, щоб визначити, чи маєте ви право на отримання грошової допомоги на витрати, пов’язані із зимовим періодом. 
 • Ви отримаєте текстове повідомлення на свій мобільний телефон із зазначенням дати, часу та місця зустрічі. Будь ласка, пред’явіть запис, отриманий через смс-повідомлення на рецепції реєстраційного центру. 

Чи можу я звернутися до центру реєстрації або до УВКБ ООН, щоб попросити про зустріч або дізнатись чи моє домогосподарство відподає критеріям участі у зимовій програмі грошової допомоги? 

Будь ласка, не звертайтеся до центрів реєстрації УВКБ ООН або на гарячу лінію УВКБ ООН з проханням призначити зустріч або із запитом про ваше право на отримання допомоги. Запити можуть бути прийняті та розглянуті лише після заповнення онлайн-форми.

 


Я змінив свій номер телефону. Чи можу я оновити його віддалено електронною поштою або за телефоном?

Якщо Ви змінили SIM-карту, загубили SIM-карту або у Вас виникли інші проблеми з Вашим номером, Вам необхідно особисто відвідати найближчий центр реєстрації УВКБ ООН, щоб оновити свої дані і номер телефону. Однак, якщо Ви не знаєте, де знаходиться центр реєстрації, будь ласка, зверніться до списку нижче або зателефонуйте до одного з центрів реєстрації:

 • Бухарест: ROMEXPO – Bulevardul Marasti 65-67. Телефонний номер: +40724445293 /+40724745515. Відкрито 5 днів на тиждень (понеділок-п’ятниця) з 9:00 до 17:00. Закрито на вихідних. 
 • Брашов: Strada Bogdan Petriceicu Hasdeu, no. 13, Brașov. Телефонний номер: +40753393208. Відкрито 5 днів на тиждень (понеділок-п’ятниця) з 9:00 до 17:00. Закрито на вихідних. 
 • Ґалаці: Strada Movilei 2-8, Galati. Телефонний номер: +40724445274. Відкрито 5 днів на тиждень (понеділок-п’ятниця) з 9:00 до 17:00. Закрито на вихідних. 
 • Constanta: Strada Călărași 17B, Constanța. Phone number: 0724381524. Відкрито 5 днів на тиждень (понеділок-п’ятниця) з 9:00 до 17:00. Закрито на вихідних. 
 • Сучава: Str. Mihail Sadoveanu 9A, Suceava. Телефонний номер:+40730295548. Відкрито 5 днів на тиждень (понеділок-п’ятниця) з 9:00 до 17:00. Закрито на вихідних. 

Усі центри працюють п’ять днів на тиждень (понеділок-п’ятниця) з 9:00 до 17:00 і не працюють на вихідних. 

 


Що робити, якщо я хочу змінити склад сім'ї (народження дітей, шлюб, розлучення, смерть членів сім'ї) або голову родини?

У разі зміни складу сім’ї всі члени сім’ї повинні бути особисто присутніми в одному з найближчих центрів реєстрації УВКБ ООН, щоб оновити ваші дані і всю супровідну документацію в базі даних УВКБ ООН. У разі виникнення сумнівів, Ви можете звернутися до УВКБ ООН за телефоном +40 723 653651 для отримання додаткової інформації. 


Чи обов'язково надавати/оновлювати мої банківські реквізити?

Це не є обов’язковою вимогою, але наполегливо рекомендується оновлювати ваші банківські реквізити в базі даних УВКБ ООН, а також переконатися, що ваш банківський рахунок активний. Якщо вас визнають відповідним вимогам цієї програми, УВКБ ООН надішле грошову допомогу на ваш банківський рахунок, з якого ви зможете зняти кошти за потреби та у зручний для вас спосіб. На відміну від кодів для отримання допомоги, для зняття допомоги з банківського рахунку не існує обмеженого терміну 


Чи можу я оновити свої банківські реквізити електронною поштою або зателефонувавши на гарячу лінію УВКБ ООН?

Ні, з міркувань безпеки ми рекомендуємо Вам особисто відвідати найближчий центр реєстрації УВКБ ООН, щоб оновити Ваші банківські реквізити в системі УВКБ ООН. 


Які документи мені потрібно надати про мій банківський рахунок?

Вам необхідно надати співробітникам УВКБ ООН у центрах реєстрації банківські реквізити (номер IBAN та дату відкриття рахунку). Ви можете попросити свій банк надати вам дані для переказів/реквізити вашого рахунку, щоб УВКБ ООН могло надіслати вам грошову допомогу, якщо буде встановлено, що ви маєте право на її отримання. Наразі потрібні банківські реквізити тільки румунських банківських рахунків. Тоді як банківські рахунки з України або інших країн не можуть бути розглянуті 


Чи можу я надати свої дані Revolut?

Наразі для виплати Зимової грошової допомоги УВКБ ООН можна використовувати лише реквізити румунських банків. Ми не приймаємо Revolut або інші подібні системи онлайн-банкінгу. 


Де знаходяться реєстраційні центри УВКБ ООН і коли вони відкриті?

 • Бухарест: ROMEXPO – Bulevardul Marasti 65-67. Телефонний номер: +40724445293 /+40724745515.
 • Брашов: Strada Bogdan Petriceicu Hasdeu, no. 13, Brașov. Телефонний номер: +40753393208.
 • Ґалаці: Strada Movilei 2-8, Galati. Телефонний номер: +40724445274.
 • Constanta: Strada Călărași 17B, Constanța. Phone number: 0724381524.
 • Сучава: Str. Mihail Sadoveanu 9A, Suceava. Телефонний номер: +40730295548.

Усі центри працюють п’ять днів на тиждень (понеділок-п’ятниця) з 9:00 до 17:00 і не працюють на вихідних.

Зверніть увагущо співбесіду  з вами стосовно зимової грошової програми УВКБ ООН буде проведено лише в тому випадку, якщо ви запрошені на зустріч до одного з реєстраційних центрів УВКБ ООН. 


Я отримав запрошення відвідати найближчий центр реєстрації УВКБ ООН. Що мені потрібно взяти з собою на зустріч?

Всі члени сім’ї повинні бути особисто присутніми в реєстраційному центрі. Для кожного члена сім’ї необхідно мати при собі наступні документи для ідентифікації особи, якщо такі є:  

 • Закордонний паспорт; 
 • Будь-який документ, що підтверджує ваш податковий номер в Україні; 
 • Дозвіл на тимчасовий захист в Румунії; 
 • Внутрішній паспорт; 
 • Національне посвідчення особи (ID  карта); 
 • Свідоцтво про народження для дітей до 18 років; 
 • Свідоцтво про шлюб; 
 • Медичні документи, що підтверджують інвалідність або специфічні захворювання; 
 • Якщо нічого з перерахованого вище немає, візьміть з собою будь-який інший документ, який може підтвердити особу кожного члена сім’ї та родинні зв’язки між членами сім’ї. 
 • Ви можете пред’явити документи, які не доступні фізично, через мобільний додаток DIIA  
 • Ви також повинні мати при собі будь-який документ, що підтверджує дату вашого в’їзду в Румунію. 
 • Будь ласка, не забудьте взяти з собою румунський номер мобільного телефону. Ви не можете використовувати один номер телефону в різних сім’ях. 

Діти до 18 років, які перебувають в Румунії без батьків або членів сім’ї і не мають нікого, хто міг би супроводжувати їх для реєстрації, повинні звернутися до свого соціального працівника або законного представника, або до УВКБ ООН за телефоном +40 723 653651 для отримання консультації. 


Що робити, якщо я загубив документ, що підтверджує реєстрацію?

Будь ласка, зверніться до найближчого центру реєстрації УВКБ ООН, щоб співробітники УВКБ ООН допомогли Вам повторно роздрукувати документ, що підтверджує Вашу реєстрацію. Будь ласка, не забудьте взяти паспорт під час відвідування центрів реєстрації УВКБ ООН. 


Чи потрібен документ про підтвердження реєстрації для отримання допомоги від банку чи MoneyGram?

 • Документальними вимогами для MoneyGram є лист підтвердження від УВКБ ООН про реєстрацію, ваш паспорт/документ, що посвідчує особу, з фотографією, тимчасовий захист в Румунії та код для отримання допомоги від MoneyGram. 
 • Вимоги румунських банків до документів: наявність банківського рахунку/номера рахунку та посвідчення особи з фотографією, наприклад, паспорта, щоб отримати допомогу готівкою в касі. Якщо ви вирішите зняти допомогу в банкоматі, вам потрібно мати при собі дебетову/банківську смарт-карту. 

Скільки часу я маю на отримання грошової допомоги після отримання коду MoneyGram?

З моменту отримання SMS-повідомлення з кодом для отримання грошової допомоги у вас є 20 календарних днів для того, щоб звернутися до будь-якого відділення MoneyGram і забрати гроші. Грошова допомога повернеться до УВКБ ООН, якщо її не буде отримано протягом 20 днів.