Як подати заяву про надання притулку

Республіка Молдова приєдналася до Конвенції 1951 року про статус біженців та Протоколу до неї 1967 року (далі спільно іменовані Конвенцією 1951 року). Держава приєдналася до Конвенції 1954 року про статус апатридів (Конвенція 1954 року) та Конвенції 1961 року про скорочення безгромадянства (Конвенція 1961 року) у 2012 році.

Управління у справах Біженців (УБ), що входить до складу Бюро з Міграції та Притулку (БМП) Міністерства Внутрішніх Справ (МВС), є органом у справах біженців, відповідальним за:

  • Реєстрацію осіб, які шукають притулку, та проведення процедур визначення статусу біженця
  • Надання, перегляд та відкликання захисту
  • Реєстрацію заявників про набуття статусу безгромадянства та проведення процедури визначення  безгромадянства
  • Реалізацію програм інтеграції
  • Управління державною фінансовою допомогою, що надається бенефіціарам.


До кого звернутися для притулку?

Управління з питань Притулку та Інтеграції та територіальні підрозділи Бюро з Міграції та Притулку
Адреса: Кишинів, вул. Штефан чел Маре, 124, Зелена лінія – (+373) 022 820 007;

Телефон: (+373) 022 276 901; Факс: (+373) 022 276 901

Прикордонна поліція у будь-якому пункті перетину кордону Республіки Молдова
Зелена лінія – (+373) 022 259 717
Веб-сайт: http://www.border.gov.md/index.php/en /

Поліцейські дільниці, працівники слідчого ізолятору

Якщо ви подаєте заяву про надання притулку в прикордонній поліції, поліцейських дільницях, пенітенціарних установах або слідчому ізоляторі, вашу заяву буде передано до Управління з питань Притулку та Інтеграції.


Що буде після того, як я подам заяву?

Управління з питань Притулку та Інтеграції зареєструє вашу заяву, встановить вашу особу, поставить вам кілька основних питань та видасть вам тимчасовий документ, що засвідчує особу. Цей документ буде дійсним протягом 30 днів, з можливістю продовження на наступні 30-денні терміни до ухвалення остаточного рішення за вашою заявою.

Розгляд вашої заяви про надання притулку Управлінням з питань Притулку та Інтеграції триватиме до 6 місяців і більше.

Управління з питань Притулку та Інтеграції має організувати співбесіду з вами протягом 21 дня з моменту подання заяви про надання притулку. Під час співбесіди Радник із прийняття рішень поставить вам питання щодо інформації, наданої у вашій заяві, включаючи інформацію про вашу особу, про те, як ви приїхали до Молдови, про причини, з яких ви залишили свою країну походження або інші країни, де ви раніше жили, і про причини, через які ви не можете повернутися до цієї країни. На співбесіді ви маєте право на допомогу перекладача та юриста.

Якщо Ваша заява про надання притулку буде відхилена Управлінням з питань Притулку та Інтеграції, ви маєте право оскаржити це рішення в суді трьох рівнів (суд першої інстанції, Апеляційний суд та Верховний суд). Протягом усієї процедури ви, як і раніше, будете законно перебувати на території Республіки Молдова як особа, яка шукає притулку.