Якщо вам було надано статус біженця або статус додаткового захисту в Литві, і ви були розлучені зі своєю сім’єю, ви можете подати заяву на возз’єднання сім’ї, щоб ваша сім’я могла приєднатися до вас у Литві, за певних умов.
Коли я повинен подати заяву на возз'єднання сім'ї?
Якщо ви хочете подати заяву на возз’єднання сім’ї, вам слід зробити це якомога швидше і не пізніше, ніж через 3 місяці після того, як вам було надано статус біженця або додаткового захисту в Литві.
Якщо ви не подасте заяву на возз’єднання сім’ї протягом 3 місяців після того, як вам було надано статус біженця або додатковий захист, вам може знадобитися виконати додаткові умови, такі як підтвердження достатнього доходу, наявність постійної адреси та медичного страхування в Литві. У разі, якщо ви не відповідаєте цим критеріям, у возз’єднанні сім’ї може бути відмовлено. Ви можете оскаржити це рішення в судах Литви.
З ким я можу возз'єднатися?
Ваш(а) чоловік/жінка і діти молодше 18 років можуть переїхати проживати до вас. Якщо вашу заяву про возз’єднання сім’ї буде прийнято, вам потрібно організувати та оплатити поїздку членів вашої родини до Литви.
Якщо вам потрібна допомога в цьому процесі, будь ласка, зв’яжіться з Литовським Червоним Хрестом.
В особливих ситуаціях інші близькі члени вашої родини, які жили з вами на батьківщині і які повністю залежать від вас, можуть переїхати проживати до вас у Литву.
Чи можу я подати апеляцію, якщо мою заяву відхилено?
Якщо вашу заяву про возз’єднання сім’ї відхилено, ви маєте право подати апеляцію до Регіонального адміністративного суду. Зверніть увагу, що апеляція повинна бути подана протягом 14 днів після того, як вам було повідомлено рішення про відхилення вашої заяви про возз’єднання сім’ї.
Де я можу знайти допомогу в процесі возз'єднання сім'ї?
Якщо у вас є дозвіл на проживання в Литві, ви можете мати право на безкоштовну юридичну допомогу, що надається державою. Для отримання додаткової інформації про вимоги, необхідні для запиту безкоштовної юридичної допомоги, і про те, як її запитати, будь ласка, відвідайте веб-сайт влади Литви.
Якщо ви не маєте права на безкоштовну юридичну допомогу, що надається державою, ми радимо вам звернутися до нашого партнера, Литовського Червоного Хреста, який, можливо, зможе надати юридичну консультацію у вашому випадку.
У Литві УВКБ ООН надає підтримку національній владі у виконанні нею своїх обов’язків відповідно до міжнародних та європейських стандартів. УВКБ ООН не бере участі у процедурі возз’єднання сімей у Литві. За цю процедуру в Литві відповідає Департамент міграції Міністерства внутрішніх справ.
Мені потрібна допомога у пошуку зниклого члена сім'ї в іншій країні (розшук сім'ї)
Якщо ви проживаєте в Литві, ми радимо вам звернутися до нашого партнера, Литовського Червоного Хреста. Ця організація надає послуги з розшуку сім’ї. Будь ласка, ознайомтеся з її контактними даними нижче:
Литовський Червоний Хрест
- Адреса: Konstitucijos pr. 7A, PC Europa, III a. Vilnius, LT-09307
- Телефон: 📞 +370 652 92 905
- Ел. пошта: 📧 [email protected]
Якщо ви проживаєте за межами Литви, ми рекомендуємо вам відвідати довідковий сайт для країни, в якій ви проживаєте.
Будь ласка, майте на увазі, що УВКБ ООН не надає послуги з розшуку сімей.