Інформація для людей, які залишають Україну

Якщо ви є біженцем з України в Литві, будь ласка, відвідайте веб-сайт уряду Литви, який містить практичну інформацію українською, англійською, російською та литовською мовами. Ви також можете зателефонувати на офіційну лінію довіри Департаменту міграції Литви за адресою +370 5 271 7112 (З понеділка по четвер, з 7.30 до 16.30 і в п’ятницю, з 7.30 до 15.15).

Особи, які прибувають з України, можуть мати право на тимчасовий захист у Литві. Ви можете мати право на тимчасовий захист у Литві, якщо ви є:

  • громадянином України, який раніше проживав в Україні і був змушений покинути країну 24 лютого 2022 року або пізніше
  • громадянином України, який раніше проживав в Україні і тимчасово покинув Україну 24 січня 2022 року або пізніше, і протягом цього часу легально і тимчасово перебував в іншій країні, а потім прибув до Литви до 1 травня 2022 року,
  • іноземцем або особою без громадянства в Україні, яка мала статус біженця або інший статус міжнародного захисту в Україні до 24 лютого 2022 року і тимчасово покинула Україну 24 січня 2022 року або пізніше, і протягом цього часу законно і тимчасово перебувала в іншій країні, а потім прибула до Литви до 1 травня 2022 року,
  • членом сім’ї будь-кого з вищевказаних осіб
  • іноземцем або особою без громадянства, яка постійно і законно проживала в Україні і була змушена покинути країну 24 лютого 2022 року або пізніше, за умови, що ви не зможете безпечно повернутися до своєї країни походження або іншу державу, яка погодиться прийняти вас,
  • іноземцем або особою без громадянства, яка постійно і законно проживала в Україні і тимчасово покинула Україну 24 січня 2022 року або пізніше, і протягом цього часу законно і тимчасово перебувала в іншій країні, а потім прибула до Литви до 1 травня 2022 року.
  • дитиною, яка народилася у будь-якої з перерахованих вище осіб за межами України після 24 лютого 2022 року

Згідно з литовськими правилами, «членами сім’ї» вважаються наступні люди:

  • один із подружжя або партнер
  • неповнолітня дитина, яка не перебуває у шлюбі
  • інші близькі родичі, які проживали в тому ж домогосподарстві і перебували на утриманні будь-кого з перерахованих вище осіб

Ви можете легко подати заяву на надання тимчасового захисту після прибуття до Литви. На веб-сайті Департаменту міграції розміщено список різних офісів, де ви можете зареєструватися (на сторінці натисніть на питання “Як зареєструватися після прибуття в Литву?»). Вам знадобляться документи, що посвідчують особу, або інші документи (наприклад, свідоцтво про народження дитини), а також надати інформацію про те, коли ви покинули Україну.

Рішення про надання тимчасового захисту та видачу посвідки на проживання приймається Міграційним департаментом якомога швидше. Однак на практиці можуть виникнути деякі затримки. До видачі посвідки на проживання вам буде надано реєстраційний документ, який ви можете використовувати для підтвердження свого статусу. Посвідка на проживання, видана на підставі тимчасового захисту, дійсна протягом одного року.

Детальніше про матеріальну та соціальну підтримку читайте на веб-сайті Міністерства соціального забезпечення та праці Литви (доступно українською мовою).

Детальніше про корисні посилання та контакти, пов’язані з працевлаштуванням, міграційними процедурами, психологічною допомогою, освітою та безліччю іншого для українців у Литві, читайте на веб-сайті Литовського Червоного Хреста (сторінка доступна українською, англійською, російською та литовською мовами).

Ви також можете знайти контактні дані інших організацій, які допомагають біженцям із України в різних містах Литви, доступні українською, російською та литовською мовами.

Якщо ви перебуваєте в Польщі, Угорщині, Італії, Словаччині, Румунії чи Болгарії, будь ласка, знайдіть на сайті Digital Blue Dot інформацію про права та послуги, а також про те, де знайти допомогу. Сайт також доступний українською та російською мовами.

Люди, які не мають права на тимчасовий захист

Якщо ви не маєте права на тимчасовий захист, у є можливість подати заяву на надання притулку або залишитися в Литві на інших підставах. Для отримання більш детальної інформації, будь ласка, зверніться на гарячу лінію Департаменту міграції. Тут ви можете дізнатися, як ви можете подати заяву на надання притулку.


<< Назад до головної сторінки Допомоги Литві
>> Виберіть іншу країну на нашій сторінці HELP