آیا شما در خطر اخراج هستید؟

اگر شما در اندونزی هستید و کوشش دارید درخواست پناهندگی بدهید، برگرداندن اجباری شما به وطن خود غیر قانونی است و اگر شما فکر می کنید که شما توسط مقامات  در حال  اخراج اجباری هستید با شماره های زیر تماس حاصل بفرمایید:              📞 0811 8610042 ویا📞 0811 9840 643. 

آیا شما در معرض خطر دستگیری هستید ویا دستگیر شده اید؟

دستگیری و نگه داشتن مردم  به دلیل درخواست پناهندگی غیرقانونی است در اندونزی مردم را می توانند در مراکز مهاجرت و  یا زندان نگهداری کنند.

اگر شما دستگیر شده اید ویا به یکی از این مراکز فرستاده شده اید، می توانید با کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل تماس بگیرید:

📞 0811 8610042 or 📞 0811 9840 643.  

آیا نیاز به ثبت تولد دارید؟

ثبت تولد ثبت رسمی تولد  یک کودک از طریق پروسه اداری یک دولت است و ثبتی است  دائمی و رسمی که نشان دهنده تولد یک نوزاد است که هویت قانونی یک نوزاد را تثبیت می کند و او را با کشور ملیت خود پیوند می دهد.

در اندونزی پناهندگان به صورت خودکار به ثبت تولد و شناسنامه دسترسی ندارند.کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد گاهی قادر است با ارائه اسناد یا نیازهای دیگر به صورت موردی از پناهندگان حمایت کند.با این حال کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد  قادر به یاری محدود است و نمی تواند تضمین کند که دولت اندونزی برای شما شناسنامه صادر خواهد کرد. اگر شما با مشکل ثبت نام تولد فرزند خود و گرفتن شناسنامه روبرو هستید ، لطفا به کمیساریای  عالی پناهندگان سازمان ملل متحد به آدرس زیر ایمیل فرستاده

و یا فرم درخواست موجود در آدرس زیر را پر کنید [email protected]

https://enketo.unhcr.org/fmYrpTgM.

ثبت  تولد موردی مهم است چرا که کودکان را قادر می سازد به حقوق هایی مانند آموزش و مراقبت های بهداشتی دسترسی پیدا کنند.بدون ثبت نام و مستندات تولد، کودکان ممکن است برای اثبات ملیت خود مشکل داشته باشند که آنها را در معرض خطر بی وطن شدن قرار می دهد. ثبت تولد سن کودک را ثابت می کند و کودک را از آسیب پذیر بودن در برابر خطراتی مانند قاچاق، کار کودکان، ازدواج کودکان، فرزندخواندگی غیرقانونی و استثمار جنسی محافظت می کند . ثبت تولد همچنین پیوند خونی بین کودک و والدین را ثابت می کند و از وحدت خانواده محافظت می کند.همچنین می تواند در صورت جدایی خانواده به اتحاد خانوادگی کودک با والدین در آینده کمک کند

آیا به کمک یک وکیل احتیاج دارید؟

اگر مشکل حقوقی دارید، کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد می تواند به شما کمک کند تا با یک وکیل در ارتباط باشید.متاسفانه کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل قادر به پوشش هزینه های این امر نیست و تنها می تواند به شما کمک کند تا کمک های حقوقی مورد نیاز را پیدا کنید.برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس زیر ایمیل بفرستبد:

[email protected]

https://enketo.unhcr.org/fmYrpTgM و یا از طریق فرم با ما تماس حاصل فرمایید:

 


Related information

<< Back to Indonesia homepage
>> Select another country on our Help page