Грошова допомога для біженців віком від 60 років  — Програма УВКБ ООН для підготовки до зимового періоду

З наближенням зими УВКБ ООН, Агентство ООН у справах біженців, зважає на додаткові труднощі, з якими стикаються біженці, а особливо — літні люди. УВКБ ООН пропонує фінансову допомогу строком на три місяці протягом зимового періоду у розмірі 35 000 форинтів на місяць (вся сума виплачується одноразово у розмірі 105 000 форинтів) біженцям та іншим особам віком від 60 років, які перебувають під опікою УВКБ ООН. Ця програма спрямована на зменшення ризиків у сфері соціального захисту та задоволення підвищених потреб, що виникають у період з грудня по лютий.

Прийняття заявок на участь завершилося 10 листопада 2023 р.

Якщо ви вже подали заявку, незабаром ви отримаєте повідомлення з докладною інформацією про особисту реєстрацію, навіть якщо ви ще не отримали SMS-повідомлення.

Прийняття заявок завершиться 10 листопада або після отримання нами 500 заявок. Особиста реєстрація запланована на листопад 2023 року, а одноразова виплата буде здійснена у грудні 2023 року. Точні дати будуть повідомлені вам після подання онлайн-заявки.

Вся гуманітарна допомога безкоштовна!

УВКБ ООН та інші гуманітарні організації пропонують допомогу і фінансову підтримку виключно через свої офіційні канали, а не через банки або приватних осіб. Вони ніколи не вимагають грошей, комісійних або будь-якої іншої винагороди.

Злочинці часто створюють підроблені сайти, щоб викрасти ваші гроші та дані. Перш ніж подати заявку, перевірте, чи розміщена пропозиція на сайті www.help.unhcr.org/hungary.

 1  Упевніться, що ви маєте право на участь у програмі

Ви можете претендувати на участь у цій програмі, якщо ви відповідаєте всім перерахованим нижче критеріям:

 • Ви є особою, яка отримала статус тимчасового захисту або подала заяву на отримання тимчасового захисту, шукачем притулку, бенефіціаром міжнародного захисту (зі статусом біженця або особи, яка потребує додаткового захисту), особою, визнаною особою без громадянства, чи особою, яка подала заяву про надання статусу особи без громадянства, або особою, яка має право на гуманітарний захист (толероване перебування).
 • Вам виповнилося 60 років (станом на 31 грудня 2023 року).
 • Ви зараз проживаєте в Угорщині.
 • Ви маєте дійсний закордонний / біометричний паспорт або інший дійсний офіційний документ, що посвідчує особу.

Зважаючи на угоду про регіональну співпрацю з МФЧХ, яка передбачає надання грошової допомоги тим, хто її потребує, без дублювання, УВКБ ООН повідомляє, що особи, які отримали допомогу для підготовки до зимового періоду від МФЧХ, не зможуть отримати таку ж допомогу від УВКБ ООН. При цьому такі особи все ще можуть претендувати на інші види допомоги. (Оновлено 20 / 12 / 2023)

2 Подайте заявку

Прийняття заявок на участь завершилося 10 листопада 2023 р.

Якщо ви вже подали заявку, незабаром ви отримаєте повідомлення з докладною інформацією про особисту реєстрацію, навіть якщо ви ще не отримали SMS-повідомлення.

3 Очікуйте на повідомлення

УВКБ ООН розгляне вашу заявку, щоб визначити, чи маєте ви право на отримання допомоги. Якщо ви відповідатимете вимогам, ви отримаєте SMS-повідомлення або повідомлення у Viber з докладною інформацією про особисту реєстрацію. Наразі реєстрація можлива у Будапешті, Дьйорі, Ніредьгазі та Дебрецені. Інші міста можуть бути додані в разі потреби. Ви будете автоматично скеровані до найближчого до вашого місця проживання пункту реєстрації, який ви можете змінити, зателефонувавши на «гарячу лінію»  УВКБ ООН.

Якщо з якихось причин УВКБ ООН дійде висновку, що ви не маєте права на участь у програмі, ви також отримаєте відповідне SMS-повідомлення або повідомлення у Viber.

4 Пройдіть особисту реєстрацію

Повідомлення буде містити інформацію про те, де і коли УВКБ ООН запросить вас зареєструватися для участі в програмі. Під час реєстрації УВКБ ООН перевірить ваші документи, зніме ваші відбитки пальців і сфотографує вас. Ця інформація безпечно зберігатиметься в наших системах та ніколи не передаватиметься третім особам.

Не забудьте взяти з собою такі документи:

 • Паспорт, посвідчення особи або будь-який інший документ, який може підтвердити вашу особу.
 • Документ, що підтверджує ваш статус захисту в Угорщині. Допускається будь-який з таких документів:
  • Посвідка на проживання для осіб, які отримали тимчасовий захист («пластикова картка»)
  • Посвідка на проживання для осіб, які подали заяву на отримання тимчасового захисту (гуманітарна посвідка на проживання, «ламінована картка»)
  • Посвідка на проживання для шукачів притулку
  • Посвідка для осіб, які отримали статус біженця
  • Посвідка для осіб, які потребують додаткового захисту
  • Посвідка на проживання для осіб без громадянства (гуманітарна посвідка на проживання)
  • Посвідка на тимчасове проживання, що надається заявникам на отримання статусу особи без громадянства, або будь-який інший документ, що підтверджує подачу заяви на отримання статусу особи без громадянства
  • Посвідка на проживання для осіб, які отримали гуманітарний захист (толероване перебування)

5 Отримайте грошову допомогу через Western Union

Після успішної реєстрації кошти будуть надіслані до Western Union — фінансової компанії, яка здійснює грошові перекази подібно до банку. Коли кошти надійдуть, ви отримаєте код доступу в SMS-повідомленні або у повідомленні Viber. З цим кодом і дійсним документом, що посвідчує особу, ви можете відвідати будь-яке відділення Western Union в Угорщині, щоб забрати грошові кошти. Зверніть увагу, що ви можете самостійно забрати кошти у відділенні Western Union тільки протягом 15 днів після отримання повідомлення з кодом.

Найближче відділення Western Union можна знайти тут.

Якщо ви отримали повідомлення від УВКБ ООН про те, що вам потрібно отримати кошти у відділенні Western Union, будь ласка, зверніть увагу на те, що ви маєте зробити це до кінця робочого дня 03 січня 2024 року. Якщо у вас виникли технічні труднощі або питання, скористайтеся каналами для подання скарг та зворотного зв’язку, вказаними на цьому вебсайті.

Допомога та додаткова інформація

Отримати додаткову інформацію, а також залишити відгук чи скаргу можна за телефоном «гарячої лінії» УВКБ ООН +36 80 984 583​ (з понеділка по п’ятницю, 08:00—17:00) українською, російською, угорською або англійською мовою. Ви також можете надіслати електронного листа на адресу: [email protected].

Повідомляйте про неправомірні дії

Якщо ви стали свідком або постраждали від неприйнятної поведінки працівників гуманітарних організацій (наприклад, прохань про будь-які послуги, в тому числі сексуального характеру, в обмін на допомогу або підтримку), ви можете повідомити про це будь-якого працівника УВКБ ООН, зателефонувати на «гарячу лінію» УВКБ ООН (+36 80 984 583) або надіслати листа на захищену адресу електронної пошти [email protected]. Повідомлення про побоювання, підозрілі випадки або інциденти не позначаться на ваших правах або доступі до гуманітарної допомоги.