Безпечний пошук житла в інтернеті

Найвищим пріоритетом під час пошуку переміщеною особою житла в Угорщині є особиста безпека. На жаль, деякі власники житла намагаються експлуатувати біженців в обмін на житло. Щоб залишатися в безпеці, скористайтеся нашими порадами!

Як безпечно зв’язатися з власниками житла

Ніколи не передавайте певну особисту інформацію про себе, зокрема, точне поточне місцезнаходження, фото паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, а також особисті фотографії. Також не варто ділитися такою особистою інформацією в соціальних мережах, коли публікуєте запити про пошук житла.

Розгляньте можливість провести відеодзвінок з господарем або, принаймні, поцікавитися подробицями проживання. Це допоможе вам краще зрозуміти умови проживання, що знаходиться поруч, а також хто ще буде проживати з вами. Попросіть якомога детальніші фотографії житла та району, якщо це можливо.

Під час телефонної розмови з потенційним господарем ви можете поставити кілька запитань, які допоможуть забезпечити вашу безпеку та зрозуміти всі умови:

  • Яке повне ім’я господаря?
  • Чи дозволене проживання з домашніми тваринами (у відповідних випадках)? Обов’язково повідомте господарю, які домашні улюбленці приїхали з вами та скільки їх.
  • Чи дозволене проживання з дітьми (у відповідних випадках)? Повідомте господарю, скільки у вас дітей, їхній вік, а також чи мають вони будь-які особливі потреби.
  • Якщо господар запропонував допомогти з транспортом, чи може він привезти вас на місце призначення? Чи вимагається оплата (одразу або пізніше)?
  • Чи є місце, де ви зможете припаркувати свій автомобіль (у відповідних випадках)?
  • Чи очікується, що ви будете надавати послуги (наприклад, допомагати по господарству, прибирати тощо) в обмін на проживання?

Заходи безпеки перед зустріччю з власниками житла

Щоб забезпечити свою безпеку, рекомендуємо вжити таких заходів.

Перевірте житло та його околиці на Картах Google, використовуючи функцію перегляду вулиць. Це дасть вам краще уявлення про місцевість і допоможе виявити будь-які потенційні небезпеки.

Поділіться посиланням на інформацію про житло з друзями або членами родини, але не публікуйте його в соціальних мережах. Так ви зможете отримати сторонню думку та вам буде до кого звернутися в разі надзвичайної ситуації.

Ознайомтеся з пропозиціями житла поблизу. Якщо пропонована ціна на житло значно нижча порівняно з аналогічними пропозиціями, ймовірно, мова йде про шахрайство.

Запитайте про можливі способи оплати оренди. Ставтеся з підозрою, якщо вас просять внести гарантійний депозит готівкою (наприклад, через Western Union або MoneyGram). Такі перекази неможливо відстежити, і ви не зможете повернути гроші, якщо вас ошукали.

Як розпізнавати ризиковані пропозиції житла

Зверніть увагу на тривожні сигнали, які вказують на те, що пропозиція не є законною або безпечною. Якщо ви зіткнулися з такою ситуацією, краще відхилити пропозицію і пошукати альтернативне житло.

Господар просить віддати йому ваші документи, що посвідчують особу, або ваші особисті речі.

Господар вказує в оголошенні, що надає житло виключно жінкам або неповнолітнім.

Господар просить вас піти з ним на побачення або здійснити дії сексуального характеру в обмін на проживання.

Господар просить вас про послуги (наприклад, доглядати за дітьми або виконувати хатні обов’язки) в обмін на проживання.

Господар відмовляється надати фотографії або відео житла, або матеріали, якими він ділиться, здаються несправжніми чи підозрілими.

Людина, яка вас зустрічає, не є тією людиною, з якою ви спілкувалися раніше.

Господар підганяє вас з прийняттям рішення.

Після телефонної розмови з господарем у вас виникли сумніви щодо його щирих намірів.

Де шукати житло

Хоча жодну онлайн-платформу не можна вважати повністю безпечною, спеціальні сайти для пошуку житла, як правило, є безпечнішими, ніж Facebook та інші соціальні мережі. Якщо ви шукаєте житло на час перебування в Угорщині, УВКБ ООН зібрало кілька корисних порад та організацій, які можуть вам допомогти.

Куди звернутися по допомогу у разі експлуатації

Якщо ви відчуваєте, що у місці, в якому ви проживаєте або плануєте проживати, ви або ваша родина знаходитеся в небезпеці або зазнали експлуатації, зверніться по допомогу. Ознайомтеся з переліком організацій, які можуть допомогти вам у таких ситуаціях.

В цих матеріалах використано інформацію, зібрану групою онлайн-допомоги біженцям Segítségnyújtás MOST та опубліковану в групі Segítségnyújtás (Ukrajna,Kárpátalja) y Facebook.


Пов’язана інформація

<< Повернутися на домашню сторінку Угорщини

>> Виберіть іншу країну на нашій сторінці довідки