Найпоширеніші запитання та відповіді

⚖️ Юридичні запитання та відповіді

👩‍⚕️ Питання та відповіді на медичні послуги

🤰🤱 Вагітність / догляд за дитиною

⚰️ Питання та відповіді про процедуру у випадку смерті члена сім’ї в Угорщині

🚌 Часті запитання: Пересування Угорщиною та Європою

🐶 Запитання та відповіді щодо тварин

❗️ Продовження терміну дії посвідок на перебування з метою тимчасового захисту ❗️

Повідомляємо, що після того, як тимчасовий захист був продовжений на території всього Європейського Союзу ще на один рік (до 4 березня 2024 року), уряд Угорщини продовжив термін дії посвідок на проживання на підставі тимчасового захисту до 4 березня 2024 року.

Що це означає для мене, якщо я маю тимчасовий захист?
Це означає, що ваша карта посвідки на проживання тепер дійсна до 4 березня 2024 року, всупереч даті, яка фізично вказана на карті (4 березня 2023 року).

Що я повинен зробити в цей момент?
За інформацією Національного Генерального Управління у Справах Іноземців (NDGAP), наразі вам не потрібно вживати жодних заходів. Термін дії пластикової карти був продовжений згідно з законом. Будь ласка, слідкуйте за додатковою інформацією на сайті NDGAP.

У випадку, якщо хтось запитає про дійсність вашої посвідки на проживання, наприклад, ваш роботодавець або будь-які постачальники послуг (з охорони здоров’я, освіти), будь ласка, повідомте їм про продовження терміну дії і продемонструйте їм закон, який гарантує, що пластикова карта дійсна до 4 березня 2024 року.

На яке саме положення закону я можу послатися, якщо дійсність мого дозволу на перебування буде поставлена під сумнів?
▸ Новим законом є постанова уряду 58/2023 від 28 лютого 2023 року, однак, це лише поправка до постанови уряду 86/2022 від 7 березня 2022 року, яка запровадила форму тимчасового захисту ЄС.
▸ Отже, правильним юридичним посиланням є розділ 5(3) постанови уряду 86/2022 від 7 березня 2022 року. Угорською мовою, за посиланням: 86/2022. (III. 7.) Korm. rendelet 5. § (3) bekezdés.

Якщо у вас є додаткові запитання або вам потрібна допомога, будь ласка, зателефонуйте на нашу безкоштовну лінію допомоги біженцям за номером +36 80 984 583 або напишіть нам на [email protected].

Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) здійснює регулярний моніторинг ситуації щодо біженців з України в Угорщині. Протягом останніх тижнів ми спостерігаємо велику кількість запитань щодо статусу тимчасового захисту в Угорщині і хотіли б надати деякі роз’яснення у зв’язку з цим. Нижче ви знайдете відповіді на ці питання. Ми будемо продовжувати відслідковувати ситуацію та надавати актуальну інформацію для біженців. Звертаємо Вашу увагу, що наведені нижче відповіді базуються на інформації, опублікованій Європейським Союзом (https://eu-solidarity-ukraine.ec.europa.eu/information-people-fleeing-war-ukraine_uk).

Я маю статус тимчасового захисту, але незабаром хочу повернутися в Україну. Чи втрачу я свої права в ЄС?

Якщо Вам необхідно повернутися в Україну з певних причин на короткий час, наприклад, для відвідування сім’ї, збору документів або для інших справ, Ви не втратите свій статус тимчасового захисту. Будь-який короткий візит в Україну не повинен розглядатися країнами ЄС як рішення про добровільне повернення до закінчення терміну дії тимчасового захисту. Це означає, що коротка поїздка назад в Україну не повинна призводити до анулювання дозволу на перебування і втрати прав, пов’язаних зі статусом.

Зараз я маю тимчасовий захист в ЄС і хочу повернутися в Україну. Що станеться з моїми правами в ЄС? Чи зможу я повернутися в ЄС і користуватися тимчасовим захистом?

У разі добровільного повернення в Україну, тобто, якщо Ви повернетеся в Україну і плануєте там залишитися, країна, в якій Ви користуєтеся тимчасовим захистом, може анулювати виданий Вам дозвіл на проживання і припинити забезпечення прав, пов’язаних з тимчасовим захистом. Якщо Ви побоюєтеся, що Ваш дозвіл на проживання може бути анульований, радимо Вам звернутися до органу з питань надання притулку в Угорщині (Національне управління поліції у справах іноземців) для отримання додаткової інформації.

Я маю статус тимчасового захисту в одній країні ЄС, але хочу переїхати в іншу країну, оскільки отримав пропозицію про роботу (або маю інші причини для цього). Країна, куди я хочу переїхати, відмовляє мені в наданні тимчасового захисту, оскільки я вже зареєстрований в іншому місці. Що мені робити?

Ви можете вільно вибирати країну ЄС, в якій Ви хочете користуватися тимчасовим захистом, однак, важливо знати, що Ви можете користуватися тимчасовим захистом ТІЛЬКИ в одній країні-члені ЄС одночасно. Тому, якщо Ви зареєстровані в одній країні ЄС і переїжджаєте в іншу, країна, куди Ви переїжджаєте, повинна надати Вам всі права, передбачені статусом тимчасового захисту, в тому числі зареєструвати Вас і видати Вам дозвіл на проживання. Паралельно з цим, дозвіл на проживання і права, що випливають з нього, будуть анульовані в першій країні. Тому, якщо Ви вирішили переїхати з однієї країни-члена ЄС в іншу, Ви повинні повідомити владу країни, в якій Ви зараз зареєстровані (перша країна) і користуєтеся тимчасовим захистом, про своє рішення. Будь ласка, зверніть увагу, що Агентство ООН у справах біженців в Угорщині не може надавати консультації щодо тимчасового захисту в інших країнах ЄС. Ми рекомендуємо Вам шукати інформацію про тимчасовий захист в країні призначення, і якщо Вам потрібна допомога, звертатися до неурядових організацій в цій країні, які займаються питаннями міграції / притулку.

Як я можу отримати фінансову допомогу?

Після отримання статусу тимчасового захисту (пластикової картки) Ви можете подати заяву на отримання щомісячної допомоги у розмірі 22 800 форинтів на місяць на дорослого та 13 700 форинтів на дитину.
Для цього Вам необхідно особисто з’явитися до відділу праці (“foglalkoztatási osztály” угорською мовою) Урядового офісу (як правило, належить до місцевої/районної державної адміністрації, “járási/kerületi hivatal”), який обслуговує район Вашої адреси.
Щоб подати заяву на отримання допомоги на дітей, зверніть увагу, що Вам, можливо, доведеться звернутися до відділу підтримки сім’ї (“családtámogatási osztály”) Державного управління.
Для отримання допомоги необхідно з’являтися в Урядовий офіс до кінця кожного місяця. Якщо у Вас є дитина віком до 6 років, Ви не зобов’язані брати її з собою в Урядовий офіс для призначення допомоги на неї. Якщо дитина старше 6 років і молодше 18 років, Ви можете з’явитися в Урядовий офіс замість неї, як її батько або мати.
Зверніть увагу, що для того, щоб мати право на отримання допомоги, Ви повинні бути зареєстровані в Урядовому центрі зайнятості як шукач роботи. Ви маєте право на цю фінансову підтримку тільки до тих пір, поки Ви є безробітним, доглядаєте за дитиною до досягнення нею 3-річного віку або не можете отримувати пенсію. Якщо після закінчення 45 днів після першої виплати Урядовий офіс запропонує Вам відповідну роботу, а Ви не приймете її, то Ви також не матимете права на отримання допомоги на прожиття.
Це не стосується допомоги по догляду за дітьми, яку Ви будете продовжувати отримувати незалежно від Вашого статусу працевлаштування.

Чи знаєте Ви? Якщо Ви біженець з України, Ваші діти можуть мати право на безкоштовне харчування в дитячому садочку чи школі!

 • Якщо Ви заявник чи власник статусу Тимчасового Захисту, або Ви маєте угорське громадянство, раніше проживали в Україні й доглядаєте за неповнолітньою дитиною, Ваша дитина має право на безкоштовне харчування в яслах, дитячому садку чи школі протягом щонайменше 6 місяців.
 • На перші 6 місяців Вам лише потрібно подати запит на безкоштовне харчування як біженець з України, пред’явивши документи заявника чи власника статусу Тимчасового Захисту (або, якщо Ви є громадянином Угорщини, підтвердження Вашого попереднього проживання в Україні). Будь ласка, зверніться до ясел, дитячого садочка чи школи, що відвідує Ваша дитина, щоб дізнатися більше про те, як подати заявку на безкоштовне харчування. Зазвичай запит потрібно подати або безпосередньо до ясел, дитячого садка чи школи, або ж до місцевого муніципалітету.
 • Якщо термін 6 місяців безкоштовного харчування вже минув, Ваша дитина має право на безкоштовне харчування у тому разі, якщо дохід Вашої родини не перевищує 200 564 угорських форинтів на місяць на одну особу (включно з дорослими та дітьми у Вашій родині).
 • Будь ласка, проконсультуйтеся з адміністрацією ясел, дитячого садка або школи щодо продовження терміну безкоштовного харчування Вашої дитини. Вам потрібно буде подати запит або до ясел, дитячого садка чи школи, або до місцевого муніципалітету. У цьому випадку Вам потрібно буде заповнити форму: український переклад форми дивіться, а інформацію про розрахунок Вашого доходу – тут. Важливо: будь ласка, заповніть форму, яку Ви отримаєте від дитячого садка/школи/муніципалітету, угорською мовою та скористайтесь перекладом наданим вище, аби Вам допомогти.
 • Якщо у Вас виникли додаткові запитання або труднощі щодо запиту на безкоштовне харчування, Ви можете звернутися на нашу гарячу лінію: +36 80 984 583

Куди я можу звернутися за допомогою якщо я маю додаткові запитання?

Якщо Вам потрібна безкоштовна правова допомога та консультації в Угорщині, будь ласка, звертайтеся до Угорського Гельсінського комітету (HHC). Його контактні дані наведені нижче:
Електронна пошта: [email protected]
Телефон: +361 321 4323 / +361 321 4327 / +361 321 414 (понеділок/четвер 10.00-18.00, вівторок 10.00-17.00), сторінка у Facebook: https://www.facebook.com/helsinkibizottsag/
Посилання на чат у Facebook: m.me/helsinkibizottsag

Для працівників охорони здоров’я, які приїжджають з України. Я є бенефіціаром ТЗ або громадянином Угорщини, який раніше проживав в Україні та має визнану державою медичну освіту, видану в Україні. Чи можу я працювати в угорському закладі охорони здоров’я?

Так, бенефіціари ТЗ та громадяни Угорщини, які раніше проживали в Україні і мають визнану державою кваліфікацію лікаря, видану в Україні, можуть розпочати надання медичних послуг в Угорщині до офіційного визнання їхньої професійної кваліфікації. Однак процедуру визнання необхідно розпочати. До її завершення медичні працівники можуть працювати під наглядом уповноваженого медичного працівника, який має право на практику в Угорщині.

Закон: Government decree 121/2022 of 28 March

Питання та відповіді на медичні послуги

Якщо Ви маєте тимчасовий захист в Угорщині, або якщо Ви є заявником на отримання тимчасового захисту, Ви маєте право на послуги, зазначені нижче, на підставі законодавства ЄС та національного законодавства. Будь ласка, зверніть увагу, що положення не містять жодних обмежень щодо строків, і що послуги, згадані нижче, є безоплатними.

Агентство ООН у справах біженців (УВКБ ООН) зібрало найпоширеніші запитання щодо медичного обслуговування в Угорщині для біженців та на основі законодавства та загальнодоступної інформації підготувало наступні відповіді:

Де і як знайти лікаря в Угорщині?

В іноземній системі пошук потрібного лікаря у Вашій місцевості може бути складним процесом, тому ми зібрали кілька основних інструкцій, яких слід дотримуватися, якщо Ви шукаєте медичної допомоги.

Ви в екстреній ситуації?

Якщо Вам терміново потрібна медична допомога або Ви потрапили в надзвичайну ситуацію, зверніться за безкоштовними номерами екстреного виклику в Угорщині.
▸ Загальний номер служби невідкладної допомоги: 112
▸ Швидка медична допомога: 104
▸ Поліція: 107
▸ Пожежна служба: 105

На які медичні послуги та послуги з охорони здоров’я я маю право в Угорщині, якщо в мене є Тимчасовий Захист?

Можливо, Ви би хотіли знати, до яких медичних послуг Ви можете отримати доступ в Угорщині, якщо у Вас є Тимчасовий Захист. Для довідки, нижче наведено перелік Ваших прав.

Посилання на різні види медичних послуг, які доступні для заявників на статус Тимчасового Захисту, власників статусу Тимчасового Захисту та шукачів притулку:

а) догляд лікаря загальної практики;
б) обстеження, лікування, а також медикаменти й перев’язувальні засоби, що використовуються під час догляду як частина амбулаторної спеціальної допомоги, що надається у разі невідкладної необхідності;
в) стаціонарна допомога, що надається у разі невідкладної необхідності, а також лікування за призначенням лікаря – в тому числі хірургічні втручання, а також медичні матеріали та протези, що при цьому використовуються – медичне обслуговування, ліки, перев’язувальні матеріали та харчування, необхідні для лікування;
г) після амбулаторної спеціалізованої допомоги або стаціонарного лікування та до моменту одужання або стабілізації стану;
ґ) інші медичні засоби за призначенням лікаря, включно з їхнім ремонтуванням;
д) невідкладна стоматологічна допомога та лікування, направлене на збереження зубів, забезпечення лікування пацієнтів за найнижчою категорією відшкодування;
е) догляд за вагітністю та материнством, або забезпечення втручання, спрямованого на переривання вагітності, за умов, визначених Законом про охорону життя плоду;
є) обов’язкові вікові щеплення.
ж) Спеціалізована онкологічна допомога, інші обстеження та медичне лікування в межах догляду за пацієнтами з хронічними захворюваннями, а також з метою покращення стану, підтримки стану або забезпечення фармацевтичними засобами, які можуть бути використані для полегшення болю.

Закон: Council Directive 2001/55/EC of 20 July 2001

301/2007. (XI.9.) Government Decree on the implementation of the law LXXX of 2007 on the right to asylum § 26- § 28

На які медичні послуги я маю право в Угорщині, якщо я є громадянином України без Тимчасового Захисту та соціального страхування?

Громадяни України без TAJ-карти (номера соціального страхування) та без ТЗ також мають право на медичне обслуговування

а) У разі гострого захворювання та нагальної потреби в медичній допомозі (необхідне медичне та спеціалізоване лікування, забезпечення ліками, лікарняна та реабілітаційна допомога, медичні засоби, їхня термінова заміна або ремонтування) у абсолютно необхідному обсязі можуть вимагати її від угорської державної служби охорони здоров’я або органу соціального захисту населення на підставі проїзного документа (паспорта тощо);
б) Мають право на ці переваги безкоштовно/субсидовано у тому ж обсязі, що й застрахований громадянин.
в) Громадянин України, який має право на безоплатну допомогу, має також право на необхідні для забезпечення цієї допомоги медикаменти, тобто на рецепт ліків. У цьому випадку ліки мають бути замовлені (виписані) з тією ж субсидією, що й у випадку застрахованого громадянина Угорщини (згідно з договором). В інших випадках (послуги, якими не можна скористатися безоплатно), рецепт на ліки може бути виписаний за повну вартість без субсидії.
г) Безкоштовна допомога може бути надана в усіх фінансованих державою установах, тобто державних, муніципальних та церковних медичних установах (хірургія, спеціалізована хірургія, лікарня, клініка, інститут тощо).
ґ) Спеціалізована онкологічна допомога, інші обстеження та медичне лікування в межах догляду за пацієнтами з хронічними захворюваннями, а також з метою покращення стану, підтримки стану або забезпечення фармацевтичними засобами, які можуть бути використані для полегшення болю.

Закон: 7/1964. (VIII. 30.) MüM (Ministry of Labor) decree

Я громадянин/ка Угорщини, проживав/ла в Україні та переїхав/ла до Угорщини після 24 лютого 2022 року. На які медичні послуги та послуги з охорони здоров’я я маю право в Угорщині?

Якщо Ви є громадянином Угорщини з України (прибули до Угорщини після 24 лютого 2022 року), Ви маєте право на таке ж медичне обслуговування, що й особи, які мають Тимчасовий Захист.

Закон: 9/2022 (III.11) Individual instruction of the Minister of Human Resources on the health care of persons arriving from Ukraine

Я громадянин/ка третьої країни, який проживав/ла в Україні до 24 лютого 2022 року. Чи маю я право на безкоштовне медичне обслуговування? 

Так. Громадяни третіх країн, які легально проживали в Україні до 24 лютого 2022 року, будуть прирівняні до власників статусу тимчасового захисту.

Закон: 9/2022 (III.11) Individual instruction of the Minister of Human Resources on the health care of persons arriving from Ukraine

Де і як знайти лікаря в Угорщині?

Якщо ви не перебуваєте в екстреній ситуації, але хочете отримати доступ до медичної допомоги, будь ласка, виконайте наведені нижче дії.

Особа, яка вимушено виїхала з України, може користуватися медичними послугами, що входять до обсягу первинної медичної допомоги, в тому числі первинної медичної допомоги за викликом, в рамках допомоги, що надається органом місцевого самоврядування за місцем проживання.

Першим кроком до угорської системи охорони здоров’я є запис на прийом до лікаря загальної практики, призначеного за місцем Вашого проживання. Для будь-якого подальшого спеціального лікування, окрім екстреної допомоги, Вам знадобиться призначення від лікаря загальної практики, який також може порадити Вам, де отримати відповідні медичні послуги.

Як знайти лікаря загальної практики за місцем проживання?  

Ви можете знайти потрібного лікаря загальної практики на основі вашої адреси за наведеним нижче посиланням/інструментом, ви можете відфільтрувати на основі вашого округу/району (якщо ви перебуваєте в Будапешті), і ви побачите доступних лікарів загальної практики у вашому регіоні. Відшукавши потрібного лікаря, Ви можете знайти контактні дані та адресу у файлі. У деяких багатоквартирних будинках біля під’їзду є дошка оголошень, де Ви можете знайти ім’я, адресу та години прийому місцевого лікаря загальної практики.

Для отримання додаткової інформації ви можете звернутися до наступного веб-сайту, однак він доступний лише угорською мовою: http://neak.gov.hu/felso_menu/lakossagnak/szerzodott_szolgaltatok. На веб-сайті ви можете завантажити таблиці у форматі Excel. Ви можете відфільтрувати файл, шукаючи свій поштовий індекс (нижче наведені прямі посилання на таблиці, які можна завантажити):

Які травми/ситуації вважаються надзвичайними?

Загрозливі для життя стани та захворювання, які підпадають під визначення невідкладної допомоги, можуть включати, серед іншого, наступні:

 1. Кровотеча (зовнішня або внутрішня), яка загрожує життю або пов’язана з ризиком незворотної шкоди здоров’ю;
 2. Стани з тимчасовою зупинкою кровообігу та/або дихання (наприклад, емболія, непритомність, задуха, небезпечні для життя порушення серцевого ритму);
 3. Загрозливі для життя ендокринні та метаболічні стани;
 4. Захворювання, пов’язані з ризиком здавлення центральної нервової системи (наприклад, набряк мозку, головний біль, запаморочення, пухлина, запалення, порушення розвитку, травма);
 5. Непритомні стани;
 6. Епілепсія та інші симптоматичні напади;
 7. Раптові порушення зору, втрата зору, червоні очі, пошкодження очей;
 8. Сепсис (інфікування кровотоку);
 9. Судинні катастрофи з ризиком смертності або серйозних ускладнень;
 10. Акушерські стани/ускладнення (пологи, передчасні пологи, відшарування плаценти, тяжкий токсикоз вагітних, догляд за новонародженим після токсикозу вагітних, гостра гінекологічна кровотеча);
 11. Передшокові та шокові стани, небезпечні для життя алергічні та анафілактичні стани;
 12. Гостра дихальна недостатність, звуження дихальних шляхів;
 13. Отруєння;
 14. Гострі абдомінальні стани (наприклад, кишкова непрохідність, апендицит, перфорація, позаматкова вагітність, розрив кісти яєчника тощо);
 15. Тяжкі опіки;
 16. Первинна обробка ран;
 17. Гостра травма (наприклад, переломи, поранення);
 18. Відкриті переломи та травми, пов’язані з пораненнями;
 19. Ураження електричним струмом, електротравма;
 20. Тепло-холодові ураження;
 21. Тяжкі гострі променеві ураження та променева хвороба;
 22. Спроба і намір покінчити життя самогубством, стан безпосередньої небезпеки, пов’язаний з психічною кризою;
 23. Гострі психічні розлади, психози;
 24. Інфекційні захворювання, які самі по собі або через свої ускладнення викликають стан, що загрожує життю.

Закон: 52/2006. (XII. 28.) Ministry of Health decree on certain health services falling within the scope of urgent need

Як я можу поговорити з лікарем, якщо я не розмовляю жодною мовою, окрім української/російської?

У разі виникнення мовного бар’єру під час отримання медичної допомоги можна скористатися послугами перекладача за телефоном 1812. Перекладачі працюють з 8:00 до 18:00 з понеділка по п’ятницю. Будь ласка, зверніть увагу, що вони допомагають лише в перекладі і не можуть/не надають консультацій з питань охорони здоров’я.

Закон: 9/2022 (III.11) Individual instruction of the Minister of Human Resources on the health care of persons arriving from Ukraine

Як я можу поговорити з україномовним/російськомовним лікарем? Чи існує українська лінія охорони здоров’я? Як знайти спеціалізованого лікаря?

Страхова компанія “NN” у співпраці з Teladoc Hungary Tanácsadó és Szolgáltató Kft. запустила гарячу лінію. На дзвінки відповідає україномовний оператор, який надає інформацію про те, як ті, хто цього потребує, можуть отримати доступ до медичної допомоги в Угорщині.

По телефону пацієнти можуть назвати своє ім’я, номер телефону та запитання/симптоми оператору, який передасть інформацію відповідному спеціалізованому лікарю, що володіє українською/російською мовами. Лікар передзвонить пацієнту.

З яких питань можна отримати інформацію?

– Про медичні послуги, доступні в Угорщині, умови користування ними,

– Про питання, пов’язані з хворобою, лікуванням та збереженням здоров’я,

– про застосування, побічні ефекти та замінність ліків,

– про невідкладну медичну, педіатричну та стоматологічну допомогу,

– про роботу аптек за викликом,

– про доступність закладів охорони здоров’я.

Години роботи: з 8.00 до 20.00 з понеділка по неділю

+36 80 44 20 20

+36 1 998 0558

https://www.nn.hu/ua-healthline

Чи надається стоматологічна допомога безкоштовно?

Також покривається невідкладна стоматологічна допомога, а наведені нижче види лікування вважаються невідкладними і покриваються для осіб, які втікають з України (заявники на отримання статусу Тимчасового Захисту, власники статусу Тимчасового Захисту, громадяни третіх країн та українсько-угорські громадяни з подвійним громадянством).

Втручання в рамках невідкладної стоматологічної допомоги:

 1. Первинне лікування нещодавніх випадкових травм зубів (реплантація, шинування, медикаментозне бондингування, видалення);
 2. Гострі одонтогенні запалення (трепанація, видалення);
 3. Розтин одонтогенного абсцесу;
 4. Видалення стороннього тіла, що перешкоджає ковтанню та/або диханню;
 5. Медикаментозне лікування гострих запальних захворювань слизової оболонки порожнини рота і губ;
 6. Вправлення гострого вивиху нижньої щелепи;
 7. Заспокоєння свіжого перелому щелепної кістки;
 8. Зняття невралгічного нападу трійчастого нерва за допомогою місцевої анестезії;
 9. Зупинка кровотечі в ротовій порожнині або навколо порожнини рота будь-якого походження (тампон, закриваюча пов’язка, місцеве застосування препаратів, що підвищують згортання крові, накладання швів).

Закон: 48/1997. (XII. 17.) Ministry of Public Health decree on dental care available within the framework of compulsory health insurance, Annex No. 2

9/2022 (III.11) Individual instruction of the Minister of Human Resources on the health care of persons arriving from Ukraine

Де знайти допоміжну інформацію про діабет? 

Diabhelp був створений як частина фонду Diabryň, щоб допомогти людям з діабетом 1 типу з України отримати інсулін та догляд в Угорщині. Інша мета сайту – полегшити роботу лікарів з виписування рецептів, а аптекам – з видачі призначеного інсуліну та діабетичних пристроїв.

Сайт доступний угорською та українською мовами. https://diabhelp.hu/ 

Чи покривається і чи є безкоштовним лікування онкології та інших хронічних захворювань? 

Власники статусу тимчасового захисту та особи, які подали заяву про надання статусу Тимчасового Захисту, мають право на онкологічну допомогу, інші обстеження та лікування в рамках догляду за іншими хронічними пацієнтами, а також на поліпшення стану, підтримання стану або фармацевтичні препарати, які можуть бути використані для полегшення больових відчуттів. 

Закон: 9/2022 (III.11) Individual instruction of the Minister of Human Resources on the health care of persons arriving from Ukraine

Вагітність / догляд за дитиною

Чи маю я право на безкоштовну медичну допомогу як вагітна жінка?

Так, якщо Ви є заявником про надання тимчасового захисту або особою, якій надано тимчасовий захист, або громадянином Угорщини, який раніше проживав в Україні, Ви маєте доступ до широкого спектру безкоштовних медичних послуг, в тому числі до послуг акушера-гінеколога.

Відповідальний медичний працівник призначається на основі вашого місця проживання/адреси і пропонує наступні послуги:

 • обстеження вагітних жінок на інфекційні захворювання,
 • догляд за вагітними жінками з гострими захворюваннями,
 • забезпечення медичної допомоги хронічно хворим вагітним жінкам,
 • надання консультацій/планів для вагітних жінок, які потребують особливого догляду,
 • базове забезпечення догляду за вагітними,
 • надання направлення до пологового відділення,
 • консультування у разі виникнення інших критичних проблем зі здоров’ям.

Щоб скористатися підтримкою патронажної медсестри для вагітних “védőnő”, зверніться до окружного куратора патронажної медсестри за своєю адресою або знайдіть фахівця за цим посиланням.

Будь ласка, подбайте про те, щоб знайти акушера-гінеколога в перші місяці вашої вагітності, щоб забезпечити вам належний догляд в цей період і провести всі необхідні медичні обстеження. Залежно від ваших уподобань та бюджету, ви можете обрати пологи в державному або приватному пологовому будинку. Будь ласка, проконсультуйтеся зі своїм акушером-гінекологом щодо ваших можливостей. Більше інформації про пологи ви можете знайти на сайті Асоціації “Емма” (веб-сайт Асоціації “Емма”).

Закон: 9/2022 (III.11) Individual instruction of the Minister of Human Resources on the health care of persons arriving from Ukraine 

Яка підтримка надається під час пологів?

Вагітні жінки, які втікають з України, мають право на безкоштовні пологові послуги з таким же обсягом підтримки, як і угорці. Безкоштовна допомога надається у всіх закладах, що фінансуються державою, тобто в державних, комунальних та церковних медичних установах. Вибір закладу зазвичай здійснюється на основі вашої адреси.

Перелік державних пологових будинків в Угорщині:

Будапешт:

 • Лікарня та клініка ім. Байчи-Жілінського (Bajcsy-Zsilinszky Kórház és Rendelőintézet) 1106 Будапешт, Maglódi út 89-91.
 • Лікарня та клініка Південного Пешту ім. Яна Ференца (Jahn Ferenc Dél-pesti Kórház és Rendelőintéze) 1204 Будапешт, Köves út 1.
 • Лікарня-клініка ім. Петерфі (Péterfy Kórház-Rendelőintézet) 1076 Будапешт, Péterfy Sándor utca 8-20.
 • Навчальна лікарня при Університеті святого Імре Центральної лікарні Південної Буди (Dél-Budai Centrumkórház Szent Imre Egyetemi OktatóKórház) 1115 Будапешт, Tétényi út 12-16.
 • Північно-Центральний Будайський центр «Нова лікарня та клініка святого Іоанна» (Észak-Közép-budai Centrum Új Szent János Kórház és Szakrendelő) 1125 Budapest, Diós Trench 1-3.
 • Лікарня святої Маргіт (Szent Margit Kórház) 1032 Будапешт, Bécsi út 132.
 • Лікарня Усокі (Uzsoki utcai Kórház) 1145 Будапешт, Uzsoki u. 29-41.

Яку підтримку я можу отримати як мати в Угорщині?

Як вагітна жінка, окрім безкоштовної медичної допомоги, ви маєте право на безкоштовну допологову допомогу (“várandósgondozás” угорською мовою). Її надають місцеві відповідальні служби медсестер (“védőnői szolgálat” угорською мовою). Перелік медсестринських служб можна знайти тут.

Якщо ви народили дитину в Угорщині, ви маєте право на одноразову допомогу при народженні дитини (“anyasági támogatás” угорською мовою). Ви маєте право на цю допомогу, тільки якщо:

 • Під час вагітності ви отримували пренатальну допомогу не менше чотирьох разів, або,
 • у разі передчасних пологів ви отримували допологову допомогу принаймні один раз.

Ви можете звернутися до відділу підтримки сім’ї (“családtámogatási osztály” угорською мовою) в окружній урядовій установі протягом 6 місяців після народження дитини. Розмір допомоги становить 64 125 форинтів або 85 500 форинтів у разі народження двійні.

Забезпечення грудним молоком та молочними сумішами

В рамках медичного страхування немовля/дитина може мати право на забезпечення грудним молоком/сумішами, якщо мати не може годувати власним молоком, а дитина є недоношеною або має низьку вагу при народженні (менше 2 500 г маси тіла).

Доросліші новонароджені та немовлята також можуть мати право на дотаційне грудне молоко, якщо вони страждають на важку харчову алергію, розлади всмоктування або порушення розвитку, пов’язані з хірургічним втручанням на черевній порожнині, і мати не може годувати їх власним молоком.

Дитина, мати якої страждає від одного з перелічених нижче захворювань, також може мати право на дотаційне грудне молоко

 • фізично не здатна годувати грудьми,
 • страждає на інфекційне захворювання або отруєння, яке загрожує здоров’ю дитини,
 • приймає ліки, які протипоказані під час грудного вигодовування,
 • перебуває у стані важкої, частої втрати свідомості,
 • її психологічний стан унеможливлює грудне вигодовування,
 • померла в період грудного вигодовування або
 • відмовилася від дитини.

У вищезазначених випадках, незалежно від ваги дитини, немовля має право на безкоштовне грудне молоко під час стаціонарного лікування в стаціонарі та амбулаторного лікування за призначенням педіатра або сімейного (дільничного) лікаря.

Як я можу скористатися соціальною допомогою на грудне молоко?

Грудне молоко можна отримати за рахунок коштів соціального страхування, якщо воно призначене уповноваженим лікарем. На рецепті має бути вказана юридична назва замовлення як “Eü priority”. За одним рецептом можна замовити постачання грудного молока на місяць (на який був виписаний рецепт).

Щоб замовити грудне молоко, проконсультуйтеся з сімейним лікарем або педіатром вашої дитини, який входить до системи медичного страхування і має право видавати такі рецепти.

Які документи видаються при народженні дитини?

Перед пологами важливо взяти з собою до пологового будинку всі документи. Після того, як дитина народиться, лікарня зареєструє народження і видасть свідоцтво про народження. Свідоцтво про народження буде угорською, англійською та французькою мовами. Якщо лікарня не може зареєструвати народження, або у випадку домашніх пологів, вам потрібно буде звернутися до місцевого муніципального відділу реєстрації актів цивільного стану (“anyakönyvi hivatal” угорською мовою) в перший робочий день після народження.

Як я можу зареєструвати українське громадянство моєї дитини?

Зверніть увагу, що ваша дитина не буде автоматично зареєстрована як громадянин України, але у свідоцтві про народження буде вказано “невідоме” громадянство. Для оформлення громадянства Вашої дитини Вам необхідно отримати завірений переклад свідоцтва про народження на українську мову (див. нижче) та особисто звернутися до Посольства України в Будапешті. Посольство України зможе зареєструвати громадянство дитини та видати офіційний документ про це. Цей документ необхідно перекласти угорською мовою, знову ж таки, за допомогою завіреного перекладу. З цим перекладом слід звернутися до угорських органів влади (місцевого самоврядування, органу актів реєстрації цивільного стану) із заявою про переоформлення свідоцтва про народження із зазначенням громадянства дитини як українця.

Як отримати офіційний переклад?

В офіційних/адміністративних процедурах потрібні завірені переклади документів, якщо тільки ця вимога не скасована. В Угорщині, як правило, лише одна компанія уповноважена готувати завірені переклади – Угорське бюро перекладів та засвідчення перекладів (OFFI). Переклад не є безкоштовним, але ви можете запитати про пільгові тарифи для біженців з України.

Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами 

Допомога по догляду за дитиною (csecsemőgondozási dij, CSED) 

Завдяки нещодавнім законодавчим змінам українці в Угорщині можуть мати право на отримання допомоги по догляду за дитиною. CSED, також відома як допомога по догляду за дитиною, є формою підтримки сім’ї, яка надається матерям під час декретної відпустки. При подачі заяви на отримання CSED важливо враховувати, що CSED залежить від заробітку матері.   

До пологів ви повинні мати безперервне соціальне страхування від вашого роботодавця в Угорщині тривалістю 180 днів (близько 6 місяців), яке сплачував ваш роботодавець. Якщо мати, яка подає заяву на CSED, не має достатнього страхового стажу, вона також може подати заяву на CSED на загальних підставах. 

 Сума: 100% вашого попереднього доходу, максимум 281 640 форинтів на місяць (808 доларів США)    

Тривалість виплат: 168 днів після пологів, під час декретної відпустки. 

Має право: мати (в деяких випадках батько) 

Умови:   

 1. тільки ті громадянки України, які народили після 1 січня 2024 року 
 1. адреса може бути підтверджена довідкою NDGAP (szálláshely-bejelentő)   
 1. враховується тільки працевлаштування на території Угорщини   
 1. Заявниця (заявник) повинна бути офіційно/легально працевлаштована, що створює право на соціальне страхування щонайменше 6 місяців за останні 2 роки – не обов’язково безперервно – а також повинна виховувати дитину у своєму власному домогосподарстві. 
 1. заявниця не може працювати в той період, коли вона отримує цю допомогу.  

Заяву можна подати роботодавцю застрахованої матері. У випадку роботодавця, який припинив своє існування без правонаступництва, заяву на отримання CSED необхідно подати до державного управління, відповідального за місцезнаходження колишнього роботодавця. Час розгляду заяви на отримання CSED, як правило, становить 8 днів, у складних випадках – до 60 днів (близько 2 місяців). 

Заявку можна подавати разом з GYED. 

Форма угорською мовою: Csecsemőgondozási díj – CSED – Magyar Államkincstár (gov.hu) 

Більше інформації угорською та англійською мовами: 1811    

Колл центр: Call Center – Magyar Államkincstár (gov.hu) 

Допомога по догляду за дитиною (gyermekgondozási dij, GYED)  

Завдяки нещодавнім законодавчим змінам українці в Угорщині можуть мати право на отримання допомоги по догляду за дитиною (скорочено: GYED). GYED – це обмежена щомісячна допомога, пов’язана з угорським соціальним страхуванням, що базується на соціальному внеску роботодавців із заробітної плати. 

Допомога GYED виплачується з шестимісячного віку (168 днів декретної відпустки та період, за який виплачується CSED 2023, тобто допомога по догляду за немовлям) до досягнення дитиною 2 років або 3 років для двійні.   

Сума:  

GYED становить до 70% від подвійного розміру мінімальної заробітної плати (в іншому випадку береться до уваги 70% доходу за календарний день одного з батьків). GYED розраховується на основі останніх 180 днів середнього заробітку в Угорщині до сплати податків. (120 днів враховуються в разі перерви в праві на соціальне забезпечення більше 30 днів). 

Мінімальна заробітна плата у 2024 році становить 266 800 форинтів на місяць брутто. 70% від подвоєної суми становить 373 520 форинтів на місяць брутто, і це максимальна сума, чиста сума GYED у 2024 році становить 281 640 форинтів. GYED має право на сімейні податкові пільги, а якщо мати заявниця має подвійне громадянство, то вона має право на звільнення від сплати податку на доходи фізичних осіб для жінок віком до 30 років, GYED звільняється від внесків на соціальне страхування. 

Тривалість: 18 місяців між декретною відпусткою та 2-річчям дитини. 

Мають право: мати, батько, усиновитель, опікун. 

Умови:  

 1. тільки ті громадянки України, які народили після 1 січня 2024 року 
 1. постійна адреса може бути підтверджена адресною довідкою NDGAP (szálláshely-bejelentő)  
 1. враховується тільки працевлаштування на території Угорщини   
 1. заявник повинен мати право на соціальне страхування щонайменше 365 днів за останні 2 роки – не обов’язково безперервно – а також виховувати дитину у своєму власному домогосподарстві. 
 1. Під час отримання GYED дитина не може бути влаштована до денного дитячого закладу / ясел (наприклад, a crèche), за вийнятком випадків, коли бенефіціар  
 •  працевлаштований 
 • або навчається на денній формі навчання в школі,  
 • професійно-технічному навчальному закладі або  
 • вищому навчальному закладі. 

Форма угорською мовою:  Gyermekgondozási díj – GYED – Magyar Államkincstár (gov.hu) 

Законодавство:  

 • 246/2022. (VII.8.) Korm. rendelet a veszélyhelyzet alatt az ukrán állampolgárok egyes társadalombiztositási ellátásainak egyszerűsitéséről  
 • 1997. évi LXXXIII. törvény a kötelező egészségbiztosítás ellátásairól 
 • 2019. évi CXXII. törvény a társadalombiztosítás ellátásaira jogosultakról, valamint ezen ellátások fedezetéről 
 • 2012. évi I. törvény a munka törvénykönyvéről  
 • 217/1997. (XII 1.) kormányrendelet a kötelező egészségbiztosítás ellátásairól szóló 1997. évi LXXXIII. törvény végrehajtásáról 
 • 2009. évi XXIX. törvény a bejegyzett élettársi kapcsolatról, az ezzel összefüggő, valamint az élettársi viszony igazolásának megkönnyítéséhez szükséges egyes törvények módosításáról 
 • 386/2016. (XII. 2.) Korm. rendelet az egészségbiztosítási szervekről 

    Питання та відповіді про процедуру у випадку смерті члена сім’ї в Угорщині

    Що відбувається після настання смерті?

    Згідно з угорським законодавством, факт смерті повинен бути підтверджений офіційною процедурою, яка називається засвідченням смерті. Метою цієї процедури є визначення всіх відповідних деталей смерті (наприклад, причини, часу, обставин смерті тощо). Це проводить кваліфікований лікар.

    Якщо смерть настала в лікарні, огляд проводить лікар, який лікував померлого.

    Якщо смерть сталася вдома, на це матиме дозвіл ваш лікар загальної практики або черговий лікар. Вони проведуть процедуру не пізніше ніж протягом 4 годин після отримання повідомлення. З цієї причини ви зобов’язані повідомити про смерть вищезазначеній особі, як тільки ви стали свідком цього. Якщо лікарі встановлять, що обставини смерті є нез’ясованими, вони призначать додаткову експертизу у визначеному медичному закладі.

    Після завершення процедури призначений лікар видає акт експертизи про смерть (halottvizsgálati bizonyítvány), який є офіційним документом, що засвідчує всі відповідні факти. Це важливий документ, який знадобиться для поховання або транспортування покійного.

    Лікар організовує транспортування тіла не пізніше ніж через 6 годин після встановлення смерті. Відповідно до закону, ви можете вибрати постачальника ритуальних послуг, який буде відповідальний за транспортування, в іншому випадку лікар назве постачальника послуг і повідомить вас. Витрати на транспортування, як правило, покривають члени родини.

    Щоб знайти свого лікаря загальної практики, відвідайте наш пошуковий  сайт.

    Чи потрібно мені отримувати інші офіційні документи для організації похорону?

    Ні, для того, щоб поховати когось в Угорщині або перевезти померлого назад на батьківщину, вам потрібен лише акт експертизи про смерть.

    Однак після смерті буде виданий інший офіційний документ. Це називається свідоцтвом про смерть («halotti anyakönyvi kivonat»), яке засвідчує, що смерть настала. Видається органом РАГС (“anyakönyvi hivatal”) за місцем смерті. Звертаємо Вашу увагу, що повідомляти РАГСу не потрібно, це зробить призначений лікар, надіславши йому акт експертизи про смерть. Після цього розпочнеться відповідне адміністративне провадження. За видачу свідоцтва про смерть платити не потрібно, оскільки процедура видачі свідоцтва про смерть звільнена від сплати процесуального збору за законом.

    Відповідно до закону ви зобов’язані передати будь-який документ, раніше виданий угорськими органами влади померлій особі (наприклад, дозвіл на проживання), і – якщо вони у вас є – пред’явити будь-які документи, що стосуються сімейного стану померлого (наприклад, свідоцтво про шлюб) реєстратору. Це має бути зроблено протягом 5 днів після отримання повідомлення про видачу акта експертизи про смерть.

    Чи можна поховати померлого в Угорщині?

    Так, можна. Наразі в Угорщині немає спеціальних правил щодо поховання іноземних громадян. Це означає, що ви можете вибрати тип поховання (тобто без кремації чи з кремацією), кладовище та чи проводити релігійну церемонію чи ні.

    Однак, якщо ви оберете поховання з кремацією, вам знадобляться додаткові документи. По-перше, вам потрібно буде отримати дозвіл закордонного представництва країни, громадянином якої був померлий. По-друге, вам потрібно буде отримати дозвіл на кремацію в органі охорони здоров’я місцевого уряду. Вам не потрібно платити за це, оскільки закон звільняє вас від сплати процесуального збору.

    Якщо ви звернетеся до постачальника ритуальних послуг, він подбає про всі необхідні адміністративні питання в компетентних органах, а також організує сам похорон.

    Чи можу я організувати поховання в Україні?

    Так, ви маєте на це право. Якщо ви виберете цей варіант, вам знадобляться два додаткові дозволи. По-перше, потрібен дозвіл від органів влади країни призначення. По-друге, вам потрібно буде отримати дозвіл від органів охорони здоров’я місцевого уряду Угорщини. За видачу останнього дозволу платити не потрібно, оскільки закон звільняє вас від сплати процесуального збору.

    Зверніть увагу, що в Угорщині є кілька постачальників ритуальних послуг, які також пропонують міжнародні ритуальні послуги.

    Чи варто мені також консультуватися з українською владою?

    Так, ви повинні консультуватися з українською владою,  оскільки за законодавством України можуть бути встановлені додаткові вимоги. У разі смерті громадянина України в Угорщині консульський відділ Посольства України в Угорщині може надати інформацію про необхідні процедури для репатріації покійного та отримання дозволу на поховання в Україні. Також можуть повідомити про порядок відкриття спадщини та про заходи щодо охорони майна померлого.

    Для отримання додаткової інформації відвідайте веб-сайт Посольства України.

    Чи надає Угорщина фінансову підтримку для організації похоронних процедур?

    Ні, на жаль, в Угорщині не запроваджено такої допомоги. Однак муніципалітети («önkormányzat») мають можливість організувати місцеву похоронну допомогу на основі соціальних потреб. Кожен муніципалітет регулює умови такої підтримки, якщо така є. Тому точні критерії отримання місцевої допомоги на поховання відрізняються залежно від муніципалітету. Для отримання додаткової інформації радимо звернутися до місцевого муніципалітету.

    Що відбувається, коли ви не в змозі організувати похорон?

    Згідно з угорським законодавством, наступні особи, у тому порядку, у якому вони зазначені, зобов’язані організувати похорон:

    а) особи, які зобов’язані зробити це за договором (наприклад, постачальник ритуальних послуг)

    б) особи, які зобов’язані за заповітом померлого

    в) подружжя або партнери, які проживали з померлим до його смерті 

    г) хтось з інших близьких родичів

    Якщо такої особи немає, або її місце проживання невідоме, або якщо вона не може виконати цей обовʼязок, мер муніципалітету за місцем смерті може організувати поховання.

    Будь ласка, зверніть увагу, що якщо це станеться до того, як буде прийнято  відповідне рішення за заявою померлого про захист (про надання статусу біженця або тимчасового захисту), Угорщина бере на себе витрати на поховання, в іншому випадку муніципалітет має право вимагати компенсації від вищевказаних осіб.

    Часті запитання: Пересування Угорщиною та Європою

    ЗВЕРТАЄМО ВАШУ УВАГУ, ЩО ІНФОРМАЦІЯ НАВЕДЕНА СТАНОМ НА 29 ЛИСТОПАДА 2022 РОКУ І МОЖЕ БУТИ З ЧАСОМ ЗМІНЕНА АБО ДОПОВНЕНА.

    1. Я – громадянин України та щойно прибув на залізничну станцію Загонь на кордоні між Україною та Угорщиною. Чи можу я безкоштовно доїхати до Будапешта?

    Державна залізнична компанія Угорщини (MAV) опублікувала детальну інформацію для громадян України, які подорожують територією Угорщини. Інформація розміщена на їхньому вебсайті українською та угорською мовами за посиланням.

    Якщо ви щойно прибули на угорсько-український кордон, ви можете безкоштовно проїхати у вагоні 2 класу за такими напрямками:

    • Відправлення можливе лише зі станцій на маршруті Загонь (Záhony)-Ніредьгаза (Nyíregyháza), станцій Хідашнеметі (Hidasnémeti)/Нірабрань (Nyírábrány)/Біхаркерестеш (Biharkeresztes)/Локешхаза (Lőkösháza) та Будапешт-Келеті (Budapest-Keleti)/Будапешт-Нюгаті (Budapest-Nyugati)/ Будапешт-Делі (Budapest-Déli)/Кебанья-Кішпешт (Kőbánya-Kispest)/Будапешт-Келенфельд (Budapest-Kelenföld).
    • Кінцевим пунктом призначення можуть бути тільки станції Будапешт-Келеті (Budapest-Keleti)/Будапешт-Нюгаті (Budapest-Nyugati)/Зугло (Zugló)/Кебанья-Кішпешт (Kőbánya-Kispest)/ Будапешт-Келенфельд (Budapest-Kelenföld)/Хедьєшхалом (Hegyeshalom)/Соб (Szob).
    • Придбати «квиток солідарності» для проїзду від однієї станції Будапешта до іншої станції Будапешта неможливо. 

    «Квиток солідарності» можна придбати лише в залізничних касах на зазначених вище станціях за умови відправлення з відповідної станції або, у разі перетину кордону поїздом, у вагонах відповідних поїздів за умови пред’явлення відповідного посвідчення особи.

    • Я – громадянин України і хочу поїхати в іншу країну ЄС. Чи можу я проїхати безкоштовно?

    Якщо ви плануєте поїхати до інших країн ЄС як особа, яка не є громадянином ЄС, будь ласка, переконайтеся, що у вас є необхідний проїзний документ (біометричний паспорт – для громадян України або необхідна віза – для громадян інших країн). 

    Звертаємо вашу увагу, що не всі країни ЄС пропонують безкоштовний проїзд для громадян України.  Для виїзду з Угорщини до країн, які НЕ надають безкоштовний проїзд, вам необхідно придбати міжнародний квиток.  Рекомендуємо купувати міжнародний квиток на головних залізничних вокзалах Будапешта. З вокзалу Будапешт-Келеті відправляються потяги до Відня та Мюнхена. Потяги до Братислави, Праги, Берліна та Польщі відправляються з залізничного вокзалу Будапешт-Нюгаті.

    • Чи є проїзд у громадському транспорті Угорщини безкоштовним для громадян України?

    Всі внутрішні поїздки Угорщиною, крім тих, для яких можна отримати пільговий проїзд із «квитком солідарності», НЕ є безкоштовними для громадян України. Однак, Постановою Уряду 85/2007 та тарифами залізничної компанії передбачені знижки, найбільш важливими з яких є такі:

    Хто має право на знижку?Що потрібно для отримання знижки?Розмір знижки
    Заявники на отримання статусу біженця, додаткового захисту або тимчасового захистуПосвідка на тимчасове проживання
    або Посвідчення на проїзд, видане Міграційною Службою між станціями, зазначеними у посвідченні (підтверджується Міграційною службою)
    100% знижка на 2-й клас
    Біженець або особа, яка потребує додаткового захисту, старше 65 роківПосвідчення особи та документ, що підтверджує правовий статус (посвідка на проживання та свідоцтво, та документ, що посвідчує особу, який видається іноземцям, разом)100% знижки на проїзд у вагоні 2 класу
    Дитина до 6 років у супроводі дорослогоМоже подорожувати без свідоцтва100% знижки на проїзд у вагоні 1 або 2 класу
    Дитина від 6 до 14 роківПосвідчення особи або будь-який інший документ, що посвідчує особу, або будь-який документ/свідоцтво, в якому чітко вказано вік дитини50% знижки на проїзд у вагоні 2-го класу
    Особа віком до 26 роківПосвідчення особи або будь-який інший документ, що посвідчує особу33% знижки на проїзд у вагоні 2 класу з 10:00 п’ятниці до 24:00 неділі, за винятком деяких державних свят
    Сім’ї з дітьми: один або кілька дітей віком до 18 років з одним або двома дорослими (групова знижка). Діти мають право на знижку відповідно до віку або на підставі підтвердження права на знижкуДокумент, що посвідчує особу, або будь-який документ чи свідоцтво, в якому чітко вказано вік дитини33% знижки на проїзд у вагоні 2 класу
    Багатодітні сім’ї, що складаються щонайменше з 3 дітей та одного або обох батьків, які подорожують разом (групова знижка).
     Наступні члени сім’ї мають право на знижку: батьки;діти віком до 18 років;особа віком до 26 років, яка має дійсний студентський квиток та навчається на денній формі навчання; дитина, незалежно від віку, якщо вона отримує додаткову сімейну допомогу і це підтверджено за місцем виплати
    Документ, що посвідчує особу (студентський квиток або посвідчення, видане MAK – Державним казначейством Угорщини – про призначення додаткової сімейної допомоги у зв’язку з інвалідністю або хронічним захворюванням)90% знижки на проїзд у вагоні 2 класу
    • Я хочу спланувати свою подорож з України в Угорщину та територією Угорщини. Де я можу знайти актуальну інформацію?

    Для планування подорожі, ознайомлення з розкладом руху поїздів та отримання додаткової інформації, будь ласка, відвідайте вебсайт Державної залізничної компанії Угорщини за посиланням. Звертаємо увагу, що Державна залізнична компанія Угорщини повідомила про можливі затримки або скасування міжнародних поїздів у зв’язку зі збільшенням пасажиропотоку та необхідними перевірками з боку прикордонних органів.

    Квитки можна придбати у додатку MÁV, на вебсайті www.jegy.mav.hu, в автоматах з продажу залізничних квитків та в залізничних касах.

    Чи маю я доступ до безкоштовного громадського транспорту в Будапешті?

    Будапештський транспортний центр продовжив можливість безоплатного проїзду біженців з України до 30 червня 2023.

    Використання послуги можливе для біженців за наявності в них будь-якого офіційного українського проїзного документа:
    український закордонний або внутрішній паспорт
    дозвіл на проживання в Україні
    український студентський квиток для іноземних студентів, які навчаються в Україні
    будь-який документ, що підтверджує прописку іноземних громадян, що проживають в Україні

    Документи, що дають право на безоплатний проїзд, будуть, як і раніше, прийматися на рейсах BKK, за винятком:
    аеропортового експреса 100E
    фунікулера
    ностальгічних рейсів
    катерів
    HÉV за межі Будапешта
    “синіх” автобусів за межі Будапешта

    Будапештський транспортний центр продовжує працювати над тим, щоб максимально полегшити становище біженців з України.

    Запитання та відповіді щодо тварин

    Я хочу привезти свого домашнього улюбленця з України в Угорщину. Що мені потрібно зробити і які документи я повинен мати при перетині кордону?

    Згідно з інформацією, опублікованою на сайті Національного офісу безпеки харчового ланцюга (NÉBIH) угорською, українською та англійською мовами, через спалахи сказу поблизу українського кордону довелося посилити правила, тому з 23 січня 2023 року дозвіл на в’їзд отримають лише мікрочіповані тварини-компаньйони з дійсним щепленням проти сказу.

    Україна віднесена до категорії країн високого ризику щодо зоонозу сказу, що накладає суворі вимоги на переміщення тварин-компаньйонів. У зв’язку з випадками сказу у лисиць та бродячих собак поблизу українського кордону, угорська ветеринарна служба вирішила посилити свої процедури спрощеного в’їзду, які були запроваджені угорською ветеринарною службою у минулому році.

    В очікуванні подальших дій, угорська ветеринарна служба видала розпорядження про забезпечення переміщення тварин-компаньйонів з України до Угорщини з:

    • мікрочіпом для ідентифікації тварин, а також
    • документом, що підтверджує проведення необхідного профілактичного щеплення проти сказу.

    Звертаємо вашу увагу, що ці умови все ще є пом’якшенням законодавчих вимог щодо некомерційного в’їзду, і тому все ще необхідно заповнити реєстраційну форму, яку можна завантажити з веб-сайту контролюючого органу.

    У мене залишилися питання, пов’язані з подорожжю територією Угорщини, або виникли інші питання. Де я можу дізнатися більше?

    Зверніться, будь ласка, на безкоштовну гарячу лінію УВКБ ООН для людей, що були вимушені виїхати з України через війну за телефоном +36 80 984 583. Гаряча лінія працює з понеділка по п’ятницю з 08.00 до 17.00.