Тимчасовий захист

Статус Тимчасового Захисту статус дає певні права та обов’язки людям, які його отримали. Ви можете мати певне право на роботу, отримання житлової допомоги та доступ до освіти для ваших дітей.  ТИМЧАСОВИЙ ЗАХИСТ буде діяти до 4 березня 2023 року, але може бути подовжений. Свідоцтво про тимчасове проживання (ideiglenes tartózkodásra jogosító igazolást) дозволяє легально перебувати в Угорщині протягом 30 днів і може надати доступ до деякої допомоги, але НЕ дає ті ж права, що й ТИМЧАСОВИЙ ЗАХИСТ.

Ви можете переглянути наше пояснювальне відео українською (нижче), угорською, російською та англійською мовами. Ви також можете ознайомитися з відповідями на найпоширеніші запитання Угорського Гельсінського Комітету щодо тимчасового захисту.

Усі громадяни України та люди, які проживали в Україні як визнані біженці, можуть подати заяву на отримання цього статусу до офісів Управління з надання притулку (NDGAP) по всій країні. Ви можете знайти більш детальну інформацію на веб-сайті NDGAP: Угорською, Українською та Англійською мовами. Угорський Гельсінський Комітет може надати безкоштовну юридичну консультацією з цього приводу.

Якщо ви не є громадянином України або не були визнаними біженцем в Україні, чи членом їхньої сім’ї, чи для отримання загальної правової допомоги щодо тимчасового захисту, зверніться за юридичною консультацією до Угорського Гельсінського комітету за цією електронною адресою: [email protected] або на Facebook: facebook.com/helsinkibizottsag

Заяву може бути подано за наступними адресами