گزارش دادن تقلب و فساد

کلاهبرداری چیست؟

کلاهبرداری هر عملی با هدف گمراه کردن عمدی شخص دیگری برای به دست آوردن سود است.

کلیه خدمات UNHCR رایگان است. به کسی یا هر سازمان دیگری که از شما درخواست پرداخت هزینه خدمات UNHCR یا شرکای آن را دارد اعتماد نکنید. اگر از شما درخواست پول یا هر نوع لطف دیگری، از جمله با ماهیت جنسی، شد شما باید بلافاصله آن را به UNHCR و یا نزدیکترین ایستگاه پلیس گزارش دهید.

آگاه باشید که هرگونه خدمات UNHCR که در ازای پول به شما پیشنهاد می شود، کلاهبرداری است. برای کسب اطلاعات واقعی در مورد کار و خدمات UNHCR در گرجستان، لطفاً با وب سایت های رسمی UNHCR و یا صفحه فیس بوک که در زیر ذکر شده است، مشورت کنید.

کلاهبرداری را که به شما پیشنهاد اسکان مجدد، کمک های مالی یا سایر انواع کمک ها، اسناد جعلی یا ادعاهای جعلی در ازای پول یا سایر لطف ها را می دهد، گزارش کنید. این پیشنهادات ممکن است به صورت حضوری یا از طریق رسانه های اجتماعی از جمله Facebook، YouTube ، WhatsApp، Viber و Telegram برای شما ارسال شود.

افرادی که چنین دروغهایی را به شما می گویند به دنبال بهره گیری از وضعیت شما هستند. به هر قیمتی از آنها دوری کنید. آنها ممکن است اطلاعاتی را به شما نشان دهند تا شما را متقاعد کنند که به UNHCR مرتبط هستند .آنها را باور نکنید. این افراد فقط به دنبال پول شما هستند. هوشیار باشید و فریب نخورید. به یاد داشته باشید، خدمات UNHCR رایگان هستند!

 چگونه می توانم درباره کلاهبرداری شکایت کنم؟

  • شما می‌‌توانید طومار شکایت خود را به UNHCR گرجستان ایمیل کنید: [email protected]  
  • شما میتوانید شکایت خود را به جعبه شکایات بیاندازید. جعبه های شکایت در نزدیکی دفتر UNHCR در تفلیس و دفاتر شرکا موجود است
  • می توانید آن را به UNHCR ارسال کنید: پلاک 2a خیابان کازبگی ،0160 ،تفلیس ، گرجستان

نکات مهم

  •  UNHCRهمه شکایات را جدی می گیرد و هر یک را جداگانه پیگیری می کند.
  • لطفاً توجه داشته باشید که طرح شکایت به هیچ وجه در پرونده شما با UNHCR تأثیر نخواهد گذاشت.

شما میتوانید به صورت ناشناس شکایت خود را ارسال کنید. 

  • لطفا در شکایت خود کلیهٔ حقایق و مدارک مورد اطلاع خود را ارائه دهید. 
  • کلیه ارتباطات با UNHCR محرمانه نگه داشته می شود!

 تقلب و فساد مرتکب شده توسط کارمندان UNHCR یا کارمندان شرکای UNHCR

فساد چیست؟ پیشنهاد دادن، دادن یا گرفتن، و یا درخواست کردن (مستقیم یا غیر مستقیم) هر چیز با ارزش به منظور تاثیر نادرست گذاشتن بر اقدامات یک طرف دیگر.