Куди звертатися за допомогою

Важливо: Ні УВКБ ООН, ні МОМ, ні НУО, які надають допомогу в центрах приймання та розміщення, не беруть грошей за будь-які послуги. Їхня допомога завжди безкоштовна.

Державні органи

Департамент з питань притулку та міграційної політики Міністерства внутрішніх справ (DAMP)of the Ministry of the Interior (DAMP)

DAMP розглядає та виносить рішення щодо кожної заяви про надання міжнародного захисту в Чеській Республіці. Він вирішує, хто є біженцем, а хто потребує додаткового захисту. Більш детальну інформацію ви можете знайти на веб-сайті DAMP. 

Управління у справах біженців Міністерства внутрішніх справ (RFA) (RFA)

RFA керує установами для осіб, які шукають притулок, визнаних біженцями, і утримуваних під вартою іноземців, та надає відповідні послуги. Воно відповідає за безпеку та охорону осіб, що в них знаходяться. Більш детальну інформацію про типи і місцезнаходження установ можна знайти на веб-сайті RFA.

Юридична допомога

Офіс УВКБ ООН в Чеській Республіці не надає юридичні консультації чи представницькі послуги щодо індивідуальних випадків. У стратегічних питаннях УВКБ ООН тісно співпрацює зі своєю партнерською організацією, 📞 +420 730 158 779, 📞 +420 730 158 781.

Неурядові організації

Існує кілька організацій, які надають юридичну, соціальну чи психологічну підтримку біженцям та мігрантам. Будь ласка, зверніться до однієї з цих організацій:

Організація допомоги біженцям (OPU)

Організація надає соціальні, психологічні та юридичні консультації особам, які шукають притулку. Крім того, вона реалізує програми на місцях та працює з молоддю, допомагає неповнолітнім без супроводу дорослих, а також особам без громадянства.

Офіси в Празі, Брно, Пльзені, Градець-Кралові та Остраві.

Контактна інформація: Kovářská 4, 190 00 Praha 9, телефон:  📞 +420 730 158 779, факс:  +420 233 371 258, електронна пошта: [email protected], веб-сайт: www.opu.cz

Асоціація з інтеграції та міграції (SIMI)

Асоціація надає соціальні, трудові та юридичні консультації іноземцям, які проживають у Чеській Республіці. Надає допомогу з питань житла, охорони здоров’я, освіти, оформлення документів, дозволу на роботу, чеської мови, безкоштовного інтернету та набуття практичних навичок.

Контактна інформація: Havlíčkovo náměstí 2, 130 00 Praha 3, телефон: 📞+420 224 224 379, факс: +420 224 239 455, електронна пошта:  [email protected], веб-сайт:  www.migrace.com

Консультаційний центр з інтеграції (PPI)

Центр займається наданням соціальної, освітньої та юридичної допомоги. Організує курси чеської мови для дітей та дорослих та репетиторство з різних шкільних предметів.

Офіси в Празі та Усті-над-Лабем.

Контактна інформація: Velká Hradební 33, Ústí nad Labem, телефон:  📞 +420 475 216 536, електронна пошта: [email protected], [email protected], веб-сайт: www.p-p-i.cz

Харита в Чеській Республіці

Надає соціальні та медичні послуги іноземцям у Чеській Республіці. Вона також займається гуманітарною допомогою та інтеграційною діяльністю.

Офіси в Празі, а також є багато додаткових місцевих відділень по всій Чеській Республіці.

Контактна інформація: Vladislavova 12, 110 00 Praha 1, телефон: 📞 +420 296 243 330, факс: +420 296 243 333, e-mail: [email protected], web: www.charita.cz.

Форум з прав людини

Форум займається міжнародними судовими процесами та захистом прав людини, у тому числі у сфері надання притулку, імміграції та утримання під вартою. 

Контактна інформація: Ovenecká 33, 170 00 Praha 7, електронна пошта:  [email protected], веб-сайт: https://forumhr.eu/.

Особи, які перебувають у місцях позбавлення волі

Юридичну допомогу у місцях позбавлення волі по всій країні надає Організація допомоги біженцям (OPU).

Якщо вам потрібна спеціалізована юридична допомога зі стратегічних питань, звертайтесь до Форуму з прав людини

Торгівля людьми

Консультації та підтримку жертвам торгівлі людьми надає організація La Strada. Ви також можете зателефонувати на їхню гарячу лінію: 📞 +420 222 71 71 71, 📞 +420 800 07 77 77.

Особи без громадянства

Якщо ви є особою без громадянства в Чеській Республіці, зверніться до Організації допомоги біженцям (OPU).


Супутня інформація

<< Повернутися на головну сторінку Чеській Республіці
>> Виберіть іншу країну