Інтеграційна підтримка

Якщо ви отримали притулок або додатковий захист, ви можете скористатись державною програмою інтеграції (відомою як SIP). Це державна програма, спеціально розроблена для допомоги на важливих етапах вашого життя в Чеській Республіці. У рамках SIP ви отримаєте допомогу в пошуку доступного житла та роботи, доступу до освіти, охорони здоров’я, вивчення мови та інших ключових сфер повсякденного життя. Більш детальну інформацію про SIP ви можете знайти на сайті www.integracniprogram.cz.   

Якщо вам буде надано притулок, ви отримаєте посвідку на постійне проживання в Чеській Республіці та матимете ті ж права та обов’язки, що й чеські громадяни, за винятком права голосу та призову до армії.

Якщо вам буде надано додатковий захист, ви отримаєте довгостроковий посвідку на проживання в Чеській Республіці на період надання додаткового захисту, як правило, на один рік.

Це означає, що ви зможете зареєструватися в центрі зайнятості, записатися на освітні програми, такі як навчання в університеті, займатися бізнесом та загалом здійснювати юридичні дії. З іншого боку, ви повинні виконувати всі юридичні зобов’язання, які виконують чеські громадяни, наприклад, сплачувати податки та медичну страховку, а також нести відповідальність за будь-яке протиправне діяння.